SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Allegro: drożeje miesięczny Smart!, w Warszawie dostawy kurierskie w dniu zakupu

25 stycznia koszt miesięcznego pakietu Allegro Smart! dla nowych użytkowników wzrośnie z  8,99 zł do 10,99 zł. Nie zmieni się cena rocznego wariantu usługi, a także ceny dla jej obecnych klientów. Na początku lutego Allegro wprowadzi w Warszawie opcję dostaw kurierskich w dniu zakupów.

- Nowa cena miesięcznego pakietu Smart! - 10,99 zł - to średnia pomiędzy ceną jednej dostawy do Paczkomatu (8,99 zł), a ceną pojedynczej dostawy kurierem (12,99 zł) - uzasadniło Allegro w komunikacie dla kupujących.

Firma zaznaczyła, że cały czas rozwija Allegro Smart!, a w ub.r. przeciętny użytkownik usługi oszczędził dzięki niej ok. 300 zł na dostawach zakupów z platformy.

Cena wzrośnie tylko dla nowych użytkowników Smarta! Osoby korzystające obecnie z usługi z opcją automatycznego odnawiania będą nadal płaciły 8,99 zł za kolejne miesiące. Nie zmienia się też cena rocznego wariantu Smarta! wynosząca 49 zł.

Allegro Smart! zostało wprowadzone jesienią 2018 roku, użytkownicy usługi nie płacą za dostawy zakupów (o jednorazowej wartości 40 zł) od sprzedawców udostępniających tę opcję. Na koniec 2018 roku z Allegro Smart! korzystało 684 tys. kupujących, na koniec 2019 roku - 1,5 mln, a na koniec czerwca ub.r. - 2,1 mln (czyli 17 proc. wszystkich aktywnych kupujących na platformie).

Kurier PickPack - opcja dostawy w dniu zakupu w Warszawie

Z kolei 8 lutego Allegro zacznie udostępniać wariant dostawy kurierskiej produktów w dniu zakupu. Usługę będzie realizować firma PickPack, z którą sprzedawcy muszą podpisać umowę.

Sprzedający w każdej ofercie będzie mógł określić godzinę, do której kupujący mogą składać zamówienia z dostawą tego samego dnia. Produkty będą dostarczane w godz. 18-22.

- W zależności od tego, kiedy klient zamówi, będzie mógł wybrać bardziej dokładny przedział czasowy dostawy. Dostępne godziny dostawy otrzyma w SMSie od PickPacka. Kurier PickPack będzie dostępny tylko z płatnością z góry - zapowiedziało Allegro.

Każdy sprzedawca będzie sam określał koszt dostawy kurierskiej PickPack, natomiast z firmą rozliczy się w ramach stawek zapisanych w umowie.

W ramach Allegro Smart! będą uwzględniane oferty z cenami dostawy kurierem PickPack do 14,99 zł. Allegro będzie pokrywać do 11 zł każdej takiej dostawy.

Początkowo ekspresowe dostawy kurierem PickPack będą dostępne tylko dla sprzedawców i kupujących z Warszawy. - metodę dostawy udostępniliśmy dla kodów pocztowych, które zaczynają się na 00, 01, 02, 03 albo 04 - poinformowało Allegro.

Allegro z wyższymi prowizjami i telemedycyną

20 stycznia wzrosną prowizje od sprzedaży przez użytkowników firmowych w wielu kategoriach z 11 działów głównych Allegro, podwyżki zapowiedziano w grudniu.

W zeszłym miesiącu platforma uruchomiła kategorię telemedycyna, w której użytkownicy mogą kupować vouchery na usługi medyczne świadczone za pośrednictwem czatu lub telekonsultacji.

Allegro to obecnie zdecydowanie najpopularniejsza platforma e-commerce w polskim internecie. Według badania Mediapanel w listopadzie 2020 r. jej przeglądarkowa wersja zanotowała 19,62 mln użytkowników, a aplikacja mobilna - 6,68 mln.

W trzecim kwartale ub.r. firma Allegro, do którego należą też Ceneo.pl i eBilet Polska, osiągnęła wzrost przychodów netto o 49,7 proc. do 928,7 mln zł i skorygowanego zysku EBITDA o 26,7 proc. do 408,5 mln zł. Na platformie Allegro było 12,6 mln aktywnych kupujących. Koszty debiutu giełdowego i refinansowania zadłużenie spowodowały, że firma miała 131,7 mln zł straty netto.

Dołącz do dyskusji: Allegro: drożeje miesięczny Smart!, w Warszawie dostawy kurierskie w dniu zakupu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl