SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Allegro wspólnie z DHL Parcel oferuje dostarczanie zakupów wieczorem

Serwis Allegro.pl we współpracy z firmą kurierską DHL Parcel wprowadza opcję „Kurier wieczór”, czyli możliwość odbierania kupionych produktów w godz. 17-22.

Article

W ramach opcji „Kurier wieczór” możliwe będzie wybranie dostawy kurierskiej z odbiorem w godz. 18.00-22.00 w miastach i 17.00-22.00 poza większymi miastami. Produkty będą dostarczane od poniedziałku do piątku: na terenach miejskich z reguły następnego dnia roboczego po zakupie, a poza miastami - w ciągu dwóch dni roboczych

Cennik usługi „Kurier wieczór”

W przypadku paczki do 10 kg taka dostawa kosztuje 9,95 zł netto (12,24 zł brutto), paczki do 20 kg - 15,95 zł netto, a do 31,5 kg - 17,95 zł.

Status nadania oraz samą przesyłkę będzie można śledzić w zakładce „Moje Zakupy" na Allegro. Serwis podkreśla, że dla prawie 90 proc. jego użytkowników informacja o tym, gdzie aktualnie znajduje się przesyłka z ich zamówieniem, ma duże znaczenie.

Więcej trzeba zapłacić za niektóre opcje dodatkowe:

Allegro współpracuje z DHL Parcel

Realizacją dostaw w ramach opcji „ będzie zajmowała się firma kurierska DHL Parcel. - Firmy sprzedające na Allegro będą miały możliwość łatwego wprowadzenia tej usługi, korzystając przy tym z atrakcyjnych warunków umowy ramowej z Allegro. Dokonaliśmy także daleko idącej integracji technologicznej z Allegro, która umożliwi wygodne śledzenie przesyłki - podkreśla Igor Caban, dyrektor zarządzający DHL Parcel Polska.

- Rynek usług logistycznych w Polsce rozwija się intensywnie. Głównym motorem wzrostu jest e-commerce. Jednocześnie mamy jeszcze dużo do nadrobienia zarówno w zakresie nowości produktowych, takich jak elastyczne godziny dostawy czy dostawy tego samego lub następnego dnia, jak i w kwestiach podstawowych takich jak wygodne śledzenie przesyłek, szybkość oraz terminowość dostaw - zaznacza Grzegorz Czapski, dyrektor ds. rozwoju w Allegro.

- Allegro jako lider e-commerce będzie aktywnie uczestniczyć w tych zmianach, czego przykładem jest współpraca z DHL Parcel. „Kurier wieczór" to pierwsza w Polsce masowa usługa kurierska dostosowana do stylu życia Polaków. Spodziewamy się, że dzięki niej wzrośnie zadowolenie klientów i ich skłonność do zakupów - dodaje Czapski.

Według badania Gemius/PBI w sierpniu br. Allegro.pl zanotowało 15,37 mln realnych użytkowników i 1,33 mld odsłon.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Allegro wspólnie z DHL Parcel oferuje dostarczanie zakupów wieczorem

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jak
Piszą o tym wszędzie i jak słowo daję Allegro musi za te teksty płacić bo nikt normalny sam z siebie nie promuje za darmo usługi monopolisty. Ja za friko nie pisałbym tesktu promującego prywatną firmę.
3 3
odpowiedź
User
io
infolinia DHL twierdzi że to nie jest opłata za przesyłkę, jedynie za opcję dodatkową " wieczór" a przesyłkę trzeba opłacić dodatkowo...
0 0
odpowiedź
User
Jeszcze opłata dodatkowa? sama przesyłka sporo kosztuje ;(
0 0
odpowiedź
User
magda
można też z bliskiej paczki skorzystać i skierować przesyłkę do najbliższej żabki :) wtedy można ją do 23 odebrać :)
0 0
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing