SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Allegro wspólnie z DHL Parcel oferuje dostarczanie zakupów wieczorem

Serwis Allegro.pl we współpracy z firmą kurierską DHL Parcel wprowadza opcję „Kurier wieczór”, czyli możliwość odbierania kupionych produktów w godz. 17-22.

W ramach opcji „Kurier wieczór” możliwe będzie wybranie dostawy kurierskiej z odbiorem w godz. 18.00-22.00 w miastach i 17.00-22.00 poza większymi miastami. Produkty będą dostarczane od poniedziałku do piątku: na terenach miejskich z reguły następnego dnia roboczego po zakupie, a poza miastami - w ciągu dwóch dni roboczych

Cennik usługi „Kurier wieczór”

W przypadku paczki do 10 kg taka dostawa kosztuje 9,95 zł netto (12,24 zł brutto), paczki do 20 kg - 15,95 zł netto, a do 31,5 kg - 17,95 zł.

Status nadania oraz samą przesyłkę będzie można śledzić w zakładce „Moje Zakupy" na Allegro. Serwis podkreśla, że dla prawie 90 proc. jego użytkowników informacja o tym, gdzie aktualnie znajduje się przesyłka z ich zamówieniem, ma duże znaczenie.

Więcej trzeba zapłacić za niektóre opcje dodatkowe:

Allegro współpracuje z DHL Parcel

Realizacją dostaw w ramach opcji „ będzie zajmowała się firma kurierska DHL Parcel. - Firmy sprzedające na Allegro będą miały możliwość łatwego wprowadzenia tej usługi, korzystając przy tym z atrakcyjnych warunków umowy ramowej z Allegro. Dokonaliśmy także daleko idącej integracji technologicznej z Allegro, która umożliwi wygodne śledzenie przesyłki - podkreśla Igor Caban, dyrektor zarządzający DHL Parcel Polska.

- Rynek usług logistycznych w Polsce rozwija się intensywnie. Głównym motorem wzrostu jest e-commerce. Jednocześnie mamy jeszcze dużo do nadrobienia zarówno w zakresie nowości produktowych, takich jak elastyczne godziny dostawy czy dostawy tego samego lub następnego dnia, jak i w kwestiach podstawowych takich jak wygodne śledzenie przesyłek, szybkość oraz terminowość dostaw - zaznacza Grzegorz Czapski, dyrektor ds. rozwoju w Allegro.

- Allegro jako lider e-commerce będzie aktywnie uczestniczyć w tych zmianach, czego przykładem jest współpraca z DHL Parcel. „Kurier wieczór" to pierwsza w Polsce masowa usługa kurierska dostosowana do stylu życia Polaków. Spodziewamy się, że dzięki niej wzrośnie zadowolenie klientów i ich skłonność do zakupów - dodaje Czapski.

Według badania Gemius/PBI w sierpniu br. Allegro.pl zanotowało 15,37 mln realnych użytkowników i 1,33 mld odsłon.

Dołącz do dyskusji: Allegro wspólnie z DHL Parcel oferuje dostarczanie zakupów wieczorem

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jak
Piszą o tym wszędzie i jak słowo daję Allegro musi za te teksty płacić bo nikt normalny sam z siebie nie promuje za darmo usługi monopolisty. Ja za friko nie pisałbym tesktu promującego prywatną firmę.
odpowiedź
User
io
infolinia DHL twierdzi że to nie jest opłata za przesyłkę, jedynie za opcję dodatkową " wieczór" a przesyłkę trzeba opłacić dodatkowo...
odpowiedź
User
io
infolinia DHL twierdzi że to nie jest opłata za przesyłkę, jedynie za opcję dodatkową " wieczór" a przesyłkę trzeba opłacić dodatkowo...
odpowiedź