SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Allegro walczy z podróbkami

Allegro.pl chce chroni własność intelektualną i wprowadza program "Współpraca w Ochronie Praw"

Podstawowym jego zadaniem jest zapewnienie ochrony m.in. marki i znaków towarowych znanych firm, współpraca z nimi oraz ochrona użytkowników serwisu przed zakupem towarów nieoryginalnych.

Dążąc do zapewnienia legalności ofert sprzedaży, Allegro.pl szczególny nacisk kładzie na ochronę praw określonych podmiotów, zwłaszcza praw własności intelektualnej. W tym celu został stworzony program współpracy w ochronie praw, w ramach którego, jego uczestnicy (firmy, instytucje, towarzystwa) mają możliwość zgłoszenia ofert naruszających ich prawa bezpośrednio do serwisu.

Informacje przekazane przez uprawnione podmioty oraz dzięki ich zgłoszeniom pozwolą Allegro prawidłowo reagować w sytuacji pojawiania się ofert naruszających prawo. W ramach programu serwis współpracuje także z towarzystwami i innymi instytucjami, których specjalistyczna wiedza pozwala na prawidłową ocenę legalności przedmiotów pojawiających się na stronach Allegro.

"Cena w przypadku przedmiotów nieoryginalnych nie zawsze może być podstawą do usunięcia oferty lub blokady konta użytkownika" - mówi Przemysław Kotwicki specjalista do spraw legalności w Allegro.pl. Dodaje, że jest jednym ze wskaźników do dokładnej analizy i konsultacji ze specjalistami danej marki".

W programie "Współpraca w Ochronie Praw" uczestniczą już m.in. takie firmy jak Camel Active, Nike, Microsoft, Pitbull, Asco JN, Cenega, Canal + i Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody Salamandra. Każdy uczestnik programu zyskuje możliwość aktywnej ochrony własnych praw. Do programu serwis zaprasza wszystkie podmioty, których prawa podlegają ochronie.

Allegro liczy, że działania na rzecz ochrony praw podmiotów współpracujących z serwisem, uchronią jednocześnie Kupujących przed zakupem przedmiotów naruszających określone prawa. Przez wdrażane działania chce również chronić Sprzedających przed prawnymi konsekwencjami, czasami nieświadomie dokonywanych naruszeń. Program współpracy umożliwi także uczciwym Sprzedającym rozwój sprzedaży legalnych przedmiotów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Allegro walczy z podróbkami

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl