SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Allegro wstrzymuje podwyżki, wydłuża termin płatności i zawiesza prowizje dla nowych sprzedawców

Allegro nie wprowadzi zapowiedzianych na początek kwietnia podwyżek opłat dla sprzedawców, m.in. sposobu naliczania prowizji. W ramach wsparcia małych firm platforma wydłuży im termin płatności z 14 do 60 dni oraz zrezygnuje przez 3 miesiące z pobierania opłat od wszystkich nowych sprzedawców.

Article

W komunikacie przekazanym portalowi Wirtualnemedia.pl Allegro poinformowało, że opcja wydłużenia terminu płatności z 14 do 60 dni dotyczy 54 tys. małych i średnich sprzedawców aktywnych na tej platformie. Okres płatności zostanie im wydłużony automatycznie.

Ponadto Allegro od wszystkich nowych podmiotów, niezależnie od wielkości, zaczynających sprzedaż na tej platformie przez trzy miesiące nie będzie pobierać prowizji. - W ostatnich latach Allegro oferuje różne programy promocyjne dla nowych sprzedawców, obniżając prowizję od sprzedaży zwykle o 20 do 50 proc. W wyjątkowych okolicznościach podejmujemy wyjątkowe działania, dlatego rabat wynosi teraz 100 proc. i obowiązuje dłużej - uzasadnia firma

Z kolei sprzedawcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą mogą skorzystać z pożyczek gotówkowych w kwocie do 4,5 tys. zł z cashbackiem w wysokości 3 proc. Wnioski można składać całkowicie przez internet, pożyczki oferuje mBank, nie wymaga przy tym żadnych dokumentów finansowych.

Podwyżki nie wejdą w życie

Pod koniec stycznia Allegro zapowiedziało, że od 2 kwietnia prowizje będą naliczane od całej wartości transakcji, także od kosztów dostawy (z wyjątkiem sprzedaży w ramach Allegro Smart!).

W piątek platforma poinformowała, że zawiesza wprowadzenie tej zmiany, a także wszystkich pozostałych podwyżek opłat dla sprzedawców zapowiedzianych ostatnio. - Allegro będzie wspierać biznes sprzedawców samodzielnie inwestując w system darmowych dostaw, zwiększających atrakcyjność ofert dla klientów, dając sprzedawcom więcej czasu na wprowadzenie ofert z darmową dostawą - zapowiada firma.

Allegro dodaje, że rezygnacja z tych podwyżek zapewni sprzedającym 8,5 mln zł oszczędności (nie wskazano, w jakim okresie). Natomiast łączna wartość wsparcia ogłoszonego w piątek to 16 mln zł.

- Małe i średnie przedsiębiorstwa są bardzo ważną częścią polskiej gospodarki. Tworzą miejsca pracy oraz zapewniają dochody i usługi rodzinom w całej Polsce. Są także podstawą gospodarki  cyfrowej. W obecnej, niespotykanej dotąd sytuacji, firmy internetowe stały sięniezbędne w zapewnianiu Polakom dostępu do produktów i usług potrzebnych w życiu codziennym. Jesteśmy najpopularniejszym miejscem internetowych zakupów w Polsce, to dla nas wielka odpowiedzialność i dlatego będziemy współpracować z polskimi firmami, aby zapewnić konsumentom szeroki dostęp do codziennych produktów - podkreśla Francois Nuyts, CEO w Allegro. - Będziemy nadal inwestować w programy i rozwiązania, które mogą mieć najbardziej pozytywny wpływ na życie Polaków i na polską gospodarkę - zapowiada.

Allegro Smart! za darmo przez miesiąc

W połowie marca Allegro ogłosiło, że w związku z epidemią koronawirusa przez najbliższy miesiąc obecni i nowi użytkownicy będą mogli korzystać za darmo z opcji Allegro Smart! dającej kupującym nielimitowane dostawy bez dodatkowych opłat.

Ponadto platforma wprowadziła ułatwienia w wystawianiu niektórych towarów oraz niższe prowizje w kilkunastu kategoriach.

Allegro szacuje, że rezygnacja przez miesiąc z opłat za Allegro Smart! będzie kosztować firmę 21 mln zł.

Według badania Gemius/PBI w grudniu ub.r. Allegro.pl zanotowało 17,43 mln realnych użytkowników i 1,38 mld odsłon, a aplikacja mobilna serwisu - 4,23 mln użytkowników.

Firma Allegro.pl w 2018 roku osiągnęła 1,75 mld zł przychodów, 621,5 mln zł zysku operacyjnego i 230,1 mln zł zysku netto.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Allegro wstrzymuje podwyżki, wydłuża termin płatności i zawiesza prowizje dla nowych sprzedawców

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
rewo
Zarejestruj się za pomocą mojego linka i zdobądź darmową kartę Revolut i 44zł, a z nią znakomite kursy wymiany walut za granicą. https://revolut.com/referral/krzyszj7ql!F07121
odpowiedź
User
anonim
Oj, chyba zaczynają się bać wejścia Amazona na polski rynek...
odpowiedź