SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Allegro zakazuje sprzedaży pirackich kodów do Netflixa, Showmaxa i HBO Go

Serwis Allegro zmienił swój regulamin wprowadzając do niego zakaz sprzedaży danych dostępowych umożliwiających korzystanie z platform streamingowych, takich jak Netflix, Showmax czy HBO Go. W ten sposób Allegro chce walczyć z zakładaniem pirackich kont, których na samym polskim Netfliksie może być 10 procent.

Article

Do momentu zmiany regulaminu przez Allegro w serwisie tym bez przeszkód można było kupić dane dostępowe w postaci haseł czy kodów do coraz popularniejszych w Polsce serwisów VoD. Oferowany w ten sposób dostęp do platform streamingowych takich jak Netflix, Showmax czy HBO Go był znacznie tańszy niż koszty miesięcznego abonamentu w tych serwisach.

Teraz Allegro wprowadziło na listę towarów, których sprzedaż jest zakazana w serwisie wspomniane dane pozwalające na nielegalne korzystanie z platform VoD. Dodano nowy punkt regulaminu obejmujący „Wszelkiego rodzaju kody, hasła, tokeny, klucze lub konta (dalej zwane łącznie „Kodami"), które umożliwiają wyłącznie nieodpłatny dostęp oraz skorzystanie z usług pozwalających na oglądanie oraz słuchanie na życzenie treści multimedialnych za pośrednictwem internetu w postaci tzw. video on demand np. Netflix, Showmax, HBO Go, Cda Premium, VOD.pl, Player.pl, za wyjątkiem kart podarunkowych lub voucher'ów, obejmujących Kody, które są dystrybuowane przez podmioty prowadzące oficjalną działalność w zakresie ich odsprzedaży, działające w ramach umów zawartych z Allegro.pl.”

Oznacza to, że dalsze oferowanie na Allegro haseł lub kodów dostępu do Netflixa czy HBO Go stanie się niemożliwe, a ogłoszenia tego typu mają być usuwane przez administratorów serwisu.

Nowe zapisy regulaminowe mają pomóc serwisom VoD w zwalczaniu zjawiska nielegalnego korzystania z ich oferty, co staje się rosnącym problemem. Z danych opublikowanych przez firmę SW Intelligence wynika, że obecnie 50 tys. kont w polskiej wersji Netflixa może pochodzić z pirackich źródeł. To znaczy, że co dziesiąty użytkownik Netflixa w Polsce korzysta z niego nielegalne, a serwis może tracić na tym rocznie ok 2 mln zł.

W II kwartale 2018 roku Netflix zanotował przychody w wysokości ponad 3,9 mld dolarów, a zysk netto serwisu osiągnął poziom 384 mln. Platforma przyciągnęła do siebie 5,2 mln nowych użytkowników, których przeważająca większość pochodzi z rynków poza USA. W sumie z Netflixa korzysta obecnie ponad 130 mln internautów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Allegro zakazuje sprzedaży pirackich kodów do Netflixa, Showmaxa i HBO Go

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl