SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Andrzej Rybałt zastąpił Tomasza Wybranowskiego na stanowisku szefa Polskiego Radia dla Zagranicy

Powołany miesiąc temu dyrektor Polskiego Radia dla Zagranicy Tomasz Wybranowski został odwołany przez zarząd spółki. Stanowisko stracił także jego zastępca Juliusz Bolek. Nowym szefem rozgłośni został Andrzej Rybałt.

Article

Wybranowski został powołany na dyrektora anteny i redaktora naczelnego PR dla Zagranicy pod koniec stycznia br. Zastąpił wówczas odwołanego na początku roku Juliusza Maliszewskiego (kierował rozgłośnią od 2011 roku).  Tomasz Wybranowski pracował w polonijnym Radiu Near oraz kierował redakcją miesięcznika „Wyspa”.

W lutym br. wicedyrektorem został Juliusz Bolek, który w przeszłości pracował w Radiu BIS i w TVP m.in. w „Teleexpressie” i „Kawie czy herbacie?”. Zastąpił Rafała Kiepuszewskiego.

Decyzją zarządu Polskiego Radia obaj zostali teraz odwołani ze swoich stanowisk, o czym napisał Presserwis. Informację potwierdziła Wirtualnemedia.pl agencja promocji nadawcy.

Nowym dyrektorem anteny został Andrzej Rybałt, który kierował już Polskim Radiem dla Zagranicy od 2005 roku. Po jego odwołaniu w 2010 roku część redakcji rozgłośni wystosowała list w obronie Rybałta.

Polskie Radio dla Zagranicy to program adresowany do obcokrajowców oraz Polonii. Obecnie codziennie nadawane są w nim audycje w pięciu językach: polskim, angielskim, ukraińskim, rosyjskim i białoruskim.

Dołącz do dyskusji: Andrzej Rybałt zastąpił Tomasza Wybranowskiego na stanowisku szefa Polskiego Radia dla Zagranicy

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
odprawa
A ciekawe jakie odprawy dostali odchodzący po miesiącu pracy dyrektorzy? 3-miesięczne? 6-cio miesięczne? Prosimy o uzupełnienie newsa, żeby pobudzić opłacanie abonamentu RTV...
odpowiedź
User
adam
To sobie chłopaki porządzili , jeden miał nazwisko takie jak pseudonim Wałęsy więc nie pasował do dobrej zmiany a drugiego posunęli w pakiecie.
odpowiedź
User
Marek
Serdeczne gratulacje dla nowego SZEFA!! To człowiek z najwyzszej połki i czysty politycznie!
odpowiedź