SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Anna Zapert: z TV Republika na szefową ds. redakcji w Polska Press, Wojciech Pokora naczelnym „Kuriera Lubelskiego"

Wojciech Pokora przejął obowiązki redaktora naczelnego „Kuriera Lubelskiego" (Polska Press Grupa), zaś nowym członkiem kadry zarządzającej wydawnictwa została Anna Zapert, współpracownica Doroty Kani w Telewizji Republika. Zapert będzie dyrektorem ds. redakcji.

Od lewej: Anna Zapert i Dorota Kania w 2018 roku, podczas odbierania nagrody za wspólnie przygotowany reportaż telewizyjny dla TV Republika, fot. TV RepublikaArticle

Anna Zapert będzie podlegać bezpośrednio pod Dorotę Kanię, która z ramienia zarządu wydawnictwa od początku kwietnia odpowiada za obszar redakcyjny Polska Press.

Jako dyrektor ds. redakcji Anna Zapert odpowiadać będzie za kierowanie i organizację pracy zespołów redakcyjnych mediów Polska Press: papierowych wydań dzienników i tygodników oraz powiązanych z nimi serwisów internetowych.

- To nowe stanowisko, utworzone z racji tego, że grupa szybko się rozwija. Do kompetencji Anny Zapert należy nadzór nad rozwojem merytorycznym mediów oraz koordynacja wspólnych działań redakcyjnych w ramach Grupy - informuje portal Wirtualnemedia.pl Dorota Kania.

W zakresie zarządzania treścią i rozwojem redakcji pod kątem online – jak informuje wydawca - Zapert będzie współpracować z Tomaszem Krawczykiem, dyrektorem ds. rozwoju, który odpowiada m.in. za rozwój produktów online.

Zapert przeszła z TV Republika

Anna Zapert to dziennikarka, autorka, producentka. Od 1992 roku pracowała m.in. w Polskim Radiu, Radiu dla Ciebie, Radiu Pin. Była też głównym specjalistą ds. komunikacji społecznej w KPRM w rządzie Jerzego Buzka.

Ostatnio pracowała w TV Republika jako wydawca i zastępca redaktor naczelnej Doroty Kani. Była też jej współpracownicą przy wielu projektach medialnych: m.in. drugim reżyserem filmu dokumentalnego Kani pt.”Ryngraf”, który w 2019 roku nagrodzono w konkursie IPN. W tymże samym roku Kania za ten sam film otrzymała drugą Nagrodę Wolności Słowa, przyznawaną przez zarząd główny SDP za publikacje w obronie demokracji i praworządności, a także demaskujące nadużycia władzy. Obie dziennikarki wspólnie pracowały przy programie "Koniec Systemu" i przygotowywały reportaże na antenę TV Republika, m.in. nagradzany dokument pt. "Prawdziwa historia człowieka od reprywatyzacji - Marka Mossakowskiego".

Pokora p.o. naczelnego w „Kurierze Lubelskim”

Kolejna zmiana w Polska Press dotyczy „Kuriera Lubelskiego”: w tym tytule od 1 maja obowiązki redaktora naczelnego pełnić będzie Wojciech Pokora. Zajmujący tymczasowo to stanowisko Wojciech Harpula będzie kontynuował pracę jako dyrektor online w oddziale wydawnictwa w Krakowie. Od listopada 2020 roku Harpula zastępował redaktor naczelną Sylwię Szewc-Koryszko, która przebywa na zwolnieniu lekarskim.

Pokora z mediami związany jest od 2008 roku. Karierę zawodową zaczynał jako fotoreporter w „Gazecie Polskiej” oraz reporter i publicysta w Polskim Radiu Lublin. W latach 2009-2016 był publicystą miesięcznika „Zmiany”, a od 2010 roku - redaktorem naczelnym miesięcznika „Nadchodzą Zmiany”, wydawanego przez Ogólnokrajowe Zrzeszenie Związków Zawodowych Pracowników Ruchu Ciągłego Zakładów Azotowych „Puławy". Współpracował z redakcjami „Rzeczpospolitej”, Radia Plus, „Naszego Nowego Forum” i Radia Wnet.

Do „Kuriera Lubelskiego” przechodzi z Polskiego Radia Lublin, gdzie od 2016 roku jest kierownikiem redakcji internetu. Jest także publicystą i reporterem radia i przewodniczącym Komisji Interwencyjnej Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, prezesem lubelskiego oddziału SDP oraz wiceprezesem Klubu Sportowego Wisła Puławy.

Od początku kwietnia br. Polska Press Grupa ma nową radę nadzorczą. Jej przewodniczącym został Tomasz Jakubiak z PGE Ventures. W połowie miesiąca Marcin Dec został powołany na prezesa PPG.

PKN Orlen kupno Polska Press od niemieckiego koncernu Verlagsgruppe Passau ogłosił na początku grudnia ub.r. Dwa miesiące później bezwarunkową zgodę na transakcję wydał prezes UOKiK, a przejęcie sfinalizowano na początku marca. Jak podał paliwowy koncern w sprawozdaniu finansowym - wartość przedsiębiorstwa Polska Press została oszacowana na 131 mln zł, ponadto kupujący przejął nadwyżkę środków pieniężnych wydawnictwa, wynoszącą 79 mln zł netto.

Dołącz do dyskusji: Anna Zapert: z TV Republika na szefową ds. redakcji w Polska Press, Wojciech Pokora naczelnym „Kuriera Lubelskiego"

54 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gracz
Nie mogę doczekać się zmian w Dzienniku Zachodnim. Twaróg zrobił z tej gazety biuletyn RAŚ i partyjny komunikator PO. Nie wiem dlaczego Obajtek i Kania nie zaczynają od niego.
odpowiedź
User
YKK
Wszelkie złogi z niszowych telewizyjek i gazetek łączcie się!
odpowiedź
User
Ja
I już zaczynają się zmiany i redakcja pisać będzie o tym co trzeba. Niepokorni wylecą. Smutne to 😔
odpowiedź