SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Antena TV zamiast Silver TV w telewizji naziemnej. "Zmiana nazwy nie powinna być problemem dla KRRiT"

Michał Winnicki, który wygrał konkurs na kanał w telewizji naziemnej nie uruchomi zapowiadanego „Silver TV”, a zmieni jego nazwę na „Antena TV”. - Nie sądzę, aby to był jakiś problem - zwłaszcza, że w tym przypadku istnieje podobno realne uzasadnienie dla tej zmiany - ocenia Krzysztof Luft, były członek KRRiT.

fot. Shutterstock.com Article

Jak już informowaliśmy, nowy kanał w telewizji naziemnej nie będzie nadawał jako Silver TV, a jako Antena TV. Powodem zmiany nazwy jest spór o tę kwestię z Beatą Borucką, która kilka miesięcy temu uruchomiła telewizję internetową – również jako „Silver TV”. Złożyła także wniosek do Urzędu Patentowego, by zastrzec znak towarowy jako jej pomysł.

Michał Winnicki, który wygrał konkurs Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na MUX-1 w rozmowie z nami zapowiedział, że na razie wysłał wniosek do Urzędu Komunikacji Elektronicznej o rezerwację częstotliwości na „Silver TV”, a dopiero po jej przyznaniu – dokona rebrandingu stacji. W tym celu będzie musiał (poza kwestiami marketingowo-reklamowymi) złożyć wniosek do KRRiT o zmianę nazwy kanału.

Wniosek jeszcze nie wpłynął

Teresa Brykczyńska, rzeczniczka Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji poinformowała nas, że wniosek w sprawie żadnej zmiany dotyczącej kanału „Silver TV” jeszcze nie wpłynął do urzędu.

Przypomina też, że zgodnie z art. 155 kpa decyzja na mocy której podmiot nabył prawo (w tym przypadku koncesję) „może być w każdym czasie za zgodą strony uchylona lub zmieniona przez organ administracji publicznej, który ją wydał, jeżeli przepisy szczególne nie sprzeciwiają się uchyleniu lub zmianie takiej decyzji i przemawia za tym interes społeczny lub słuszny interes strony”.

Luft: Zmiana nazwy kanału nie powinna być problemem

Były członek KRRiT Krzysztof Luft ocenia, że sama zmiana nazwy kanału po tym, jak nadawca wygrał konkurs z inną propozycją „nie powinna być problemem”.

- Nie sądzę, aby to był jakiś problem - zwłaszcza, że w tym przypadku istnieje podobno realne uzasadnienie dla tej zmiany. KRRiT mogłaby zgłaszać jakieś wątpliwości, gdyby chodziło o zmianę zobowiązań koncesyjnych dotyczących zawartości programu, jakie były zgłaszane przez nadawcę w ofercie konkursowej i a następnie przewidziane w decyzji koncesyjnej. Sama zmiana nazwy nie powinna mieć istotnego znaczenia - mówi w rozmowie z nami Krzysztof Luft.

Jedynym problemem mogłaby być ewentualna zmiana oferty programowej w zapisach koncesyjnych - gdyby KRRiT zgodziłaby się na taki ruch - inni uczestnicy postępowania mogliby zgłosić tę sprawę do sądu.

Michał Winnicki, szef MWE Networks złożył także wniosek do Urzędu Patentowego, by zastrzec nazwę „Antena TV”. Jego kanał będzie nadawany w telewizji naziemnej, w miejsce po ATM Rozrywka. Oprócz telewizji naziemnej będzie też dostępny u operatorów kablowo-satelitarnych.

KRRiT może cofnąć koncesję jeśli wydano prawomocne orzeczenie, które zakazuje nadawcy wykonywania działalności gospodarczej objętej koncesją; narusza on warunki koncesji lub ustawę o radiofonii i telewizji; działalność objęta koncesją jest wykonywana w sposób sprzeczny z ustawą lub warunkami określonymi w koncesji; pomimo wezwania przewodniczącego KRRiT nadawca nie rozpocząć rozpowszechniania programu w terminie lub na stałe (przez minimum 3 miesiące) przestał nadawać program; jeśli program zagraża interesom kultury narodowej, bezpieczeństwa, obronności państwa bądź narusza normy dobrego obyczaju; nadawca osiągnął pozycję dominującą na danym rynku; inna osoba przejęła bezpośrednią lub pośrednią kontrolę nad działalnością nadawcy.

TVP1 i Polsat liderami w DVB-T

Liderem oglądalności wśród widzów naziemnej telewizji cyfrowej w lutym br. w grupie 4+ była TVP1, a w 16-49 - Polsat. Największym wzrostem pochwalić się mógł Polsat News, a najwięcej straciło Metro.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Antena TV zamiast Silver TV w telewizji naziemnej. "Zmiana nazwy nie powinna być problemem dla KRRiT"

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jutub
To nic nie da. I tak to będzie najgorsza telewizja w Polsce obok TVC
13 2
odpowiedź
User
bredny
Nie wiem dlaczego Winnicki nie sięgnie po stare filmy, seriale z dokumenty czy show. Chętnie bym zobacz Jerrego Springera czy Ryzykantów
6 1
odpowiedź
User
gh
Kabaret trwa.
4 1
odpowiedź