SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Blisko trzy tysiące aplikacji na iOS zarabia ponad milion dolarów rocznie

W ciągu pierwszych siedmiu lat od założenia App Store, aplikacje w nim dostępne pobrano ponad 170 miliardów razy - wynika z raportu firmy App Annie (dane na koniec 2017 roku). Niemal 10 tysięcy aplikacji zarobiło co najmniej milion dolarów, a prawie trzy tysiące osiąga taki wynik co roku.

Article

Od uruchomienia przez Apple sklepu z aplikacjami App Store minęło ponad 7 lat. Do końca 2017 roku, użytkownicy pobierali aplikacje łącznie 170 miliardów razy i wydali w App Storze 130 miliardów dolarów. Na koniec maja, w sklepie Apple było dostępnych blisko 2 miliony aplikacji

Od 2012 do 2017 roku przybywa aplikacji, w których użytkownicy wydają co najmniej milion dolarów rocznie. Dane firmy App Annie pokazują, że w 2012 roku było to 770 aplikacji, a w pięć lat później - 2857. Systematycznie wzrasta także liczba aplikacji zarabiających powyżej 10 milionów dolarów - z 61 w roku 2012 do 564 w 2017r.

 

W wielu krajach użytkownicy  z systemem iOS mają zainstalowanych ponad 100 aplikacji, z czego aktywnie korzystają z ok. 40. Rekordzistami pod względem liczby zainstalowanych aplikacji są mieszkańcy Indonezji, Francji i Korei Południowej - na swoich urządzeniach mają ich średnio 112.

Konsumenci sklepu App Store wydają niemal dwa razy tyle, co użytkownicy konkurencyjnego Google Play. Trend ten utrzymuje się mimo tego, że statystycznie to użytkownicy Androida pobierają więcej aplikacji.

 

Wydatki będą rosły

Według prognoz, mimo spadającej liczby pobranych aplikacji w App Storze, konsumenci będą wydawać w nich coraz więcej. Analitycy App Annie szacują, że w ciągu kolejnych pięciu lat wydatki te wzrosną o ok. 80 proc., z 42,5 mld dolarów w roku 2017 do 75,7 mld dolarów w 2022r.
 

Wzrost wydatków w App Storze napędzają głównie gracze. Choć gry stanowiły ok. jednej trzeciej wszystkich pobrań aplikacji, to już wydatki na ten segment stanowiły ok. 75 proc. całości kwoty wydawanej w App Storze.

Użytkownicy z USA wciąż są niekwestionowanymi liderami zarówno w liczbie pobrań (40,1 mld), jak i wydatkach w aplikacjach na iOS (36 mld dolarów). Gonią ich mieszkańcy Chin, którzy pobrali 39,9 mld aplikacji, wydając przy tym 27,7 mld dolarów. Podium zamyka Japonia - użytkownicy z tego kraju pobrali do końca 2017 roku 9,5 mld aplikacji, a w App Storze wydali 25,2 mld dolarów.


Raport App Annie nie obejmuje przychodów z Apple Music.

Dołącz do dyskusji: Blisko trzy tysiące aplikacji na iOS zarabia ponad milion dolarów rocznie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl