SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Były prezes PAP Artur Dmochowski kandydatem na ambasadora RP w Czarnogórze

Artur Dmochowski, były prezes Polskiej Agencji Prasowej do października 2017 roku, kandyduje na stanowisko ambasadora RP w Czarnogórze - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. W środę ma odbyć się posiedzenie Komisji Spraw Zagranicznych, która zajmie się zaopiniowaniem kandydatów na ambasadorów.

Artur Dmochowski, Foto: Paweł Supernak / PAP Article

Na stanowisko ambasadora placówki dyplomatycznej oprócz byłego prezesa Polskiej Agencji Prasowej, Artura Dmochowskiego kandyduje także Barbara Ćwioro oraz Wojciech Tyciński. Dzień wcześniej, we wtorek 17 lipca br. komisja zaopiniuje także innych kandydatów na stanowisko ambasadora: Janusza Janke, Michała Łabendę i Monikę Michaliszyn.

Najpierw zawieszony, potem złożył rezygnację

Artur Dmochowski został zawieszony w pełnieniu funkcji prezesa PAP w październiku br. Był tym faktem zaskoczony, nie widział uzasadnienie dla odwołania go. W kolejnym tygodniu jednak na posiedzeniu Rady Mediów Narodowych członkowie wysłuchali jego stanowiska, a Dmochowski przekazał Krzysztofowi Czabańskiemu, szefowi RMN, pisemną rezygnację ze stanowiska. Jako powód podał „rozbieżność zdań z radą nadzorczą” w kwestii wizji jej rozwoju i finansowania PAP. Rada Mediów przyjęła jego rezygnację.

Artur Dmochowski został prezesem PAP w maju 2016 roku. Wygrał konkurs na to stanowisko, a w październiku 2016 roku decyzję potwierdziła Rada Mediów Narodowych.

Od stycznia 2018 roku prezesem PAP jest Wojciech Surmacz, a wiceprezesem Tomasz Przybek. Decyzją rady nadzorczej przed kilkoma dniami rada nadzorcza Polskiej Agencji Prasowej zdecydowała o nieprzyznaniu absolutorium Dmochowskiemu za jego prezesurę w 2017 roku.

Artur Dmochowski jest dziennikarzem, publicystą, historykiem i dyplomatą. W latach 80. współtworzył Niezależne Zrzeszenie Studentów (NZS), działał w podziemnym ruchu wydawniczym. Założył i był redaktorem naczelnym pism „Od Nowa” i „Czas Solidarności”. Po 1989 r. był redaktorem i publicystą m.in. w nowojorskim „Nowym Dzienniku”, Telewizji Polskiej i „Gazecie Polskiej”. Współtworzył kanał TVP Historia. Od 2015 roku do kwietnia ub.r. był rzecznikiem prasowym Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Były prezes PAP Artur Dmochowski kandydatem na ambasadora RP w Czarnogórze

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Partyjne kadry jak za PRL
Z Paxu do Śmaksu. Jak w PRL. Mój mąż z zawodu jest dyrektorem. Na niczym się nie zna to go wypchną zagranice żeby wstydu nie przynosił i w oczy się nie rzucał. Ułanbator albo Tirana. Jak PZPRowskich aparatczyków co śmierdzieć zaczeli w komitecie centralnym na Nowogrodzkiej.
24 21
odpowiedź
User
Aparat najważniejszy towarzysze!
Rzecznikiem MSZ był pół roku. Nie nadawał się, wykopsali go. Dostał drugą oosadkę w PAPie którą przekształcił w Pisowską Agencję Propagandową ale też się nie nadawał to go wykopsali. A teraz będzie trzecia ciepła posadka. To se chłop CV podkręcił ekspresowo.
22 22
odpowiedź
User
historia lubi się powtarzać
sprawdził się na odcinku... bmw...
14 17
odpowiedź
User
Dyplomatołek
Gdzie się nie pojawi tam same sukcesy. Ale jest swój wiec niezatapialny.
16 19
odpowiedź
User
hd
To będzie... Ohio...
11 8
odpowiedź