SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Artur Kiełbasiński szefem Strefy Biznesu w Polska Press. „Możemy być najlepsi w Polsce”

Redaktor naczelny „Dziennika Bałtyckiego”, Artur Kiełbasiński, objął dodatkowo stanowisko szefa Strefy Biznesu - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. - Będziemy obecni na wszystkich najważniejszych wydarzeniach, a na łamach naszych serwisów i magazynów komentować będziemy sprawy o najwyższym priorytecie - zapowiada Kiełbasiński, dodając: - Możemy być liderem w dziennikarstwie gospodarczym w Polsce.

Artur Kiełbasiński nie jest już naczelnym "Dziennika Bałtyckiego", fot. materiały prasowe Polska PressArticle

Pod marką Strefa Biznesu działa ogólnopolski serwis internetowy Polska Press, poświęcony tematyce gospodarczej oraz biznesowej, ale także regionalne sekcje, omawiające sprawy ważne dla managerów i przedsiębiorców w poszczególnych województwach. Strefa Biznesu ukazuje się także w wydaniach papierowych, trafiających raz w miesiącu do stałej grupy odbiorców; dodatkowo publikowane są wydania okazjonalne, dystrybuowane w trakcie wydarzeń ekonomicznych.

- Budowanie mocnej pozycji w segmencie mediów integrujących kluczowe osoby ze świata biznesu i gospodarki znajduje odzwierciedlenie w planach rozwojowych Polska Press Grupy. Zmiana redaktora naczelnego na dziennikarza świetnie zorientowanego w dziedzinie ekonomicznej pozwoli nam wypracować jeszcze mocniejszą pozycję na rynku - komentuje Tomasz Przybek, prezes Polska Press Grupy.

Kania: Pokładam nadzieje w kompetencjach

Nowy redaktor naczelny Strefy Biznesu będzie łączył nową funkcję z pełnioną dotychczas funkcją redaktora naczelnego „Dziennika Bałtyckiego”.

- Pokładam duże nadzieje w kompetencjach Artura i bardzo się cieszę, że podjął się tej nowej roli. Oprócz codziennej misji informowania o najważniejszych sprawach i wydarzeniach dla lokalnych społeczności, skupiamy się na poszczególnych branżach, rozwijając serwisy oraz wydania papierowe naszych gazet i periodyków. Jesteśmy medium opiniotwórczym, które dzięki obecności w całej Polsce do informacji interesujących świat biznesu dociera najszybciej, najlepiej rozumiejąc specyfikę mikro-rynków. To one mają ogromny wpływ na kondycję oraz przyszłość całej gospodarki” - komentuje Dorota Kania, członek zarządu oraz redaktor naczelna Polska Press.

„Najwięcej ciekawych informacji gospodarczych”

Strefa Biznesu dotychczas nie miała redaktora naczelnego. Jednym z zadań Kiełbasińskiego będzie więc zintegrowanie rozproszonych działań regionalnych oddziałów, tworzących dotychczas własne treści.

- Dziennikarze naszej grupy produkują najwięcej dobrych, ciekawych informacji gospodarczych w Polsce. Możemy dotrzeć do każdej firmy w Polsce i opisać jej problemy. Trzeba teraz skoordynować te działania, dołożyć jakościową publicystykę i wykorzystać efekt skali - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Artur Kiełbasiński, dodając: - Jako Strefa Biznesu będziemy obecni na wszystkich najważniejszych wydarzeniach, z kolei na łamach naszych serwisów i magazynów komentować będziemy sprawy o najwyższym priorytecie.

Szef Strefy Biznesu podkreśla, że po właściwej koordynacji działań – Polska Press, według jego opinii, może być liderem w dziennikarstwie gospodarczym w Polsce. - Trzeba też połączyć działania internetowe z tradycyjnym dziennikarstwem papierowym i nowymi formami, jak podcasty i wideo. Ta suma działań kontentowych to mój główny cel – dodaje.

Kim jest Artur Kiełbasiński

Artur Kiełbasiński z wykształcenia jest prawnikiem, ale karierę zawodową związał z dziennikarstwem, szczególnie koncentrując się na publicystyce oraz informacji ekonomicznej. Przez sześć lat (2010 – 2016) pracował w „Gazecie Wyborczej”. W warszawskiej centrali redagował i pisał teksty ekonomiczne (specjalizacja: prawo gospodarcze i gospodarka morska); był też wydawcą serwisu Wyborcza.biz.

Wcześniej - od 1993 do 2010 roku - był po raz pierwszy związany z Polska Press. Od 2003 roku szefował serwisowi NaszeMiasto.pl, zaś w 2009 roku został szefem regionalnego Polskapresse Oddział Prasa Bałtycka (odpowiadał za rozwój i integrację serwisów informacyjnych wydawcy na terenie Pomorza). Był także zastępcą redaktora naczelnego „Dziennika Bałtyckiego”. Bezpośrednio po odejściu z Agory trafił do radia Gdańsk, gdzie był m.in. sekretarzem redakcji. W czerwcu 2021 roku objął stanowisko naczelnego w „Dzienniku Bałtyckim”.

Informacje Polska Press Grupy z kategorii “biznes, finanse, prawo” zgodnie z badaniem Mediapanel za 05/2022 r. uplasowały się na trzeciej pozycji wśród polskich grup medialnych. W badaniu za maj, informacje z tej kategorii zanotowały 10-proc. wzrost zasięgu w stosunku do analogicznego raportu za kwiecień 2022 r. 

Dołącz do dyskusji: Artur Kiełbasiński szefem Strefy Biznesu w Polska Press. „Możemy być najlepsi w Polsce”

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
dsss
Jak odchodził z Radia Gdańsk ludzie skakali z radości. Polazł do Dziennika Bałtyckiego i połowa redakcji uciekła. Taki to przypadek.
odpowiedź
User
Uber
Tragedia, co robicie z mediami.
odpowiedź
User
Arek
To atak na kolejny produkt PPG. Kolesiostwo. Tylko patrzeć teraz jak ruch i wyniki polecą. Tak jak na Dzienniku Bałtyckim. Nic z tego dobrego nie będzie.
odpowiedź