SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Artur Kiełbasiński szefem Strefy Biznesu w Polska Press. „Możemy być najlepsi w Polsce”

Redaktor naczelny „Dziennika Bałtyckiego”, Artur Kiełbasiński, objął dodatkowo stanowisko szefa Strefy Biznesu - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. - Będziemy obecni na wszystkich najważniejszych wydarzeniach, a na łamach naszych serwisów i magazynów komentować będziemy sprawy o najwyższym priorytecie - zapowiada Kiełbasiński, dodając: - Możemy być liderem w dziennikarstwie gospodarczym w Polsce.

Artur Kiełbasiński, fot. materiały prasoweArticle

Pod marką Strefa Biznesu działa ogólnopolski serwis internetowy Polska Press, poświęcony tematyce gospodarczej oraz biznesowej, ale także regionalne sekcje, omawiające sprawy ważne dla managerów i przedsiębiorców w poszczególnych województwach. Strefa Biznesu ukazuje się także w wydaniach papierowych, trafiających raz w miesiącu do stałej grupy odbiorców; dodatkowo publikowane są wydania okazjonalne, dystrybuowane w trakcie wydarzeń ekonomicznych.

- Budowanie mocnej pozycji w segmencie mediów integrujących kluczowe osoby ze świata biznesu i gospodarki znajduje odzwierciedlenie w planach rozwojowych Polska Press Grupy. Zmiana redaktora naczelnego na dziennikarza świetnie zorientowanego w dziedzinie ekonomicznej pozwoli nam wypracować jeszcze mocniejszą pozycję na rynku - komentuje Tomasz Przybek, prezes Polska Press Grupy.

Kania: Pokładam nadzieje w kompetencjach

Nowy redaktor naczelny Strefy Biznesu będzie łączył nową funkcję z pełnioną dotychczas funkcją redaktora naczelnego „Dziennika Bałtyckiego”.

- Pokładam duże nadzieje w kompetencjach Artura i bardzo się cieszę, że podjął się tej nowej roli. Oprócz codziennej misji informowania o najważniejszych sprawach i wydarzeniach dla lokalnych społeczności, skupiamy się na poszczególnych branżach, rozwijając serwisy oraz wydania papierowe naszych gazet i periodyków. Jesteśmy medium opiniotwórczym, które dzięki obecności w całej Polsce do informacji interesujących świat biznesu dociera najszybciej, najlepiej rozumiejąc specyfikę mikro-rynków. To one mają ogromny wpływ na kondycję oraz przyszłość całej gospodarki” - komentuje Dorota Kania, członek zarządu oraz redaktor naczelna Polska Press.

„Najwięcej ciekawych informacji gospodarczych”

Strefa Biznesu dotychczas nie miała redaktora naczelnego. Jednym z zadań Kiełbasińskiego będzie więc zintegrowanie rozproszonych działań regionalnych oddziałów, tworzących dotychczas własne treści.

- Dziennikarze naszej grupy produkują najwięcej dobrych, ciekawych informacji gospodarczych w Polsce. Możemy dotrzeć do każdej firmy w Polsce i opisać jej problemy. Trzeba teraz skoordynować te działania, dołożyć jakościową publicystykę i wykorzystać efekt skali - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Artur Kiełbasiński, dodając: - Jako Strefa Biznesu będziemy obecni na wszystkich najważniejszych wydarzeniach, z kolei na łamach naszych serwisów i magazynów komentować będziemy sprawy o najwyższym priorytecie.

Szef Strefy Biznesu podkreśla, że po właściwej koordynacji działań – Polska Press, według jego opinii, może być liderem w dziennikarstwie gospodarczym w Polsce. - Trzeba też połączyć działania internetowe z tradycyjnym dziennikarstwem papierowym i nowymi formami, jak podcasty i wideo. Ta suma działań kontentowych to mój główny cel – dodaje.

Kim jest Artur Kiełbasiński

Artur Kiełbasiński z wykształcenia jest prawnikiem, ale karierę zawodową związał z dziennikarstwem, szczególnie koncentrując się na publicystyce oraz informacji ekonomicznej. Przez sześć lat (2010 – 2016) pracował w „Gazecie Wyborczej”. W warszawskiej centrali redagował i pisał teksty ekonomiczne (specjalizacja: prawo gospodarcze i gospodarka morska); był też wydawcą serwisu Wyborcza.biz.

Wcześniej - od 1993 do 2010 roku - był po raz pierwszy związany z Polska Press. Od 2003 roku szefował serwisowi NaszeMiasto.pl, zaś w 2009 roku został szefem regionalnego Polskapresse Oddział Prasa Bałtycka (odpowiadał za rozwój i integrację serwisów informacyjnych wydawcy na terenie Pomorza). Był także zastępcą redaktora naczelnego „Dziennika Bałtyckiego”. Bezpośrednio po odejściu z Agory trafił do radia Gdańsk, gdzie był m.in. sekretarzem redakcji. W czerwcu 2021 roku objął stanowisko naczelnego w „Dzienniku Bałtyckim”.

Informacje Polska Press Grupy z kategorii “biznes, finanse, prawo” zgodnie z badaniem Mediapanel za 05/2022 r. uplasowały się na trzeciej pozycji wśród polskich grup medialnych. W badaniu za maj, informacje z tej kategorii zanotowały 10-proc. wzrost zasięgu w stosunku do analogicznego raportu za kwiecień 2022 r. 

Dołącz do dyskusji: Artur Kiełbasiński szefem Strefy Biznesu w Polska Press. „Możemy być najlepsi w Polsce”

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
dsss
Jak odchodził z Radia Gdańsk ludzie skakali z radości. Polazł do Dziennika Bałtyckiego i połowa redakcji uciekła. Taki to przypadek.
odpowiedź
User
Uber
Tragedia, co robicie z mediami.
odpowiedź
User
Arek
To atak na kolejny produkt PPG. Kolesiostwo. Tylko patrzeć teraz jak ruch i wyniki polecą. Tak jak na Dzienniku Bałtyckim. Nic z tego dobrego nie będzie.
odpowiedź