SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ascom Myco - medyczny smartfon Ascom w Polsce (wideo)

Firma Kontel, dystrybutor marki Ascom w Polsce, wprowadza do sprzedaży smartfona dla personelu medycznego Ascom Myco.

Article

Ascom Myco pozwala na dostęp do informacji o pacjentach, obsługę alarmów, prowadzenie rozmów czy przesyłanie informacji innym pełniącym dyżur osobom.

Urządzenie można odkażać regularnie, jest odporne na upadki i ma ergonomiczny kształt. Posiada dedykowane oprogramowanie Ascom Unite, 3,5-calowy ekran oraz wyświetlacz górny, informujący pielęgniarkę o rodzaju alarmu, bez konieczności wyjmowania smartfona z kieszeni fartucha. Integracja z centralnym systemem informatycznym sprawia, że informacje o pacjentach oraz alarmy związane ze stanem zdrowia osób znajdujących się pod opieką danej pielęgniarki trafiają wprost na jej smartfona, co ogranicza możliwość przeoczenia pilnego wezwania. Alarmy mają przypisane różne priorytety i oznaczane są hasłowo, aby wymusić konkretną, szybką reakcję, np. po wyświetleniu komunikatu "zatrzymanie akcji serca".

Jeśli chodzi o obsługę smartfona, po jednym kliknięciu wyświetlają się bieżące statusy i informacje o przypisanych pacjentach. Urządzenie komunikuje się z użytkownikiem na wiele sposobów - dźwiękowo, tekstowo, kolorystycznie i wibracyjnie.

Ponadto Myco wyposażono w skaner kodów kreskowych w technologii 1D i 2D oraz specjalnie zaprojektowany mocny klips do przytwierdzenia urządzenia w kieszeni fartucha. Urządzenie można także zintegrować z różnymi środowiskami, takimi jak system informacji szpitalnej, specjalistyczne oprogramowanie medyczne, systemy RTLS, aplikacje Android oraz platformy MDM, typu fabrycznie zainstalowany Ascom Device Manager, służący do zarządzania wszystkimi smartfonami w obrębie danej placówki medycznej.

Ascom Myco może również działać jako zwykły telefon wewnętrzny szpitalnej centrali telefonicznej, poprzez sieć Wi-Fi.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ascom Myco - medyczny smartfon Ascom w Polsce (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl