SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Aster wprowadza cyfrę

Cyfrowy multipleks HBO w sieci Aster

Do końca grudnia br. ASTER, największa sieć internetowa i kablowa w Warszawie, zakończy pełne testy techniczne pierwszej w Polsce telewizji cyfrowej w kablu. Wraz z wprowadzeniem nowej technologii w ASTER pojawi się multipleks HBO - HBO Maxpak.

Telewizja cyfrowa w kablu, którą ASTER włączy pilotażowo od połowy grudnia br., a komercyjnie zacznie oferować swoim Klientom już od początku 2004 roku, jest pierwszą tego typu usługą w Polsce. Podobne rozwiązania działają od kilku lat w krajach Europy Zachodniej i USA, wyznaczając standardy rozwoju nowoczesnej telewizji kablowej na świecie.

Wprowadzenie telewizji cyfrowej do kabla w sieci ASTER jest odpowiedzią na oczekiwania Klientów firmy związane przede wszystkim z wzbogaceniem oferty programowej oraz dostępem do nowoczesnych usług. Wykorzystanie dekoderów cyfrowych początkowo pozwoli na zaoferowanie Klientom programów Premium w cyfrowej jakości obrazu i dźwięku.

Pierwszym kanałem Premium w ofercie ASTER będzie multipleks HBO - HBO Maxpak, który składa się z dwóch programów: HBO oraz HBO2. Dzięki transmisji cyfrowej Klienci ASTER będą mogli odbierać oba kanały w polskiej lub oryginalnej wersji językowej oraz skorzystać z wielu innych funkcji jak np. przypomnienie o audycjach do obejrzenia lub nagrania, czy ustawienie tzw. kontroli rodzicielskiej.

Dostęp do HBO Maxpak w nowej technologii będzie możliwy po:
 • wymianie używanego obecnie filtra analogowego na cyfrowy dekoder - dla wszystkich Klientów, którzy korzystają aktualnie z programu HBO. Proces ten jest zaplanowany na cały rok 2004,
 • zakupie usługi przez tych Klientów, którzy obecnie nie korzystają jeszcze z programu HBO. W przyszłości dekodery cyfrowe umożliwią świadczenie zupełnie nowych usług jak np. filmy na żądanie (video on demand), płać i oglądaj (pay per view) czy też odbiór dodatkowych pakietów tematycznych (extended basic).

  Po zakończeniu testów technicznych zostaną ustalone wszystkie szczegóły dotyczące nowej oferty oraz samego procesu wymiany dekoderów z analogowych na cyfrowe. Klienci ASTER zostali poinformowani o nowej ofercie poprzez wysyłkę listu informacyjnego wraz z rachunkiem za usługi.

  Aster City Cable Sp. z o.o. działa na rynku telekomunikacyjnym od 1994 r. Jest to największy operator telewizji kablowej i szerokopasmowego dostępu do Internetu na terenie Warszawy i okolic, m. in. Piaseczna i Wołomina. Świadczy usługi dla prawie 280.000 abonentów telewizji kablowej oraz ponad 30.000 użytkowników Internetu.
 • Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

  Dołącz do dyskusji: Aster wprowadza cyfrę

  0 komentarze
  Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl