SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

AT&T odzyskuje zaufanie do YouTube’a i przywraca reklamy w serwisie

Amerykański koncern AT&T postanowił przywrócić swoje reklamy w należącym do Google serwisie YouTube. Spoty tej marki zniknęły w 2017 roku w związku z pojawianiem się reklam przy agresywnych i kontrowersyjnych treściach. Teraz AT&T twierdzi, że YouTube podjął odpowiednie działania, a koncern odzyskał zaufanie do tej platformy.

Article

Koncern AT&T jest drugim co wielkości reklamodawcą na amerykańskim rynku - w 2017 r. jego wydatki reklamowe sięgnęły 2,4 mld dol., większy budżet w wysokości 2,8 mld miał jedynie Procter & Gamble.

W 2017 r. AT&T znalazł się wśród wielu innych dużych marek, które zdecydowały o wycofaniu swoich reklam z serwisu YouTube po ujawnieniu że reklamowe spoty pojawiały się przy brutalnych, ekstremistycznych i kontrowersyjnych treściach.

Teraz, jak podał dziennik „The New York Times” AT&T postanowił powrócić z reklamami na YouTube. Przedstawiciele koncernu wyjaśniają, że podjęli decyzję o ponownej emisji swoich kampanii na należącej do Google platformie po starannej analizie środków podjętych przez YouTube w celu zapobiegania patologiom.

W rozmowie z „NYT” Fiona Carter, chief brand officer w AT&T podkreśla, że od 2017 r. YouTube zwiększył wymagania dotyczące kanałów przy których mogą być nadawane reklamy (podwyższono m.in. minimalną liczbę subskrypcji), rozwinął swoje algorytmy i zwiększył zespół zajmujący się weryfikacją treści zamieszczanych przez twórców.

- Chcemy, by szanse na pojawienie się naszych reklam przy nieakceptowalnych treściach była bliska zeru, i obecnie uważamy że YouTube spełnia te standardy - przyznała Fiona Carter. AT&T nie jest pierwszym z dużych reklamodawców powracających z kampaniami na YouTube. W ub.r. podobną decyzję podjął także Procter & Gamble.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: AT&T odzyskuje zaufanie do YouTube’a i przywraca reklamy w serwisie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl