SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

ATM Grupa szykuje się do wznowienia produkcji pod koniec maja, zmieniono scenariusze

Realizująca głównie seriale, programy telewizyjne i filmy ATM Grupa zaczęła przygotowania do wznowienia zdjęć do prawie wszystkich jej produkcji. Zakłada, że gotowość produkcyjną osiągnie 25 maja.

Andrzej Muszyński, prezes ATM GrupyArticle

W komunikacie giełdowym ATM Grupy opisano, że opracowano procedury bezpieczeństwa na planach zdjęciowych, zweryfikowane i zatwierdzone przez ekspertów medycznych, którzy byli uczestnikami m.in. polskich misji medycznych do włoskiej Lombardii czy USA.

- Aktorzy i członkowie ekip będą wyposażani w środki ochrony osobistej, a plany zdjęciowe w pomieszczeniach zamkniętych będą regularnie odkażane. Scenariusze zostały zmienione w ten sposób, aby realizacja scen była możliwa z zachowaniem wszystkich uzgodnionych środków ostrożności. Liczymy, że wdrożenie tych procedur pozwoli nam zmaksymalizować poziom bezpieczeństwa naszych współpracowników - wyliczyła firma.

- Oczywiście nie mamy gwarancji, że do planowanego dnia wznowienia zdjęć nie zaistnieje szczególna sytuacja bądź zmiana rządowych przepisów, która opóźni ten termin, lub spowoduje konieczność jego przełożenia na czas nieokreślony. Mimo organizowanych zabezpieczeń liczymy się też z ryzykiem, że z przyczyn niezależnych nie uda się uniknąć zarażeń członków ekip, do których mogłoby dojść czy to na planach czy też w innych miejscach, w których będą oni przebywać w okresach zdjęciowych - przyznała ATM Grupa.

- Potwierdzone przypadki zachorowań będą wiązały się z koniecznością poddania się chorych osób zaleceniom służb sanitarnych, w tym również kwarantannie, co może prowadzić nawet do okresowego zawieszenia realizacji zdjęć - zaznaczyła.

- Rozważając i analizując te ryzyka doszliśmy jednak do wniosku, że czas przestoju wydłużany do momentu kiedy zagrożenie epidemiczne przestanie istnieć jest niemożliwy do wiarygodnego przewidzenia. Dlatego w trosce o interesy nie tylko akcjonariuszy, ale również członków ekip i pozostałych współpracowników, którzy niemal gremialnie zgłaszają wolę powrotu na plany zdjęciowe mimo trwającej epidemii, podjęliśmy decyzję o próbie wznowienia zdjęć przy zastosowaniu wszystkich możliwych środków bezpieczeństwa - podkreśliła spółka.

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl na początek na plan wrócić mają ekipy czterech seriali: "Pierwsza miłość","Policjantki i policjanci", "Sprawiedliwi - wydział kryminalny" i "Święty".

W komunikacie firma dodała także, że należąca do niej spółka ATM System też wraca do świadczenia usług, także klientom zewnętrznym „w skali porównywalnej do tej sprzed ogłoszenia zagrożenia epidemicznego”. Firma wypożycza sprzęt m.in. do transmisji meczów PKO Ekstraklasy, które zostaną wznowione w ostatni weekend maja.

>>> #zostańwdomu z iSpot - akcja, która koszmar zmieni w przyjemność!

ATM Grupa wstrzymała produkcję w połowie marca

W związku z epidemią koronawrusa ATM Grupa w połowie marca zawiesiła pracę na planach wszystkich realizowanych produkcji. - Oznacza to w praktyce, że większość zamówień telewizyjnych do ramówki wiosennej nie zostanie zrealizowana w całości. Dotyczy to zwłaszcza seriali emitowanych w trybie codziennym - poinformował prezes firmy Andrzej Muszyński

W zeszłym tygodniu w sprawozdaniu za ub.r. spółka stwierdziła, że spodziewa się „znaczącego negatywnego wpływu epidemii na wyniki finansowe zarówno po stronie przychodów jak i wyniku operacyjnego”. - Skala tego wpływu zależeć będzie od rozwoju sytuacji epidemiologicznej oraz skali ograniczeń z niej wynikających oraz skuteczności działań spółek należących do grupy kapitałowej w obszarze oszczędności kosztowych - zaznaczono.

ATM Grupa prognozuje, że w konsekwencji w całym br. zmaleją jej przychody. Firma i jej spółki zależne „analizują możliwe scenariusze oraz podejmują działania biznesowe, które pomimo obecnego tymczasowego przestoju zagwarantują grupie możliwość generowania maksymalnych korzyści ekonomicznych z wykorzystania posiadanych aktywów w przyszłości”.

Z drugiej strony firma spodziewa się, że po ustąpieniu pandemii wzrośnie zapotrzebowanie na usługi z wykorzystaniem jej sprzętu telewizyjnego i filmowego. W sprawozdaniu dodała, że w ub.r. nakręciła 13-odcinkowy serial, który może teraz sprzedać. - W obecnej sytuacji, kiedy praktycznie wszyscy producenci telewizyjni w kraju i na świecie zawiesili zdjęcia, daję nam to przewagę mogąc zaoferować nadawcom telewizyjnym gotowy produkt, który będą mogli wykorzystać w swoich ramówkach. Spółka posiada również gotowy film fabularny, na który ma już podpisane umowy gwarantujące zwrot poniesionych nakładów - opisała. ATM Grupa zaznaczyła, że należności handlowe są jej płacone terminowo.

W drugiej połowie kwietnia zarząd spółki zarekomendował, by spółka pierwszy raz od debiutu giełdowego w 2004 roku nie wypłacała dywidendy.

ATM Grupa produkuje kilkadziesiąt seriali i programów tv

W ub.r. ATM Grupa osiągnęła wzrost przychodów o 11,3 proc. do 249,04 mln zł oraz zysku netto z 27,58 do 30,75 mln zł. W pionie produkcji telewizyjnej i filmowej jej wpływy zwiększyły się ze 140,91 do 159,1 mln zł, a zysk netto - z 10,1 do 14,01 mln zł, a w pionie zarządzania aktywami trwałymi (czyli m.in. sprzętem i studiami) przychody poszły w górę z 65,22 do 71,49 mln zł, a zysk netto zmalał z 10,44 do 10,35 mln zł.

W sprawozdaniu firma podała, że w ub.r. w 43 stacjach było emitowanych 61 jej produkcji, przede wszystkim seriale. Zwróciła uwagę, że w ub.r. realizowała też seriale premium, m.in. trzeci sezon „Watahy” dla HBO i „W głębi lasu” dla Netflixa.

W poniedziałek na koniec sesji giełdowej kurs ATM Grupy wynosił 3,50 zł, co daje kapitalizację firmy w wysokości 295 mln zł. Przez ostatnie trzy miesiące akcje spółki staniały o 25,8 proc. Indeks WIG zmalał w tym czasie o 22,4 proc.

W zeszły czwartek luksemburska spółka Kurzewski Investment, której właścicielami są Tomasz Kurzewski i Dorota Michalak-Kurzewska, główni akcjonariusze ATM Grupy, sprzedała jej akcje za 2,48 mln zł. - Celem sprzedaży było pozyskanie środków na dofinansowanie naszej prywatnej spółki prowadzącej głównie działalność hotelarską, która to poniosła znaczące straty na skutek panującej pandemii koronawirusa - uzasadniają Kurzewscy.

Dołącz do dyskusji: ATM Grupa szykuje się do wznowienia produkcji pod koniec maja, zmieniono scenariusze

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Dyzio
Ciekawe co to znaczy że zmienili scenariusz. Mam nadzieję że w Pierwszej Miłości Julka nagle nie przestanie być chora bo scenariusz został zmieniony.
odpowiedź
User
Dawnywidz
Ciekawe co to znaczy że zmienili scenariusz. Mam nadzieję że w Pierwszej Miłości Julka nagle nie przestanie być chora bo scenariusz został zmieniony.


Przestać to przestanie, bo w tej bajce każdy cudownie zdrowieje i po pół roku nikt już nie będzie pamiętał o żadnej chorobie.
odpowiedź
User
wic
Produkcje ATM Grupy... A komu to potrzebne?
odpowiedź