SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

ATM Grupa zapłaciła 7,8 mln zł zaległego podatku z odsetkami. „Szansa na wygranie sporu powyżej 50 proc.”

Producent telewizyjno-filmowy ATM Grupa zapłacił 5,68 mln zł zaległego podatku z 2014 roku wraz z 2,09 mln zł odsetek. Firma zaznaczyła, że nie zgadza się z decyzją szefa dolnośląskiej skarbówki, a szansę na wygranie sporu z nią nadal ocenia na ponad 50 proc.

fot. Shutterstock.comArticle

W komunikacie giełdowym ATM Grupa podała, że dokonała płatności zaległego podatku przed wydaniem decyzji ostatecznej przez naczelnika Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego, ponieważ „aktualny status postępowania podatkowego nie daje możliwości uzyskania przez Emitenta (czyli ATM Grupę - przyp.) zaświadczenia o niezaleganiu w podatkach niezbędnego do płynnego i niezakłóconego prowadzenia niektórych działań biznesowych”.

- Dokonanie wcześniejszej zapłaty nie ma wpływu na szansę wygrania sporu z Naczelnikiem DUCS. Zarząd Emitenta wraz z doradcami podatkowymi nadal ocenia szansę wygrania sporu na więcej niż 50%, dlatego też nie tworzy rezerwy z tego tytułu. Dokonanie zapłaty nie ma również negatywnego wpływu na zdolność Emitenta do regulowania zobowiązań - zaznaczyła firma.

Skarbówka zarzuciła ATM Grupie zaniżenie dochodów przy fuzji

Dolnośląska skarbówka w efekcie kontroli celno-skarbowej sprawozdań podatkowych ATM Grupy za 2013 i 2014 rok wiosną br. zgłosiła zastrzeżenia do tego z 2014 roku. Chodzi o połączenie ATM Grupy ze swoją spółką zależną ATM Profilm, poprzez przeniesienie jej całego majątku (ATM Profilm działała jako spółka z o.o.) na tę pierwszą firmę.

Skarbówka uznała, że fuzję przeprowadzono bez uzasadnionych przyczyn ekonomicznych, o których mowa w art. 10 ust. 4 Ustawy o CIT. W konsekwencji oceniła, że firma w deklaracji podatkowej zaniżyła swoje przychody o 29,99 mln zł - podstawa opodatkowania powinna wynieść 30,67 mln zł, a nie 0,77 mln zł.

Na początku października br. szef dolnośląskiej skarbówki nakazał ATM Grupie zapłatę zaległego podatku z 2014 roku razem z odsetkami. Firma poinformowała, że odwoła się od tej decyzji i „nie zgadza się ze stwierdzonymi przez Naczelnika DUCS nieprawidłowościami i określonym zobowiązaniem podatkowym”.

ATM Grupa działa także w deweloperce

ATM Grupa zajmuje się przede wszystkim produkcją seriali i programów telewizyjnych, pracuje dla czołowych polskich nadawców. Ponadto wynajmuje sprzęt i hale do takich produkcji, a także prowadzi też działalność deweloperską. W połowie września poinformowano, że wyprodukuje dla Netflixa serial „W głębi lasu” w reżyserii Bartosza Konopki i Leszka Dawida.

W pierwszym półroczu ATM Grupa zanotowała 116,82 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży (12,78 proc. więcej niż rok wcześniej) i 15,52 mln zł zysku netto (do góry o 40,82 proc.).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: ATM Grupa zapłaciła 7,8 mln zł zaległego podatku z odsetkami. „Szansa na wygranie sporu powyżej 50 proc.”

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Seba
No to juz wiem dlaczego centrale ATM do Poznania przenosza, lepiej placic podatki w Poznaniu.
odpowiedź
User
Axe
Czy fuzja tych firm odbyła się zgodnie z prawem? Czy zapłacono podatki zgodnie z prawem?
To swoje zdanie jełopowaty ptyś z US w buty sobie może wsadzić.
odpowiedź