SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Audi i Ericsson wspólnie pracują nad wdrożeniami 5G

Firma motoryzacyjna Audi podpisała z koncernem technologicznym Ericsson umowę o współpracy. Dotyczy ona wdrożenia standardu 5G do produkcji samochodów.

Article

Umowę zawarto na początku sierpnia w centrali Audi w Ingolstadt. W ramach porozumienia, obie firmy będą badały potencjał 5G jako techniki komunikacji w przemyśle motoryzacyjnym. Audi i Ericsson podpisały protokół ustaleń (Memorandum of Understanding – MoU), a w najbliższych miesiącach eksperci obu strony rozpoczną serię testów w centrum technicznym „Audi Production Lab” w Gaimersheim w Niemczech.

- Częścią projektu prowadzonego wraz z naszym partnerem, Grupą Ericsson, są prowadzone przez nas testy możliwości oferowanych przez technikę 5G i jej zastosowań przemysłowych w inteligentnej fabryce, tzw. smart factory - mówi Frank Loydl, szef pionu informacyjnego w AUDI AG.

Audi i Ericsson badają również, czy oprócz fabryki w Ingolstadt, standard 5G będzie mógł być implementowany w innych fabrykach Grupy Audi.

W pierwszej fazie projektu, Audi i Ericsson testować będą aplikację opóźnień krytycznych. Odbędzie się to z wykorzystaniem bezprzewodowo połączonych robotów produkcyjnych wyposażonych w aplikację do klejenia. To powszechnie stosowana technika scalania poszczególnych elementów karoserii samochodowych.

Planowana infrastruktura, którą zostanie stworzona w centrum technicznym w Gaimersheim, obejmie wdrożenie standardu 5G w symulowanym środowisku produkcyjnym, odzwierciedlającym to z fabryki Audi w Ingolstadt i z innych fabryk czterech pierścieni. Laboratorium zostanie wyposażone w sieć Ericssona „Proof-of-Concept” (PoC), która jest otwartym środowiskiem próbnym umożliwiającym wczesne wdrożenie techniki 5G. Sieć zaprojektowano jako integrującą alternatywne lub uzupełniające się rozwiązania techniczne z tymi, których używa się obecnie (Wi-Fi, bezprzewodowy LAN , Ethernet).

5G to standard komunikacji mobilnej następnej generacji, który poszerza możliwości obecnie funkcjonujących sieci mobilnych. Sieci 5G zapewnią konsumentom lepszą i szybszą łączność szerokopasmową, natomiast firmom otwiera możliwości tworzenia aplikacji dla praktycznie wszystkich dziedzin i działań – od połączonych ze sobą pojazdów (connected vehicles), aż po inteligentne fabryki przyszłości.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Audi i Ericsson wspólnie pracują nad wdrożeniami 5G

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Moniek
Modele Audi już kilka razy pożyczałem w Panek i jak do tej pory to jestem zadowolony ze stosowanych w nich rozwiązaniach więc jestem ciekaw ich kolejnych działań
odpowiedź