SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Telewizja Polska wyprodukuje transmisję z obchodów w Auschwitz dla 250 nadawców

W poniedziałek 27 stycznia Telewizyjna Agencja Informacyjna przeprowadzi międzynarodową transmisję z obchodów wyzwolenia obozu w Auschwitz. Pracuje przy niej od kilku dni ponad 200 osób. - To będzie jedna z naszych największych produkcji telewizyjnych, realizowanych samodzielnie - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Jarosław Olechowski, szef TAI.

fot. TVP Article

Poniedziałkowe uroczystości 75. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz organizowane będą w całej Polsce, jednak główne obchody zaplanowano w miejscu byłego obozu. Główne uroczystości zaczną się (według programu) o godz. 15.30. Będą nadawane przez Telewizyjną Agencję Informacyjną. Program specjalny zacznie się na antenie już o godz. 15.00, poprowadzą go Małgorzata Opczowska i Sławomir Siezieniewski ze specjalnie zbudowanego studia TVP Info na terenie byłego obozu zagłady.

Jak się dowiadujemy, transmisję może pokazać nawet 250 nadawców z wielu krajów. Od kilku dni przy jej przygotowaniach pracuje ponad 200 osób z TVP. Nadawca wysłał tam trzy stacje satelitarne i jeden wóz HD. Uroczystość obsługiwać będzie 21 kamer, a żeby można było pokazać ją wszechstronni zastosowany zostanie ponad 200-metrowy linecam. Technicy TAI zbudowali 15 wież z oświetleniem, na których zainstalowano ponad 1100 lamp. Całość zaś zasilają 24 agregaty prądotwórcze.

- To będzie jedna z naszych największych produkcji telewizyjnych, realizowanych samodzielnie. Telewizyjna Agencja Informacyjna wyprodukuje oficjalną transmisję uroczystości. Sygnał będzie nadawany na żywo na cały świat. Może pokazać go kilkuset nadawców z wielu krajów, którzy docierają łącznie do pół miliarda widzów - komentuje dla portalu Wirtualnemedia.pl Jarosław Olechowski, dyrektor TAI.

W Polsce transmisje uroczystości będzie można zobaczyć na antenach TVP1 oraz TVP Info. TAI przygotowuje też specjalne wydanie Wiadomości nadawane na obu antenach; będzie też specjalny program w TVP Info, poświęcony obchodom wyzwolenia Auschwitz i nadawany z miejsca uroczystości.

W listopadzie ub. roku Telewizyjna Agencja Informacyjna przygotowała inną dużą transmisję: z uroczystości pochówku powstańców styczniowych na cmentarzu na wileńskiej Rossie. Obsługiwało ją 60 dziennikarzy TVP.

Według danych Nielsen Audience Measurement w 2019 roku udział TVP Info w rynku oglądalności wyniósł 3,65 proc. (po wzroście o 6,42 pkt proc. rok do roku).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Telewizja Polska wyprodukuje transmisję z obchodów w Auschwitz dla 250 nadawców

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wiktor
W TVP1 też będzie Transmisja. Zaczyna się o 15:15.
8 0
odpowiedź
User
AW
Tylko dlaczego postawili wóz HD a nie Ultra HD???
2 1
odpowiedź
User
qwerty
@AW

A oni nie mają wozu UHD
2 1
odpowiedź