SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Automatyczny system reklamy w serwisach z Grupy OLX

W serwisach Otomoto i Otodom (Grupa OLX) wprowadzono automatyczny system kupowania reklam.

Article

Aby uruchomić kampanię, należy wypełnić formularz, utworzyć kont i wnieść opłatę. Minimalny budżet reklamowy to 500 zł. W jego ramach można kupić kampanię z gwarantowaną liczbą 31 tysięcy wyświetleń reklamy. Maksymalny budżet wynosi 5000 zł i w jego ramach można zakupić kampanię na ponad 312 tys. wyświetleń.

Czas trwania kampanii to od 1 do 62 dni. Klienci mogą dodać 10 banerów oraz wybrać jedną lub więcej kategorii w serwisach OLX, Otodom i Otomoto. Opłaty dokonuje się przez serwis PayU.

Automatyzacja przyspiesza proces zakupu kampanii skracając go o czas kontaktu z agencją reklamową lub biurem reklamy Grupy OLX.

Według danych Gemius/PBI, w lipcu serwis Otomoto odwiedziło ponad 6,5 mln użytkowników, a strona zanotowała 284,5 mln wyświetleń. W czerwcu Otodom odwiedziło 3,4 mln użytkowników, a serwis miał 77 mln wyświetleń.

W minionym roku obrotowym Grupa OLX osiągnęła 487,8 mln zł wpływów netto ze sprzedaży (po wzroście o 60,4 proc. w skali roku) oraz 138,87 mln zł zysku netto (wobec 68,56 mln zł rok wcześniej). Ponad jedna trzecia wpływów pochodziła z prowizji za wystawianie ogłoszeń, natomiast o ponad 100 proc. wzrosły przychody z opłat za wyróżnienia i reklam bannerowych.

 

Dołącz do dyskusji: Automatyczny system reklamy w serwisach z Grupy OLX

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl