SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Autorka „Luzu” i „Roweru Błażeja” przeniesiona w Telewizji Polskiej do redakcji rolnej

Anna Mentlewicz, poprzednio wiceszefowa redakcji publicystycznej w TVP1, a wcześniej współtwórczyni programów „Luz” i „Rower Błażeja”, została przeniesiona do redakcji rolnej Telewizji Polskiej. Twierdzi, że nowe kierownictwo anteny pierwotnie chciało ją zwolnić.

Siedziba Telewizji Polskiej, fot. PAP / Paweł Kula Article

O tym, że w połowie stycznia została przeniesiona do redakcji rolnej TVP, Anna Mentlewicz poinformowała w tym tygodniu w liście do Towarzystwa Dziennikarskiego. - Dyrektor Anteny zaproponował mi odejście z firmy. Przypomniałam, że od dwóch miesięcy jestem w wieku ochronnym, więc przeniósł mnie do Redakcji Rolnej - napisała. - Jako wiceszef redakcji nadzorowałam: „Sprawę dla reportera”, „Świat się kręci” i „Politykę przy kawie”. Wcześniej współtworzyłam i nadzorowałam program „Kto za to zapłaci” - T. Mosza i Janka Wróbla, „Lekką jazdę” Mazurka i Zalewskiego, „Wywiad i opinie” Krzyśka Skowrońskiego - wyliczyła.

To jedna z wielu roszad personalnych, które od stycznia nastąpiły w redakcjach publicystycznych Telewizji Polskiej. W TVP1 nowym szefem redakcji publicystyki został Marcin Pieńkowski, a pełniąca taką funkcję w TVP2 Monika Sieradzka w lutym odeszła z firmy, tak samo jak wiceszef tej redakcji Dariusz Łukawski. W marcu kierownikiem redakcji publicystyki w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej został Dawid Wildstein, a jego zastępcą - Samuel Pereira.

Anna Mentlewicz jest związana z Telewizją Polską od ponad 30 lat. Przed pracą w publicystyce TVP1 współtworzyła programy młodzieżowe „Luz” (emitowany w TVP1 od 1988 do 1997 roku) i „Rower Błażeja” (emisja w latach 1997-2004), w tym pierwszym była też jednym z prowadzących. Jest też scenarzystką i autorką sztuk teatralnych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Autorka „Luzu” i „Roweru Błażeja” przeniesiona w Telewizji Polskiej do redakcji rolnej

30 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
NiePatriota
Mierni, bierni ale zawsze wierni. Co tam doświadczenie, ważniejszy jest duch zmiany, tylko niedobrej.
60 27
odpowiedź
User
Utek
Oczywiście zdaniem KOD-u powinna być kierownikiem aż do emerytury. Paranoja...
52 79
odpowiedź
User
OLOdeOlo
Dlaczego pracownicy TVP są przekonani, że pracę tam powinni mieć zagwarantowaną do grobowej deski ? Ludzie popatrzcie co się dzieje w prywatnych telewizjach. Jest program to jest potrzebny producent. Program nie "chwyta" to się zmienia program w ramówce i cały zespól, który odpowiada za produkcję. W czym wy jesteście lepsi, że macie takie roszczenia ? Telewizja to jest biznes. To nie jest zakład pracy chronionej i schronisko dla wypalonych ludzi.
54 62
odpowiedź
User
Szymon
A może byście się zajęli dziennikarzami w Leasing Team? Tam to jest dopiero skandal, ale jakoś nikt się nie przejął. A... zapomniałem, to było za poprzedniego Prezesa...
60 17
odpowiedź
User
AXa
Widocznie Redakcja rolnicza potrzebuje profesjonalnego wsparcia. Środowisko, rolnictwo w dobie globalizacji a zwłaszcza wobec perspektywy umowy transatlantyckiej, skierowanie przekazu do młodego pokolenie - przecież to wyzwanie, kopalnia wyzwań a dla osób z doświadczeniem nawet misja. Nie rozumiem focha.
39 29
odpowiedź