SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Azure Space - Microsoft rozwija chmurę obliczeniową (wideo)

Microsoft ogłosił swój nowy krok w kierunku rozwoju chmury obliczeniowej, ogłaszając Azure Space - inicjatywę mającą na celu zapewnienie rozwiązań spełniających potrzeby przemysłu kosmicznego oraz organizacji z sektora prywatnego i publicznego.

Article

Azure Space to ekosystem partnerski skupiony na rozwoju usług satelitarnych, zakładający m.in. nowe partnerstwo ze SpaceX Starlink, które ma zapewnić szerokopasmowy dostęp do satelitów o dużej prędkości i małym opóźnieniu dla nowego modułowego centrum danych Azure (MDC), a także - bazując na istniejącym partnerstwie Azure Orbital z SES - wsparcie konstelacji O3B Medium Earth Orbit (MEO) w celu rozszerzenia łączności pomiędzy regionami centrów danych w chmurze Microsoft a urządzeniami brzegowymi w chmurze.

- Nasze podejście polega na dostarczaniu wielo-orbitowych, wielopasmowych, wielozakresowych, chmurowych rozwiązań w zakresie łączności satelitarnej w celu zaspokojenia potrzeb naszych klientów - czytamy w komunikacie Microsoftu.

Koncern z Redmond podkreśla, że swoje nowe modułowe centrum danych Microsoft Azure Modular Datacenter (MDC) zaprojektował do obsługi wysokowydajnych, bezpiecznych obliczeń w chmurze w trudnych warunkach. Oznacza to posiadanie chmury Azure na własnych warunkach, tam gdzie jest najbardziej potrzebna. MDC daje organizacjom możliwość rozmieszczenia centrum danych w odległych lokalizacjach lub rozszerzenia istniejącej infrastruktury o rozwiązanie przenośne.

Jak podaje Microsoft, MDC może pracować na naziemnych włóknach światłowodowych, sieciach o niskiej przepustowości lub być całkowicie odłączony od sieci.

Podejście Microsoftu w ramach Azure Space ma pomóc sprostać jednemu z najtrudniejszych wyzwań technologicznych, przed jakimi stoją klienci firmy w kosmosie: obsługą ogromnej ilości danych generowanych z satelitów, dostarczaniem usług w chmurze i przepustowości do najbardziej odległych lokalizacji oraz projektowaniem bardzo złożonych systemów kosmicznych.

- Jesteśmy gotowi wspierać klientów w ich misjach kosmicznych, a także wykorzystać moc technologii chmury i przestrzeni kosmicznej, aby pomóc firmom z różnych branż w opracowaniu rozwiązań dla najtrudniejszych problemów na świecie - zapewnia Microsoft.

 

 

 

 

Microsoft podaje, że obecnie dysponuje globalną siecią morskich, naziemnych i podziemnych światłowodów o długości ponad 160 tys. mil.

Dołącz do dyskusji: Azure Space - Microsoft rozwija chmurę obliczeniową (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl