SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Bajka Artura Andrusa w Dzień Dziecka na antenie RMF Classic

Zespół radia RMF Classic nagrał bajkę autorstwa Artura Andrusa „O niedźwiedziu, który uciekł z lasu, bo nie lubił hałasu”. Opowieść będzie emitowana w odcinkach na antenie rozgłośni przez cały Dzień Dziecka. Projekt dedykowany jest rodzinnym domom dziecka.

Article

W nagraniu wzięli udział wszyscy dziennikarze stacji oraz sam autor. To specjalna radiowa adaptacja bajki pochodzącej z książki Andrusa, pt. „Bzdurki, czyli bajki dla dzieci i innych” z ilustracjami Daniela de Latoura (Wydawnictwo Nasza Księgarnia). Bajka będzie także dostępna w całości jako podcast na stronie rmfclassic.pl.

Ten projekt dziennikarze dedykują przede wszystkim dzieciom i ich opiekunom w rodzinnych domach dziecka. 1 czerwca w programie RMF Classic pojawią się informacje na temat funkcjonowania tych placówek wychowawczych oraz możliwości ich wsparcia.

 

Tego dnia w RMF Classic przez cały dzień wybrzmiewać będzie muzyka z filmów dla dzieci. Słuchacze usłyszą muzykę, jaka powstała dla nich na przestrzeni ostatnich 80 lat.  Począwszy od piosenek z legendarnej „Królewny Śnieżki” Disneya z 1937 roku, aż po muzykę z filmu „Co w duszy gra”.

Także dziennikarze Radia 357 z okazji Dnia Dziecka przygotowali niespodziankę dla najmłodszych słuchaczy: nagrali słuchowisko „Szkoła Latania”, oparte na motywach komiksu z serii „Kajko i Kokosz” Janusza Christy. W nagraniach wzięło udział niemal 50 osób z zespołu. Fragmenty słuchowiska będą emitowane na antenie w ciągu całego dnia. Całość będzie dostępna jako podcast w zakładce Twoje 357.

Według badania Radio Track w pierwszym kwartale 2021 roku udział RMF Classic w rynku słuchalności wyniósł 1,9 proc.

Dołącz do dyskusji: Bajka Artura Andrusa w Dzień Dziecka na antenie RMF Classic

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Olek
Nuda nuda i jeszcze raz nuda
2 4
odpowiedź
User
zwiadowca
Panie Arturze, kiedy kończy się kontrakt z RMF? Bo tak po prawdzie to pasowałby Pan do RNS lub R357 :-)
4 0
odpowiedź
User
Kri_
Nuda nuda i jeszcze raz nuda

Czy bardziej podchodzą ci bajki Mateusza?
1 0
odpowiedź