SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bank Gospodarstwa Krajowego z nową identyfikacją wizualną od Dragon Rouge

Z początkiem br. Bank Gospodarstwa Krajowego zmienił identyfikację wizualną na odzwierciedlającą jego nowe pozycjonowanie. Identyfikację pod hasłem „Przyszłość zaczyna się dziś” zaprojektowała agencja Dragon Rouge.

Article

Zmiana wizerunku Banku Gospodarstwa Krajowego wynika z tego, że w połowie 2013 roku zmieniła się rola BGK: stał się instytucją odpowiedzialną za aktywne wspieranie długoterminowego rozwoju polskiej gospodarki. Nowa identyfikacja ma odzwierciedlać to pozycjonowanie.

Identyfikacja nawiązuje do stosowanego dotychczas motywu sygnetu. Pojawiły się w niej też nowe elementy: mniejszy czerwony kwadrat (mający symbolizować impuls, dzięki któremu projekty finansowane przez bank mogą nabrać rozpędu) oraz większy, otwarty czworokąt (reprezentujący efekt inwestycji). Przeważają barwy czerwona, biała i srebrna, zdjęcia przedstawiające inwestycje oraz hasło: „Przyszłość zaczyna się dziś”.

Zmiana - wdrożona z początkiem br. - została poprzedzona badaniem wizerunku banku wśród jego interesariuszy, analizą strategiczną kontekstu rynkowego w Polsce i za granicą oraz analizą dotychczasowych zmian wizerunku marki.

Nową identyfikację zaprojektowała agencja Dragon Rouge.

Dołącz do dyskusji: Bank Gospodarstwa Krajowego z nową identyfikacją wizualną od Dragon Rouge

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
34535
I znów polacy zaplacili tysiące zł za kwadracik.
odpowiedź
User
DR
Nowa identyfikacja przypomina "trochę" BASF trochę Nationale Geographic - nie ważne :) 100 000 koła skasowane :)
odpowiedź