SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bartosz Bartosik redaktorem naczelnym Więź.pl

Od 1 czerwca portal Więź.pl ma nowego redaktora naczelnego. Decyzją zarządu Towarzystwa „Więź” został nim Bartosz Bartosik. Zastępuje w tej roli Jakuba Halcewicza-Pleskaczewskiego, który kierował internetowym serwisem „Więzi” przez ostatnie siedem lat.

Bartosz Bartosik (fot. Ewa Buczek)Article

„Chciałbym, aby portal Więź.pl był opiniotwórczym, przyjaznym czytelniczkom i czytelnikom miejscem, które pomaga im zrozumieć istotę rzeczy” – mówi Bartosik w dniu objęcia nowej funkcji. „Zależy mi na tym, by tworzyć wartościowe, pogłębione treści społeczne, religijne i kulturalne, które pomogą okiełznać szum informacyjny. Jednocześnie zależy mi na tym, aby osoby odwiedzające nasz serwis miały pewność, że trafiają do przestrzeni bezpiecznej, zbudowanej na zaufaniu, otwartej na dialog i różnorodne perspektywy, a wolnej od polaryzacji i dezinformacji” – dodaje nowy szef Więź.pl.

Bartosik dziękuje też czytelniczkom i czytelnikom za wsparcie serwisu: „Nie mógłbym dziś objąć tej odpowiedzialnej funkcji, gdyby nie nasze patronki i nasi patroni, którzy wspierają nas regularnymi wpłatami w serwisie Patronite, co pozwala nam stale publikować nowe treści w różnych medialnych formatach. Jestem Wam za to niezmiernie wdzięczny!”

„Pod kierownictwem Jakuba Halcewicza-Pleskaczewskiego powstał nowoczesny portal publicystyczny, w którym przez ten okres opublikowaliśmy kilka tysięcy tekstów. Kuba właściwie od zera stworzył nową formę działania naszego środowiska” – mówi Zbigniew Nosowski, redaktor naczelny kwartalnika „Więź” i prezes Towarzystwa „Więź”. „Stateczna »Więź« złapała drugi (albo i czwarty) oddech, stając się żywym medium. Dzięki działalności portalu wzrosło także zainteresowanie naszym kwartalnikiem, książkami i innymi formami działalności »Więzi«” – dodaje Nosowski.

„Przez cały ten czas Halcewicz-Pleskaczewski i Bartosik współpracowali ręka w rękę. Kuba kierował funkcjonowaniem serwisu, a Bartek był jego czołowym publicystą społecznym. Teraz przejmuje pałeczkę i będzie zarówno kontynuował działania poprzednika, jak i proponował nowe kierunki rozwoju. Przypuszczam, że w gorącym okresie kampanii wyborczej będzie chciał nawiązywać do swojej arcyważnej koncepcji tworzenia polskich banków zaufania. Kubie dziękuję za te 7 lat współpracy. Wyznaczył sobie kolejne zawodowe cele i wierzę, że je osiągnie” - mówi Zbigniew Nosowski.

Bartosz Bartosik w „Więzi” od 7 lat

Bartosz Bartosik urodził się w 1989 roku w Krośnie. Ukończył slawistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Studiował również na Uniwersytecie Karola w Pradze. To znawca i miłośnik Czech. Jako publicysta jest autorem tekstów w mediach polskich i zagranicznych na tematy społeczne, kulturalne i religijne. Jest również licencjonowanym przewodnikiem po Warszawie.

W „Więzi” Bartosik pracuje od 2016 roku. Przez ostatnie lata był sekretarzem think tanku Laboratorium „Więzi”, w którym odpowiadał m.in. za Projekt Oczyszczalnia i Kanon wolnych Polaków, a ostatnio współredagował raport „Twarze polskiej radykalizacji”.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Jest autorem dwóch wywiadów rzek z Adamem Bodnarem: „Obywatel PL” i „Nigdy nie odpuszczę”. Koordynuje Podcasty nieoczywiste „Więzi”, a sam prowadzi podcast „Inny pomysł na demokrację”. Bartosik jest także członkiem Zespołu Komitetu Dialogu Społecznego Krajowej Izby Gospodarczej.

Redaktorem w Wydawnictwie Więź został Maciej Papierski. Urodził się w 1991 roku, jest doktorem etyki. Obecnie odbywa również staż psychoterapeutyczny, jest członkiem Gesellschaft für Existenzanalyse und Logotherapie. W „Więzi” publikował już swoje wiersze oraz publicystykę.

Dołącz do dyskusji: Bartosz Bartosik redaktorem naczelnym Więź.pl

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Media Expert
30 sekund na portalu Więź pozwala sobie wyrobić opinię na temat tego produktu. Byliście tam kiedyś? Ja też nie.
odpowiedź
User
ME
"portal publicystyczny, w którym przez ten okres opublikowaliśmy kilka tysięcy tekstów"

To na każdy tekst przypada poniżej jednego czytelnika.
odpowiedź