SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Bartosz Hojka prezesem Agory. Wanda Rapaczyńska wejdzie do rady nadzorczej?

Bartosz Hojka, dotychczasowy członek zarządu, został nowym prezesem Agory. Dotychczasowa prezes Wanda Rapaczyńska po roku odchodzi z zarządu spółki. Niewykluczone jednak, że powróci w przyszłości do jej rady nadzorczej.

Bartosz Hojka, prezes Agory Article

Wanda Rapaczyńska związana była z Agorą niemal od początku jej istnienia, w latach 1998-2007 pełniła funkcję prezesa spółki, a potem weszła w skład jej rady nadzorczej. W lutym ub.r. została w trybie natychmiastowym powołana do zarządu spółki. Stało się to wówczas, gdy z funkcji prezesa zrezygnował nagle Piotr Niemczycki (więcej na ten temat). W lipcu ub.r. Rapaczyńska została powołana na stanowisko prezesa w nowym zarządzie spółki, do którego weszli także Bartosz Hojka, Tomasz Jagiełło, Grzegorz Kossakowski i Robert Musiał. Wczoraj zrezygnowała funkcji prezesa. Zarząd zdecydował, że nowym prezesem Agory będzie Bartosz Hojka.

- Kiedy zwróciliśmy się do Wandy Rapaczyńskiej o powrót do zarządu Agory, powierzyliśmy jej m.in. skomponowanie składu nowego zarządu spółki i znalezienie następcy - mówi przewodniczący rady nadzorczej Agory Andrzej Szlęzak, podkreślając, że to zadanie Rapaczyńska wykonała wcześniej niż oczekiwano i ze znakomitym skutkiem.

Za czasów rządów Wandy Rapaczyńskiej Agora przygotowała nową strategię na najbliższe lata, która obejmuje cztery priorytety takie jak transformacja działalności prasowej, wejście na rynek telewizyjny, wzrost rentowności kluczowych biznesów oraz optymalizacja kosztów usług wspólnych. Realizacja tych zadań pochłonie w ciągu najbliższych czterech lat ok. 230 mln zł (dowiedz się więcej).

 - Wypracowaliśmy solidny plan działania na następne lata, w który wierzę i który traktuję jako osobiste zobowiązanie - mówi nowy prezes Bartosz Hojka, który z Agora związany jest od 1998 roku. W 2005 roku został szefem segmentu Radio. Jak podkreślono w komunikacie , jego zasługą jest istotna poprawa kondycji finansowej i rozwój działalności radiowej. Wprowadził na rynek markę Złote Przeboje, obejmującą kilkanaście radiostacji w całej Polsce. Bartosz Hojka był również autorem projektu wejścia Agory na rynek telewizyjny i odegrał kluczową rolę w uzyskaniu przez Stopklatkę TV koncesji na kanał filmowy (stacja startuje 15 marca br., więcej na ten temat).

Bartosz Hojka jako prezes nadal nadzorować będzie segmenty radiowy i internetowy. Przejmie też nadzór nad działem pracowniczym i komunikacji korporacyjnej. Reszta składu zarządu pozostaje bez zmian. - Obecnie zarząd Agory będzie funkcjonował w składzie czteroosobowym. Według statutu spółki zarząd Agory może składać się z 3-6 członków. Nie ma więc formalnych podstaw do uzupełnienia obecnego składu zarządu - mówi nam Agata Staniszewska, rzecznik prasowa Agory.


Zarząd Agory: Grzegorz Kossakowski, Bartosz Hojka, Tomasz Jagiełło, Robert Musiał
 
Czy Wanda Rapaczyńska po spełnieniu misji w zarządzie wróci do rady nadzorczej spółki? - Jeśli pojawi się propozycja zasilenia składu rady nadzorczej w przyszłości Wanda Rapaczynski jest gotowa służyć spółce pomocą jako członek jej rady nadzorczej - informuje Staniszewska. Obecnie jednak nic w składzie rady się nie zmienia. Tworzy ją pięć osób: Andrzej Szlęzak, Helena Łuczywo, Sławomir S. Sikora, Tomasz Sielicki i Dariusz Formela.

Agora jest wydawcą „Gazety Wyborczej”, „Metra” i kilku magazynów, właścicielem kilku stacji radiowych, portalu Gazeta.pl, a także sieci kin Helios i firmy reklamy zewnętrznej AMS. Jest też współudziałowcem naziemnej stacji telewizyjnej Stopklatka TV.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bartosz Hojka prezesem Agory. Wanda Rapaczyńska wejdzie do rady nadzorczej?

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Czarny.pr
solindny plan działania Agory vel Agonii: spadek czytelnictwa o 400 tys ;-p
29 12
odpowiedź
User
jk
Czyli... tak naprawdę nic się nie zmienia. Kilka młodszych twarzy w zarządzie, ta sama marionetkowa rada nadzorcza, i nadal ci sami emeryci z Agory Holding (z dziwacznym duetem Łuczywo-Rapaczyńska) kurczowo trzymający realną władzę w Agorze. Te "mega inwestycje" rzędu 230 mln złotych w ciągu 4 lat dobrze oddają kondycję Agory. 10-15 lat temu ta spółka przecież rządziła na polskim rynku mediów, a dzisiaj podniecają się kwotą którą tak kiedyś pogardzany przez nich Solorz wydaje rocznie na waciki w Polsacie czy Polkomtelu... Równia pochyła.
28 12
odpowiedź
User
ekspert
Nowy szef Agory skończył politologię ze specjalizacją dziennikarską. Dziennikarstwa jako takiego nie było...
18 9
odpowiedź
User
piotr s
no właśnie pytanie jakie perspektywy ma nowy zarząd Agory...
15 8
odpowiedź
User
mm
hmmm 4 mężczyzn w zarządzie a gdzie parytety o których ta koszerna gadzinówka ciągle trąbi?
38 10
odpowiedź