SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Bauer: “Flesz” wzorowany jest na naszym magazynie “Grazia”

Wydawnictwo Bauer twierdzi, że okładka zerówki szykowanego przez Edipresse Polska dwutygodnika „Flesz” oraz koncepcja tego pisma zostały oparte na pomysłach z magazynu „Grazia” wydawanego przez Bauer Media Group w Wielkiej Brytanii.

Bauer: “Flesz” wzorowany jest na naszym magazynie “Grazia”

Zdaniem Bauera, okładka „Flesza” zaprezentowana przez Edipresse w poniedziałek (wersja zerowa z Małgorzatą Sochą), jest wiernym opracowaniem okładki „Grazii”, a koncepcja pisma 50/50 (połowa magazynu o gwiazdach, połowa o stylu przez ich pryzmat) jest odwzorowaniem koncepcji wydawniczej tego tytułu. Koncepcją graficzną i wydawniczą “Grazii” stworzył Bauer Media UK  i jak - czytamy w komunikacie przesłanym do portalu Wirtualnemedia.pl - "z sukcesem zaimplementował ten magazyn również na innych rynkach europejskich".

- Wydawnictwo Bauer, po zapoznaniu się z rynkową wersją pisma "Flesz", podejmie decyzję co do ewentualnych dalszych kroków prawnych - informuje spółka.


Wydawnictwo Edipresse Polska podtrzymuje nadal jednak, że „Flesz” to ich autorski, unikalny projekt, nad którym pracowało dwa i pół roku. Jego koncepcją stworzyła Izabela Bochenek-Strauss, dyrektor zarządzająca spółki, zaś makietę pisma przygotowały designerki z Nowego Jorku Mary Jane Fahey oraz Mariannie Ochs.

>>> Małgorzata Socha w kampanii “Flesza”, 7 mln zł na reklamę!

-  Magazyny o gwiazdach i stylu to trend światowy, o czym mówiliśmy na konferencji. ”Flesz” będzie pierwszym takim tytułem w Polsce - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Małgorzata Modrzewska, dyrektor wydawnicza w Edipresse Polska. - “Grazia” ma inny layout i strukturę i jest jednym z reprezentantów tego trendu na świecie obok m.in. francuskiego pisma  „Be” - dodaje.

Przypomnijmy, że Edipresse w poniedziałek zarzuciło Bauerowi, że wykorzystał on pomysły z projektu „Flesza” w swoim dwutygodniku „Show”, który od połowy sierpnia br. ukazuje się wraz z działem “Show Style”. Edipresse żąda od konkurenta zaprzestania naruszania swoich praw. Bauer w odpowiedzi na te zarzuty stwierdził, że są one “nieprawdziwe, nieuczciwe i nielogiczne” (więcej o tym sporze).

>>> Spór o pisma kulinarne. Burda: wyrzucić Phoenix Press  z Izby Wydawców Prasy

„Flesz” ma zadebiutować na rynku w drugiej połowie października br. Liczyć będzie ok. 100 stron, kosztować 2,20 zł, wydany zostanie w nakładzie 500 tys. egz. (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bauer: “Flesz” wzorowany jest na naszym magazynie “Grazia”

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ekspert
i co Panie z Edipresse, odszczekacie swoje pomówienia????
8 8
odpowiedź
User
REekspert
Ekspercik - myj zabki i szybciutko w PKS bo na 8.00 musisz byc w BAUER na zmianie:) Co niby maja odszczekac??? Wygrzebali jakas okladke ktorej jedyne podobienstwo tkwi w tonacji cjanowo-zoltej i odwracaja kota ogonem... Proponuje jeszcze oskarzyc Edipresse o uzywanie liter wykorzystanych juz przez spolke BAUER w innych tytulach tej firmy:) Ktos w BAUER powinien pomyslec o wykupieniu akcji XEROX - w koncu macie lata doswiadczen w kopiowaniu:)
8 8
odpowiedź
User
mr
"REekspercie" - a po cóż tyle jadu? Jakkolwiek nie wyglądałyby okładki (a tutaj są podobne) Edipresse upiera się, że koncepcja 50/50 jest autorska, a to nieprawda...

Chyba, że "autorskie" jest dla E. eufemizmem dla "nikt tego w Polsce jeszcze nie skopiował"
8 8
odpowiedź