SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bauer Media kupuje Grupę Tense. „Naturalna konsekwencja globalnej strategii”

Grupa Bauer Media ogłosiła przejęcie Grupy Tense zajmującej się marketingiem w wyszukiwarkach. Prezesem agencji nadal będzie Michał Więcław.

fot. materiały prasoweArticle

- W ciągu ostatnich sześciu lat Bauer zbudował i rozwija działalność SEM i obecnie zajmuje wiodącą pozycję na rynku. Przejęcie Grupy Tense jest naturalną konsekwencją globalnej strategii Bauer - uzasadnia Pawel Pudlowski, head of M&A w Grupie Bauer Media.

Do koncernu należą już w Polsce inne firmy zajmujące się marketingiem w wyszukiwarkach: Sunrise System, Artefakt, Widzialni.pl, ProPozycje i Semahead. - Nasze portfolio w Polsce zapewnia szeroką ofertę usług dostosowanych do potrzeb naszych klientów, a budowanie synergii między naszymi specjalistami a klientami zapewnia wartość dodaną dla obu stron - dodaje Pudłowski.

Nie podano, ile wyniosła cena przejętych przez Grupę Bauer Media udziałów Grupy Tense. Nowy właściciel zapowiada, że prezesem Grupy Tense pozostanie Michał Więcław, a w zespole agencji nie nastąpią żadne zmiany.

- Od 10 lat bardzo intensywnie się rozwijamy. Mamy spore osiągnięcia poparte wieloma nagrodami. Aby zrobić krok dalej,  rozwój organiczny musimy wesprzeć mocnym partnerem, który zapewni nam dostęp do nowych produktów, technologii oraz know-how - komentuje Michał Więcław. - Stając się częścią Grupy Bauer Media możemy liczyć na partnerstwo i wzajemną wymianę korzyści. To ważny krok w dobrym kierunku. Wspólnie mamy duże ambicje i plany rozwoju rynku, na którym chcemy odegrać istotną rolę - zapowiada.

Grupa Tense ze wzrostem wpływów i zysku

Według danych z KRS w ub.r. Grupa Tense zanotowała 13,65 mln zł przychodów, co wobec 9,39 mln zł rok wcześniej oznacza wzrost o 45,3 proc. Jednocześnie koszty operacyjne firmy poszły w górę o 44,5 proc. - z 7,25 do 10,47 mln zł.

Firma zdecydowanie najwięcej wydała na usługi obce (wzrost rok do roku z 3,19 do 5,63 mln zł) oraz wynagrodzenia (z 3,14 do 3,49 mln zł). Na koniec ub.r. stałe zatrudnienie w spółce wynosiło 46,7 etatów, wobec 45 rok wcześniej.

Zysk sprzedażowy Grupy Tense zwiększył się z 2,14 mln zł w 2017 roku do 3,17 mln zł w ub.r., zysk operacyjny - z 2,29 do 3,37 mln zł, a zysk netto - z 2,31 do 3,37 mln zł. Zeszłoroczny zysk w całości wypłacono wspólnikom.

Poprzednio głównym udziałowcem Grupy Tense był Michał Więcław, miał 88 proc. kapitału. 7 proc. należało do Izabeli Więcław, a 5 proc. to udziały własne spółki.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Największymi spółkami zależnymi Grupy Bauer w Polsce są Wydawnictwo Bauer, Grupa RMF i Grupa Interia.pl. W ub.r. Wydawnictwo Bauer w ub.r. zanotowało spadek wpływów sprzedażowych o 6,2 proc. do 464,33 mln zł, natomiast jego zysk netto zmalał ze 119,8 do 94,39 mln zł. Firma wydała 19,5 mln zł na aktualizacji wartości aktywów niefinansowych.

Grupa RMF osiągnęła wzrost skonsolidowanych przychodów sprzedażowych o 7,8 proc. do 288,22 mln zł oraz 147,16 mln zł zysku netto (wobec 133,29 mln zł rok wcześniej). Natomiast Grupa Interia.pl zanotowała 109,1 mln zł wpływów sprzedażowych (2,6 proc. mniej niż rok wcześniej) i 21,22 mln zł zysku netto, minimalnie mniej niż w 2016 roku.

Dołącz do dyskusji: Bauer Media kupuje Grupę Tense. „Naturalna konsekwencja globalnej strategii”

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tomasz
Coś kupiliśmy, ale dokładnie to nie wiem co, bo się nie znam, dlatego prezes zostanie :)
odpowiedź
User
Andrzej
Coś kupiliśmy, ale dokładnie to nie wiem co, bo się nie znam, dlatego prezes zostanie
Prezes zostaje, bo był w stanie zarządzać 100 osobową spółką i rozwijać ją konsekwentnie rok do roku. Takim podmiotem, ktoś musi zarządzać, a dobrych managerów w kraju jak na lekarstwo.
odpowiedź
User
Zygfryd
Coś kupiliśmy, ale dokładnie to nie wiem co, bo się nie znam, dlatego prezes zostanie
Prezes zostaje, bo był w stanie zarządzać 100 osobową spółką i rozwijać ją konsekwentnie rok do roku. Takim podmiotem, ktoś musi zarządzać, a dobrych managerów w kraju jak na lekarstwo.

I ta 100 osobowa spółka generuje 13 mln pln PRZYCHODU rocznie- znaczy się 1,08 mln pln miesięcznie, znaczy się 10 800 pln na osobę na miesiąc. No, to to jest big biznes! Tylko, czemu ten big biznes kupuje Bauer, to ja nie wiem.
odpowiedź