SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

W Radiu Nowy Świat cykl z pytaniami na żywo od słuchaczy. Na początek do Magdy Jethon

„Bez ogródek” – taki tytuł nosi nowy cykl rozmów live dziennikarzy Radia Nowy Świat z słuchaczami. Pomysł jest prosty: za mikrofonem siadają redaktorzy radia, a patroni mogą wypytywać ich o wszystko, co przyjdzie im do głowy, a dotyczy spraw rozgłośni. W pierwszym odcinku przepytywana była redaktor naczelna stacji, Magdalena Jethon. Cykliczne rozmowy prowadzi Adam Stasiak.

Fot. materiały nadawcyArticle

Odbywające się raz w miesiącu spotkania będą transmitowane w formie wideo na stronie internetowej radia, a dostępne - wyłącznie dla patronów stacji. Spotkaniom przyświeca myśl - jak mówią nam radiowcy - aby być bliżej patronów i lepiej ich informować o tym, co dzieje się w Radiu Nowy Świat. Audycje zostały podzielone na dwie części. W pierwszej prowadzący zadaje serię własnych pytań, a potem pole do popisu mają patroni. Mają oni możliwość zadawania pytań dwojako: korzystając z zaproszenia i przychodząc do siedziby radia (liczba wejściówek jest ograniczona), lub oglądać spotkanie online a w trakcie jego trwania zadawać pytania na czacie.

Do premierowego odcinka, który wyemitowano w środę wieczorem, gospodarz zaprosił Magdę Jethon, redaktor naczelną rozgłośni. Słuchacze pytali m.in., co było trudniejsze: dyrektorowanie w Trójce czy uruchamianie Radia Nowy Świat oraz czy trudno jest utrzymać w ryzach młodych redaktorów.

Z pierwszych głosów, jakie docierają od patronów po premierowym odcinku wynika, że słuchacze doceniają otwartość redaktorów rozgłośni i oczekują kolejnych spotkań, traktując je jako formę aktualizowania swojej wiedzy na temat tego, co dzieje się w radiu, jaki jest stan zbiórki, jakie nowości programowe będą się pojawiały na antenie itp.

Kolejny odcinek „Bez ogródek” zostanie wyemitowany 7 czerwca o godzinie 19:00, gościem będzie Weronika Wawrzkowicz.

Z patronami Radia Nowy Świat rozmawiał Wojciech Mann

Od kilku miesięcy Radio Nowy Świat coraz mocniej stawia na spotkania z patronami. Odbyło się już kilka wyjazdowych transmisji (m.in. radio nadawało z Gdańska i Poznania), w których na żywo – i nieraz przez cały dzień – uczestniczyli słuchacze.

W połowie kwietnia z kolei z okazji Dnia Patronów (ustanowionego w rocznicę rozpoczęcia zbiórki na RNŚ) słuchacze mieli okazję po raz pierwszy posłuchać audycję wspólnie poprowadzonej przez Magdę Jethon i Wojciecha Manna. W prowadzony przez nich „Koncert życzeń” mogli włączać się patroni, telefonując i wymieniając się poglądami z gospodarzami audycji.

Radio Nowy Świat to internetowa stacja radiowa o profilu muzyczno-publicystycznym. Rozpoczęła nadawanie w 2020 r. W grudniu 2022 r. stacja nawiązała współpracę z Grupą Eurozet, nadawcą m.in. Radia ZET. Ich wspólna oferta handlowa obejmuje sponsoring oraz akcje niestandardowe. Radio Nowy Świat zapewnia, że nie będzie nadawać reklam.

Obecnie Radio Nowy Świat jest wspierane na Patronite ponad 34 tys. patronów, deklarujących miesięczne wpłaty na poziomie 709 tys. zł. W ciągu trzech lat zebrano 24 mln zł.

Dołącz do dyskusji: W Radiu Nowy Świat cykl z pytaniami na żywo od słuchaczy. Na początek do Magdy Jethon

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
patronka
obejrzałam, wyszło super! :)
odpowiedź
User
zdegustowany
ale oni lubią się tam na wzajem głaskać, spijać z dziubków i poklepywać po plecach
odpowiedź
User
Szeryf
ale oni lubią się tam na wzajem głaskać, spijać z dziubków i poklepywać po plecach
Na szczęście to jedyna przypadłość po starej Trójce. Od innych naleciałości się w RNŚ uwolnili, w 357 - nie.
odpowiedź