SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Big Brother” zdominuje ramówkę TVN7, w niedzielę także na głównej antenie TVN

W niedzielę 17 marca br. TVN7 rozpocznie emisję powracającego po 11 latach przerwy reality-show „Big Brother”, które poprowadzi Agnieszka Woźniak-Starak. Stacja będzie pokazywać odcinki live codziennie, a wieczorami w interaktywnym studiu na żywo życie w Domu Wielkiego Brata skomentują dziennikarze, influencerzy oraz eksperci. W niedzielę o godz. 18.00 podsumowanie tygodnia obejrzą także widzowie TVN, zamiast „Ugotowanych”.

fot. TVN7Article

Reality-show rozpocznie się 17 marca i potrwa 91 dni. Finał jest planowany na niedzielę 16 czerwca br. Innowacją na polskim rynku telewizyjnym jest to, że nowy „Big Brother” nie będzie realizowany w studiu telewizyjnym. W edycji wystąpi 15 uczestników, którzy wprowadzą się do domu wolnostojącego, naszpikowanego kamerami. TVN na razie nie ujawnia szczegółów. Uczestnicy zostaną wybrani w castingu, który rozpoczął się w połowie grudnia ub.r. i nadal trwa.

„Big Brother” codziennie na żywo w TVN7, w każdą niedzielę w TVN

Widzowie Siódemki będą śledzić życie uczestników „Big Brothera” oraz najważniejsze wydarzenia z Domu Wielkiego Brata od poniedziałku do piątku o godz. 20.00. Będzie to główny odcinek reality, który potrwa jedną godzinę. To właśnie w tym paśmie w każdy czwartek na żywo przeprowadzone zostaną Nominacje, podczas których mieszkańcy wskażą uczestników zagrożonych odejściem z programu. To widzowie wybiorą osobę, która w niedzielny wieczór zakończy przygodę z reality-show.

W dni powszednie (od poniedziałku do czwartku) o godz. 23.15 stacja pokaże „Big Brother Nocą”. TVN7 zapowiada, że ten odcinek jako interaktywne studio na żywo, do którego zapraszani będą dziennikarze, influencerzy, ludzie mediów oraz eksperci. Goście wraz z prowadzącymi omówią najciekawsze wydarzenia dnia w Domu oraz podejrzą, co aktualnie dzieje się u mieszkańców. TVN na razie nie ujawnia pozostałych gospodarzy programu.

W sobotni wieczór TVN7 wyemituje aż dwa odcinki na żywo: „Big Brother Raport” (godz. 20.00) oraz „Big Brother Nocą+” (godz. 23.10). Podczas „Raportu” goście w studiu przedyskutują, kto z dwójki nominowanych uczestników ma większe szanse na pozostanie w Domu Wielkiego Brata. Zaś w „BB Nocą+” widzowie podejrzą uczestników w intymnych sytuacjach, a Wielki Brat doda swój subiektywny komentarz.

Główną prowadzącą reality jest Agnieszka Woźniak-Starak, która będzie gospodynią niedzielnego odcinka live w prime-time'ie - „Big Brother Arena” (godz. 20.00). Wraz z nią pozostali gospodarze show będą rozmawiać z rodzinami i przyjaciółmi nominowanych oraz połączą się na żywo z uczestnikami. W tym dniu widzowie dowiedzą się, kto z domowników bezpowrotnie opuści Dom Wielkiego Brata.

Ponadto, w dni powszednie TVN7 szykuje trzy łączenia na żywo z Domem Wielkiego Brata: „Big Brother - Pobudka” (godz. 9.50), „Big Brother - Popołudnie” (godz. 13.35) oraz „Big Brother - Podwieczorek” (godz. 16.40). Wejścia antenowe live potrwają kilka minut i mają zwiększać interakcję widzów z uczestnikami.

Oprócz TVN7 i Player.pl, nowy „Big Brother” trafi też na antenę główną TVN: na niedzielę o 18.00 stacja szykuje godzinny program „Big Brother Tydzień”, w którym podsumowane zostaną najważniejsze wydarzenia tygodnia. Będzie to przegląd wydarzeń ze wszystkich odcinków emitowanych w TVN7: od ostatnich eliminacji, przez zadanie tygodniowe, aż po kolejne nominacje.

Wiosną ub.r. w niedzielę o 18.00 TVN pokazywał reality-show „Ugotowani”, zaś w sezonie jesiennym widzowie oglądali w tym paśmie filmy familijne.

Nowy „Big Brother” do 16 czerwca

Mieszkańcy będą wykonywać zadania, podzielone na tzw. tygodnie tematyczne (podobnie jak w pierwszych edycjach „BB” w TVN). Tygodniowe misje będą zaliczane przez Wielkiego Brata. Od współpracy całej grupy oraz kreatywności poszczególnych zawodników zależy zdobycie odpowiednich profitów, np. papierosów.

Dyrektor programowa kanałów TVN7 i TVN Fabuła Katarzyna Mazurkiewicz tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl, że do programu zgłosiło się jak dotąd 12 tys. osób, zainteresowanych zamieszkaniem w domu naszpikowanym kamerami.

- Jesteśmy właśnie na etapie castingów. Zainteresowanie programem przerosło nasze najśmielsze oczekiwania - do tej pory otrzymaliśmy 12 tysięcy zgłoszeń. Od czasu pierwszej edycji minęło 18 lat, wracamy więc do kultowego formatu, wiele się jednak przez ten czas zmieniło - wyjaśnia nam Katarzyna Mazurkiewicz.

W nowej edycji „Big Brothera” producenci postawią mocno na interaktywność. Właśnie na ten aspekt reality zwracali uwagę eksperci, pytani przez portal Wirtualnemedia.pl o potencjał tego formatu we współczesnej telewizji. Katarzyna Mazurkiewicz podkreśla, że interakcje z widzami wpłyną na cały program.

- Żyjemy teraz w dobie internetu i mediów społecznościowych - pytanie jak uczestnicy odnajdą się w sytuacji izolacji? Jak będzie wyglądało prawdziwe życie bez internetowego filtra? Duży wpływ na to, co będzie się działo w Domu Wielkiego Brata, będą mieli widzowie - zaznacza szefowa TVN7 i TVN Fabuła.

„Big Brother” wraca po 11 latach przerwy

Format reality-show „Big Brother” stworzyła firma Endemol w Holandii, jego pierwszą edycję zrealizowano w 1999 roku. W programie pokazywane jest przez całą dobę życie grupy uczestników mieszkających we wspólnym domu i wykonujących polecenia Wielkiego Brata. Ponadto co tydzień lub dwa tygodnie nominują innych uczestników, którzy mają odpaść z rywalizacji. Na osoby z największą liczbą wskazań głosują widzowie, decydując ostatecznie, kto opuści program. W konsekwencji co tydzień zmniejsza się liczba uczestników, w finale pozostają dwie osoby.

Polska wersja „Big Brothera” zadebiutowała w TVN wiosną 2001 roku, był to pierwszy klasyczny reality-show w polskiej telewizji. W latach 2001-2002 stacja pokazała trzy edycje programu. Dwie kolejne - jesienią 2007 i wiosną 2008 roku (w tej ostatniej wystąpili też celebryci) - można było oglądać w TV4.

Polsat wiosną 2001 roku zrealizował podobny reality-show „Dwa światy”, a potem przez kilka lat pokazywał „Bar”.

Największe zainteresowanie wywołała pierwsza polska edycja „Big Brothera”, popularność zdobyło kilkoro jej charakterystycznych uczestników, m.in. zwycięzca Janusz Dzięcioł (został potem posłem), Piotr Gulczyński, Manuela Jabłońska (wtedy Michalak) i Małgorzata Maier (obie prowadziły programy w TVN) oraz Klaudiusz Ševković. Drugą edycję wygrała Marzena Wieczorek, trzecią - Piotr Borucki, czwartą - Jolanta Rutowicz, a piątą - Jarosław Jakimowicz i Janusz Strączek.

„Big Brother” od początku wzbudzał duże kontrowersje, niektórzy (m.in. znani psychologowie i psychoterapeuci) krytykowali go za demoralizowanie i epatowanie prywatnością uczestników. Wiosną 2002 roku KRRiT ukarała TVN 300 tys. grzywny za to, że w odcinkach trzeciej edycji „Big Brothera” emitowanych przed godz. 23 eksponowano przemoc. Na mocy ugody nadawca wpłacił do budżetu państwa 50 tys. zł, 100 tys. zł przekazał Fundacji TVN, natomiast 150 tys. zł umorzono.

 

Po latach wrócili już „Milionerzy” i „Idol”

„Big Brother” będzie kolejnym programem rozrywkowym wracającym do polskiej telewizji po wieloletniej przerwie. Od lutego 2017 roku TVN znów emituje teleturniej „Milionerzy”, poprzednio obecny w stacji od 1999 do końca 2010 roku (z przerwą w latach 2003-2007).

Polsat wiosną ub.r. pokazał nową edycję talent-show „Idol”, który poprzednio był emitowany w latach 2002-2005. Ponadto wiosną 2014 roku przejął po TVN prawa do „Tańca z gwiazdami”.

W 2017 roku grupa kapitałowa TVN zanotowała wzrost wpływów ze sprzedaży o 7,3 proc. do 1,81 mld zł oraz 466,22 mln zł zysku netto (wobec 34,93 mln zł rok wcześniej). Procentowo przychody ze sponsoringu zwiększyły się dużo bardziej niż z reklam.

Dołącz do dyskusji: „Big Brother” zdominuje ramówkę TVN7, w niedzielę także na głównej antenie TVN

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
hym?
Jaka Big Brother Arena? Przecież TVN podawał Big Brother Exit
odpowiedź
User
taaa
Patostream w tvn. Najpierw walczą z tymi w internecie a sami wprowadzają swoje. Kolejna patologia
odpowiedź
User
takeolook
15 uczestników? Czyli jak? 8 gorących samic i 7 wygłodniałych samców, czy 7 samców i 8 samic?
Pytam o to tak otwarcie, gdyż widać, że już na starcie zaczyna się manipulacja, tak jakby nie mogli dać po równo.
Nie trzeba być geniuszem, żeby wiedzieć, że jak w grupie nie ma równowagi płci, to z miejsca powstają problemy, a szczególnie jak samców jest więcej.
I tak w ogóle to ja przepraszam, że tak zakładam prawie równy podział.
Może będzie tylko 5 uczestniczek i 10-ciu bijących się o nie napaleńców ;)
Odwrotnych proporcji nie zakładam, gdyż kto by chciał oglądać sielankowe życie, jak pięciu facetów obskakuje dziesięć kobiet ;)
odpowiedź