SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Blik ma 6 mln aktywnych użytkowników, w trzecim kwartale br. zrealizowali 110 mln transakcji

Od lipca do września br. użytkownicy Blika zrealizowali 110 mln transakcji, a od początku roku blisko 300 mln. Na koniec września z tej metody płatności aktywnie korzystało 6 mln użytkowników, czyli o ponad pół miliona więcej niż w kwartał wcześniej.

Article

Od lipca do września łączna wartość zrealizowanych transakcji za pośrednictwem Blika wyniosła 14,6 mld zł.

W trzecim kwartale br. użytkownicy Blika wykonali 110 mln transakcji, to dwa razy więcej niż w tym samym okresie rok wcześniej. Blisko 78 mln z nich to te zrealizowane w internecie, to również dwukrotny wzrost rok do roku i 70 proc. wszystkich transakcji w kwartale.

Użytkownicy zrealizowali w trzecim kwartale rekordowe 13 mln przelewów na numer telefonu Blik – to wzrost aż o 200 proc. w stosunku do pierwszych analogicznego okresu ubiegłego roku i 46 proc. więcej niż w drugim kwartale tego roku.  

– Przelewy na numer telefonu Blik stają się prawdziwym hitem, coraz więcej osób uznaje, że jest to najszybszy i najbezpieczniejszy, a jednocześnie bardzo prosty sposób przekazywania sobie pieniędzy. Dodatkowo, wszelkie rodzaje bezgotówkowych rozliczeń są w czasie pandemii ważnym elementem utrzymywania dystansu – komentuje Dariusz Mazurkiewicz – Zauważamy także dynamiczny wzrost liczby transakcji w tradycyjnych terminalach, co również jest potwierdzeniem odchodzenia od obrotu gotówkowego – dodaje.

Skokowy wzrost transakcji Blikiem

Liczba transakcji w tradycyjnych terminalach płatniczych wzrosła rok do roku o 98 proc. – było ich blisko 12 mln (to też o 42 proc. więcej niż w drugim kwartale).

Trzeci kwartał przyniósł także duży wzrost liczby wypłat z bankomatów – było ich 7,5 mln, czyli o 36 proc. więcej niż w okresie od kwietnia do czerwca.

Średnia liczba transakcji dziennie w trzecim kwartale to blisko 1,2 miliona, a w rekordowym dla kwartału dniu było ich ponad półtora miliona. Średnia wartość transakcji Blikiem w tym czasie to 133 zł, natomiast łączna wartość wyniosła 14,6 mld zł. Najwięcej, bo aż 8,5 mld to wydatki w internecie.

Rośnie liczba użytkowników Blika

Liczba osób, które aktywnie korzystają z Blika (czyli wykonują przynajmniej jedną transakcję tą metodą w miesiącu) wzrosła o blisko 600 tys. w ciągu kwartału do 6 mln. W tej liczbie nie brano pod uwagę użytkowników, którzy wykonywali wyłącznie przelewy na numer telefonu, nie korzystając z innych kanałów płatności Blikiem.

Blik to powszechny standard płatności mobilnych. Możliwość skorzystania z Blika w aplikacjach bankowości mobilnej ma obecnie ponad 95 proc. wszystkich klientów krajowych instytucji finansowych. Za rozwój systemu odpowiada spółka Polski Standard Płatności (PSP). PSP stale rozwija możliwości Blika tak, aby system był jak najbardziej funkcjonalny dla jego użytkowników. Udziałowcami spółki PSP są: Alior Bank, Bank Millennium, Santander Bank Polska, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski oraz Mastercard. Z Blika mogą korzystać również klienci Getin Banku, Banku Pekao S.A, BNP Paribas, Credit Agricole, Inteligo, Nest Banku, Banku Pocztowego i banków spółdzielczych zrzeszonych w Spółdzielczej Grupie Bankowej, w Banku BPS i bankach spółdzielczych Grupy BPS.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Blik ma 6 mln aktywnych użytkowników, w trzecim kwartale br. zrealizowali 110 mln transakcji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl