SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Boxdel przeprasza za wulgarne wiadomości do 14-latki. „Na TeamSpeaku panował taki żargon”

Youtuber Michał Baron, znany jako Boxdel, przeprosił za wulgarne wiadomości o seksie, które 10 lat temu wysłał 14-letniej dziewczynie. Tłumaczy, że taka konwencja panowała wówczas wśród nastolatków na TeamSpeaku. - Byłem durnym 19-latkiem, małolatem który trollował, grając w gry - podkreśla.

Michał Baron (Boxdel), fot. screen z youtube'aArticle

We wtorkowym nagraniu Sylwester Wardęga szczegółowo opisał, że youtuber Stuart Kluz-Burton (Stuu) utrzymywał prywatne relacje ze swoimi nastoletnimi fankami. Szczegółowo przedstawione dwie sytuacje: spotkanie Stuu z 14-latką, które skończyło się w łóżku w pokoju hotelowym, oraz impreza w jego mieszkaniu, na której nastoletnie dziewczyny częstowano alkoholem, a po utracie świadomości jedna obudziła się w łóżku ze Stuu.

Pod koniec materiału Wardęga ujawnił też wiadomości wysłane przez Michała Barona (Boxdela) 14-letniej dziewczynie. Influencer chwalił się swoim wzrostem i wagą, a gdy dziewczyna napisała, że niebawem leci na Teneryfę, stwierdził: „Będę Cię tam ru..ać. W Twoje cycki”. Nastolatka odpisała „spadaj”, ale w kolejnej wiadomości podała rozmiar swojego biustu, na co Boxdel odpowiedział: „No to za małe na mojego ch..ja”.

We wtorek wieczorem federcja freak- fightowa Fame MMA, w której Boxdel ma 20 proc. udziałów i stoczył kilka walk, poinformowała, że wyklucza go ze swoich szeregów. - Decyzja została podjęta z powodu podejrzeń dotyczących bardzo niepokojących zachowań Michała Barona w okresie przed rozpoczęciem działalności w federacji. Oświadczam również, że władze federacji nie posiadały wiedzy dotyczącej wspomnianych zachowań. O dalszych krokach natury formalnej Federacja poinformuje w formie oświadczenia na oficjalnych kanałach FAME w mediach społecznościowych - zapowiedział je prezes Krzysztof Rozpara.

Boxdel: to były żarty, nie jestem złym człowiekiem

Do sprawy Boxdel odniósł się w nagraniu opublikowanym w środę wieczorem. Wyjaśnił, że ujawnione przez Wardęgę wiadomości wysłał 14-letniej Julce dekadę temu w komunikatorze TeamSpeak.

- Uważam, że wiadomości pokazane w filmie Sylwestra były obrzydliwe i nie chcę się usprawiedliwiać, ale w tamtym czasie na TeamSpeaku panował taki żargon. Na serwerze głosowym gracze wyzywali się. Pisaliśmy jakieś toksyczne wiadomości, dziewczyny były uprzedmiatawiane i 10 lat temu nikt na to nie patrzył w taki sposób, jak patrzymy dziś - opisał.

- Z perspektywy czasu uważam, że to było mega ch…jowe i przepraszam za to - podkreślił.

Youtuber podkreślił, że wszyscy uczestnicy konwersacji wiedzieli, ile lat miała Julka, a ona sama pisała wulgarne komentarze o seksie. - Taka była konwencja. Więc powstrzymajcie się od oceniania Julii, bo nie o to w tym materiale chodzi - zaznaczył. Przypomniał Sylwestrowi Wardędze, że ten lata temu na Ask.fm żartował, że spotka się z 15-latką.

 

Boxdel zapewnił, że nie spotkał się nigdy z osobą poniżej 15. roku życia. - Byłem durnym 19-latkiem, małolatem który trollował, grając w gry. Nie skupiałem się w tamtym czasie na analizowaniu tego, co mogę mówić, a czego nie. Dziś nie jestem tym samym człowiekiem. Jestem 10 lat starszym gościem - zauważył.

Jego zdaniem w nagraniu Wardęgi został niesprawiedliwie zestawiony ze Stuu. - Ja nie chcę szukać usprawiedliwień, ale biorąc pod uwagę to, co zrobiłem ja do tego, co zrobił Stuu Gonciarz czy Gargamel, dlaczego to ja obrywa najmocniej ze wszystkich? - spytał.

Boxdel jako współwłaściciel Fame MMA zarobił ponad 600 tys. zł

Boxdel jest jednym z głównych udziałowców spółki Fame MMA - pozostali to Wojciech Gola, Krzysztof Rozpara i Rafał Pasternak. Zasiada też w jej radzie nadzorczej. Od połowy 2018 roku zorganizowano 19 gal federacji, a także kilka dodatkowych, m.in. dwie pod szyldem Fame Friday Arena. Transmisje są sprzedawane w modelu pay-per view.

Druga gala Fame Friday Arena odbyła się w zeszły piątek w Szczecinie, w walce wieczoru Boxdel znokautował Pawła Jóźwiaka. Wcześniej walczył podczas trzech gal Fame MMA: odniósł dwa zwycięstwa, a raz przegrał.

W ub.r. spółka Fame MMA przy 12,62 mln zł przychodów zarobiła na czysto 1,55 mln zł, natomiast rok wcześniej zanotowała 22,32 mln zł wpływów i 1,55 mln zł zysku netto. Krzysztof Rozpara i Rafał Pasternak mają po 30 proc. akcji firmy, a Boxdel i Wojciech Gola po 20 proc. Zyski netto z 2021 i 2022 roku wspólnicy w całości dostali jako dywidendy.

Boxdel zyskał popularność na komentowaniu działań innych influencerów. Jego kanał yotube’owy ma 1,63 mln subskrybentów, a zamieszczone tam ponad 130 materiałów zanotowało łącznie 45 mln odtworzeń. Na Instagramie Boxdela obserwuje 1,3 mln użytkowników, konto jest obecnie ustawione jako prywatne.

Dołącz do dyskusji: Boxdel przeprasza za wulgarne wiadomości do 14-latki. „Na TeamSpeaku panował taki żargon”

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Bordelo
Zlikwidować zawód influencer/youtuber i wysłać do normalnej pracy! Patologia niech weźmie się do roboty!!
odpowiedź
User
Trzymajcie sie
A już jutro kolejne szczegóły: Blowek (Inea ma fantastyczną kampanię z nim), deejaypallaside i Rezigiusz.
odpowiedź
User
gh
takie patafiany sa wzorem dla młodych graczy, dramat
odpowiedź