SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

BuzzFeed i GroupM zaczęły współpracę technologiczną i reklamową

GroupM, część holdingu WPP, odpowiedzialna za zakup mediów, oraz serwis BuzzFeed zawarły umowę o współpracy. Ma ona dotyczyć nie tylko zwykłej sprzedaży reklam, lecz także wzajemnej wymiany doświadczeń i technologii. - To kolejny krok w naszej strategii szerszej obecności na rynku mediów cyfrowych preferowanych przez cenne grupy docelowe - podkreśla Dominic Proctor, szef GroupM.

Article

O rozpoczęciu współpracy obie firmy poinformowały w oficjalnym komunikacie. Mówi on o podpisaniu ważnego przez jeden rok kontraktu, w ramach którego w serwisie BuzzFeed będą się pojawiały specjalnie przygotowane reklamy klientów GroupM.

Według zapowiedzi współdziałanie obu firm nie będzie się ograniczało jedynie do tradycyjnej współpracy reklamowej. Dzięki kontraktowi GroupM uzyska między innymi dostęp do technologii przetwarzania danych o nazwie POUND. Pozwala ona na prowadzenie wnikliwych analiz nie tylko tego, jak określone treści są odbierane w serwisie BuzzFeed, ale także do monitorowania udostępnień tych treści w serwisach społecznościowych typu Facebook, Twitter, Snapchat czy YouTube.

BuzzFeed z kolei dzięki nawiązanej współpracy z największym holdingiem reklamowym na świecie będzie korzystał z kreatywnej opieki jego specjalistów, wspólnie też będą przygotowywane materiały promocyjne dla marek, przede wszystkim w segmencie kontent marketingu i filmów wideo.

W komunikacie podkreślono, że porozumienie nie przewiduje wzajemnych inwestycji obu partnerów, jednak dalsze finansowe szczegóły umowy pozostają tajemnicą.

- Obecna umowa o współpracy to kolejny krok w naszej strategii szerszej obecności na rynku mediów cyfrowych preferowanych przez cenne grupy docelowe - podkreśla w komunikacie Dominic Proctor, szef GroupM. - Dzięki współdziałaniu z dynamicznie rozwijającym się BuzzFeedem będziemy mogli zaoferować treści i przekaz reklamowy, który będzie w stanie zainteresować młodych i wykształconych odbiorców.

- Partnerstwo tego typu to dla nas szansa wypłynięcia na szerokie globalne wody reklamowego rynku - zaznaczyła z kolei w rozmowie z serwisem Business Insider Kate Burns, menedżer na Europę w BuzzFeed. - Obecnie nasza współpraca z agencjami obejmuje wszystko co jest istotne dla reklamodawców - zarówno atrakcyjne i angażujące treści, zasięg oraz narzędzia analityczne.

BuzzFeed to serwis newsowy założony w 2006 r. Firma nie podaje oficjalnych wyników swojej działalności, jednak z przecieków wiadomo, że w pierwszej połowie ub.r. osiągnęła 46 mln dol. przychodów, a w całym ub.r. wypracowała zysk na poziomie 5 mln dol. Serwis wyceniany jest obecnie na kwotę 850 mln dol. po tym, jak rok temu firma Andreessen Horowitz zainwestowała w niego 50 mln dol. Z kolei w sierpniu br. koncern NBCUniversal (NBCU) potwierdził, że zainwestuje w BuzzFeed 200 milionów dolarów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: BuzzFeed i GroupM zaczęły współpracę technologiczną i reklamową

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl