SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Były prezes CBS nie otrzyma 120 milionów dol. odprawy, zarząd zakończył śledztwo w sprawie molestowania

Les Moonves, były szef CBS zmuszony do dymisji po oskarżeniach o molestowanie nie otrzyma 120 mln dol. odprawy w związku z odejściem z firmy – zdecydował zarząd CBS. Prowadzone od kilku miesięcy śledztwo potwierdziło część zarzutów o zachowania niezgodne ze standardami, okazało się też że podczas postępowania Moonves wielokrotnie mijał się z prawdą.

Les MoonvesArticle

Pierwsze oskarżenia o molestowanie skierowane pod adresem Leslie Moonvesa pojawiły się na przełomie lipca i sierpnia br. Wówczas tygodnik „New Yorker” opublikował tekst, w którym wystąpiły byłe i obecne pracownice CBS. Opisały one przypadki, w których w przeszłości stały się ofiarami agresywnych zachowań na tle seksualnym ze strony Lesa Moonvesa. Szef CBS miał zmuszać kobiety do pocałunków i dotykać je bez ich zgody. W artykule przytoczono w sumie 30 takich incydentów.

W odpowiedzi na skandal jaki wybuchł w tej sprawie Moonves zrezygnował ze stanowiska we wrześniu br. zaprzeczając jednocześnie wszystkim zarzutom. Zarząd koncernu zapowiedział zaś wewnętrzne dochodzenie.

Już wcześniej pojawiały się informacje o tym, że Moonves po swoim odejściu ze stanowiska zostanie pozbawiony uzgodnionej wcześniej odprawy w wysokości 120 mln dol. Teraz zarząd potwierdził te doniesienia, co oznacza że były szef CBS nie dostanie żadnej rekompensaty związanej ze swoją dymisją.

Szefostwo CBS poinformowało też że zakończyło swoje postępowanie w sprawie oskarżeń Moonvesa o molestowanie. Wnioski są takie, że były prezes firmy nie dopuścił się wszystkich stawianych mu zarzutów związanych z agresją seksualną, jednak jego niektóre jego zachowania związane z wykorzystywaniem stanowiska stały w jawnej sprzeczności ze standardami przyjętymi przez firmę. W komunikacie zaznaczono też, że Moonves w trakcie przesłuchań kilkakrotnie mijał się z prawdą próbując przedstawić swoją rolę w skandalu w jak najlepszym świetle.

CBS obiecała, że w przyszłości będzie pracować nad stworzeniem mechanizmów chroniących każdego pracownika przed jakąkolwiek agresją i naciskami ze strony ich przełożonych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Były prezes CBS nie otrzyma 120 milionów dol. odprawy, zarząd zakończył śledztwo w sprawie molestowania

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Buhaj
Idiota. Mógł trzymać węża na uwięźi do końca kadencji , później zgarnąć te "smutne" 120 baniek a za taką kwotę mógłby nie tylko ściskać i całować ale kolejno "obskoczyć" całą Tajlandię , Brazylię i większą część Rosjanek
odpowiedź