SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Cannes Lions: Tytanowy Lew i Grand Prix dla McCann Poland za akcję dla Mastercard

Agencja McCann Poland otrzymała Tytanowego Lwa i Grand Prix na festiwalu reklamowym Cannes Lions za kampanię "Where to settle" zrealizowaną dla Mastercard, która łącznie zdobyła 9 nagród w tegorocznym konkursie. Tytanowy Lew dla McCann Poland to drugi w historii polskiej reklamy Tytanowy Lew.

Przedstawciele McCann Poland odbierający jedną z nagród na Cannes Lions 2023Article

W piątek, w ostatnim dniu Międzynarodowego Festiwalu Kreatywności Cannes Lions agencja reklamowa McCann Poland została uhonorowana Tytanowym Lwem i Grand Prix w kategorii Sustainable Development Goals za projekt "Where to settle" (GdzieZamieszkac.com) realizowany dla Mastercard. Kampania została wyróżniona nagrodami łącznie w 6 kategoriach, zdobywając w sumie 9 Lwów.

To rekordowy sukces polskiej branży marketingowej w najważniejszym dla tego sektora konkursie. Mastercard jest jedyną polską marką, która wyjeżdża z Cannes z tak wieloma nagrodami na koncie.

Jak podaje agencja, tak duże uznanie na festiwalu w Cannes jest wyrazem uznania dla strategii marketingowej Mastercard, która zyskuje rozpoznawalność i sukces nie tylko w Polsce, ale również na międzynarodowym festiwalu kreatywności. To dowód na to, że marka konsekwentnie tworzy innowacyjne i inspirujące treści oraz kampanie, które przyciągają uwagę, wyznaczają nowe kierunki i budują więź z odbiorcami.

Najważniejsza nagroda Festiwalu, Tytanowy Lew (Dan Wieden Titanium Lions), którą w tym roku otrzymał projekt GdzieZamieszkać.com (WhereToSettle), to wyróżnienie przyznawane przez jury festiwalu Cannes Lions kampaniom, które wyróżniają się przełomową kreatywnością, zmieniają reguły gry, prowokują, przesuwają granice i są inspiracją dla branży. W ciągu dwóch dekad kategoria ta wyróżniła kampanie, które wykorzystują media i technologię w nowy sposób, podnoszą świadomość kwestii politycznych, dają głos ruchom na rzecz sprawiedliwości społecznej lub po prostu bawią.

Drugi w historii polskiej reklamy Tytanowy Lew

Podczas piątkowej, finałowej gali Festiwalu Cannes Lions przedstawiciele Mastercard i McCann Poland odebrali nie tylko Tytanowego Lwa, ale również nagrodę Grand Prix w kategorii Sustainable Development Goals, czyli główne wyróżnienie w całej kategorii.  

Z wynikiem 9 Lwów, GdzieZamieszkać.com (WhereToSettle) od Mastercard jest jedynym tak mocno wyróżnionym polskim projektem na tym prestiżowym festiwalu. Ponadto, wcześniej główna nagroda tylko raz trafiła w ręce Polaków, w 2019 roku, i również powędrowała na konto Mastercard Polska. Tytanowego Lwa otrzymała wtedy kampania „Ostatni Twój Weekend” zrealizowana wspólnie z partnerami – bankiem BNP Paribas, Fundacją Sukces Pisany Szminką i Gazeta.pl.

- Pracując nad GdzieZamieszkac.com, dumę odczuwałem wiele razy. Wdrażając narzędzie, które miało szansę nieść realną pomoc, tak niezbędną po agresji Rosji na Ukrainę. Śledząc jego użyteczność i to jak wiele osób z niego skorzystało. Dumny jestem również dzisiaj, kiedy widzę, że to ważne działanie, ta kampania zyskały prawdziwe uznanie w oczach jury najbardziej prestiżowego, globalnego konkursu branżowego. To sygnał dla Mastercard, ale także dla innych, że warto wychodzić poza schematy, sięgać po tematy ważne, zwracać się w stronę wyzwań, z którymi mierzy się świat i wykorzystywać potencjał swojej kreatywności. Każda dobra kampania musi mieć cel większy niż tylko budowanie wizerunku marki i przekonujemy się o tym po raz drugi, dołączając Tytanowego Lwa za GdzieZamieszkac.com do tego z 2019 roku, przyznanego za kampanię „Ostatni Twój Weekend” - podsumował po odebraniu Tytanowego Lwa Jerzy Hołub, dyrektor marketingu na Polskę, Czechy i Słowację w Mastercard Europe.

- Jestem bardzo szczęśliwy i niesamowicie dumny, że razem z naszym klientem Mastercard stworzyliśmy kampanię, która nie tylko niesie realną pomoc, ale też została uznana przez jury na Festiwalu w Cannes za jedną z najlepszych kampanii na świecie – powiedział Marcin Sosiński, managing director McCann Poland.

Nagrody Cannes Lions 2023 dla GdzieZamieszkać.com to: Złoty Lew w kategorii Direct - Real-time Response, Złoty Lew w kategorii PR - Sponsorship & Brand Partnership, Srebrny Lew w kategorii Direct - Consumer Services / Business to Business, Srebrny Lew w kategorii Brand Experience & Activation - Use of Website / Microsites, Brązowy Lew w kategorii Direct - Single-market Campaign,  Brązowy Lew w kategorii Creative Data - Data Integration, Brązowy Lew w kategorii PR - Real-time Response, Grand Prix w kategorii Sustainable Development Goals, Tytanowy Lew - Titanium.

Odpowiedź na kryzys humanitarny

Platforma GdzieZamieszkać.com (WhereToSettle) to narzędzie, które powstało w odpowiedzi na kryzys humanitarny wywołany agresją Rosji na Ukrainę w lutym 2022 roku. Zostało zaprojektowane i stworzone przez Mastercard, we współpracy z wieloletnim partnerem, McCann Poland. Agencja odpowiadała za opracowanie strategii, kreację i realizację kampanii, której wyniki docenione zostały w Cannes.

Za budowę i optymalizację technologiczną narzędzia oraz jego analitykę odpowiadała agencja SpacecampX. Działania PR zrealizowała agencja Solski Communications. Za planowanie i zakup mediów w ramach prowadzonej kampanii komunikacyjnej narzędzia odpowiadał dom mediowy Carat. Grupa Morizon-Gratka.pl dostarcza do platformy oferty pracy i najmu mieszkań.

W ciągu kilku miesięcy granicę przekroczyło prawie 13 milionów obywateli Ukrainy, a około 1,5 miliona zostało w Polsce szukając tymczasowego schronienia. GdzieZamieszkac.com (WhereToSettle), w oparciu o wiarygodne dane Mastercard, GUS oraz partnerów, bazując na informacjach podanych przez użytkownika, prezentuje aktualne koszty życia i utrzymania w wybranych miastach i miejscowościach w Polsce, jak również oferty mieszkaniowe i zatrudnienia w danej lokalizacji, odpowiadające kompetencjom i potrzebom szukającego. W ten sposób platforma pomaga Ukraińcom, którzy zamieszkali w Polsce, w usamodzielnieniu się i osiągnięciu stabilizacji życiowej oraz integracji społecznej i ekonomicznej.

Kampania "Where to settle" otrzymała łącznie 13 nominacji

Oprócz McCann Poland nagrody na tegorocznym Cannes Lions zdobyły też agencje Ogilvy Poland i VMLY&R Poland.

Pierwsza przywiezie z Cannes dwa Brązowe Lwy za kampanię "Buy my cancer" przygotowaną dla Onkofundacji Alivia.

Z kolei VMLY& Rubicam została uhonorowana Brązowym Lwem za projekt "Sztuka bez wstydu" dla marki Durex (Reckitt Benckiser).

Dołącz do dyskusji: Cannes Lions: Tytanowy Lew i Grand Prix dla McCann Poland za akcję dla Mastercard

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
designer
Sztos! Brawa dla agencji :)
odpowiedź