SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Carbon Studio: prawie 1,4 mln zł zysku i ponad 2,6 mln zł przychodów w pierwszym półroczu 2021 r.

Niespełna 1,4 mln zł jednostkowego zysku netto odnotowało Carbon Studio specjalizujące się w grach VR w pierwszym półroczu 2021 r. 60 proc. tego wyniku osiągnięto w samym drugim kwartale. Od stycznia do czerwca przychody netto ze sprzedaży wyniosły ponad 2,6 mln zł, natomiast w drugim kwartale liczyły blisko 1,7 mln zł.

Article

Jak podkreślają w Carbon Studio, na wyniki finansowe spółki znaczny wpływ miała sprzedaż gier z serii The Wizards. Studio niedawno odnotowało 250 tys. sprzedanych egzemplarzy. Istotną rolę odegrał także dynamiczny rozwój rynku VR oraz działalność marketingowa autorskich projektów spółki. Obecnie firma testuje swój największy projekt Tempestfall. Premiera gry z uniwersum Warhammera zaplanowana jest na czwarty kwartał tego roku.

- Z uwagi na coraz większe zainteresowanie technologią VR ze strony graczy, a co za tym idzie dynamikę tego rynku, w ostatnich miesiącach odnotowaliśmy historyczne wyniki finansowe. Carbon Studio od stycznia do czerwca wypracowało ponad 2,6 mln zł przychodów netto ze sprzedaży, drugi kwartał zamykamy na poziomie prawie 1,7 mln zł przychodów. Co istotne, w pierwszym półroczu odnotowaliśmy zysk netto na poziomie niespełna 1,4 mln zł, w samym drugim kwartale osiągnął on wartość ok. 0,8 mln zł. Dało to wynik ponad trzykrotnie wyższy w porównaniu rok do roku - informuje Błażej Szaflik, prezes zarządu Carbon Studio. - W dużej mierze to zasługa sprzedaży naszej serii The Wizards. Niedawno informowaliśmy, że sprzedaż wszystkich gier z tej serii liczy obecnie 250 tys. egzemplarzy. Zbiegło się to z przekroczeniem progu 50 tys. kopii na samych goglach Oculus Quest. To wysoki i satysfakcjonujący wynik, zwłaszcza jak na produkcje osadzone w świecie VR - dodaje Błażej Szaflik.

Bez spadku tempa produkcji

6 maja br. na rynku zadebiutowała najnowsza część z serii The Wizards o nazwie Dark Times w nowej odsłonie – na gogle Oculus Quest i Oculus Quest 2. "Projekt został bardzo dobrze przyjęty przez użytkowników, co zaowocowało zwrotem kosztów produkcji na platformie Oculus w niespełna 48 godzin od premiery" - czytamy w komunikacie Carbon Studio.

W drugim kwartale Carbon Studio kontynuowało prace nad dwoma projektami badawczo-rozwojowymi GameINN. Ich finalizacja przypada na przełom 2022 i 2023 roku.  

- Wraz z rozprzestrzenianiem się epidemii COVID-19 w drugim kwartale zespół Carbon Studio kontynuował pracę w trybie częściowym. Dzięki temu nie odnotowaliśmy spadku tempa produkcji, co było niezbędne do zachowania ciągłości realizowanych projektów, w szczególności dalszej pracy nad flagowym projektem Warhammer: Age of Sigmar - Tempestfall - mówi Błażej Szaflik.  

Kampania Tempestfall rozpoczyna się po niszczycielskim wydarzeniu znanym jako Necroquake w Krainie Śmierci. Potężna eksplozja mrocznej magii spowodowała powstanie sił Nighthaunt we wszystkich Krainach Śmiertelników. Najnowszy trailer gry zaprezentowany został podczas pokazu w ramach festiwalu SKULLS. Od początku maja do końca lipca Carbon Studio zanotowało ponad 3 mln wyświetleń miniatury gry na Steam oraz ponad 65 tys. wyświetleń strony sklepu. Tytuł, który współtworzony jest razem z marką Games Workshop, zadebiutuje na rynku w czwartym kwartale tego roku. Obecnie spółka prowadzi fazę testową gry. Projekt jest również w procesie weryfikacji zgodności ze światem Warhammera.

Wejście na główny parkiet GPW

Carbon Studio realizując założony plan rozwoju, planuje przeniesienie notowań akcji spółki z rynku NewConnect na główny parkiet GPW w Warszawie. - W ostatnich tygodniach rozpoczęliśmy przygotowania do sporządzenia Prospektu Emisyjnego. Jeszcze w tym roku planujemy jego złożenie do GPW. Jesteśmy gotowi na dołączenie do grona spółek z głównego parkietu - mówi Aleksander Caban, członek zarządu Carbon Studio. - Plany debiutowe ma także nasza spółka zależna Iron VR. Spółka planuje zadebiutować na NewConnect, szczegóły zostaną podane wkrótce.

Zespół Iron VR pracuje nad kilkoma projektami jednocześnie. W drugim kwartale spółka realizowała przede wszystkim prace nad grą Lust for Darkness VR. Prace rozpoczęły się w pierwszym kwartale tego roku. W tym okresie stworzone zostały fundamenty całego projektu, natomiast drugi kwartał to okres intensywnej produkcji gry, który zakończył się przeniesieniem pełnej ścieżki przejścia gracza z silnika Unity do silnika gry Unreal Engine 4.

Dołącz do dyskusji: Carbon Studio: prawie 1,4 mln zł zysku i ponad 2,6 mln zł przychodów w pierwszym półroczu 2021 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl