SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Carrefour przekaże polskim szpitalom 2 mln zł na walkę z koronawirusem

Fundacja Carrefour oraz Carrefour Polska przekazuje polskim szpitalom 2 miliony złotych na walkę z pandemią koronawirusa.

Article

Fundacja Carrefour włącza się w pomoc dla polskich szpitali za pośrednictwem akcji Caritas Polska #WdzieczniMedykom. Z fundacji wpłynie kwota ponad 1,3 miliona złotych, która zostanie przeznaczona na zakup respiratorów i środków ochrony osobistej dla lekarzy (w tym maseczek, fartuchów, rękawic i przyłbic).

Carrefour Polska wspiera walkę z koronawirusem

Dodatkowo Carrefour Polska wesprze 41 szpitali zakaźnych w wybranych miastach Polski przekazując produkty spożywcze i higieniczne na potrzeby ich personelu. Na ten cel firma przeznaczy 650 tysięcy złotych.

- Mamy nadzieję, że wspierając heroiczną walkę polskich służb medycznych przyczynimy się do możliwie jak najskuteczniejszego opanowania epidemii i zmniejszenia jej negatywnych skutków dla społeczeństwa i gospodarki - komentuje Christophe Rabatel, prezes zarządu Carrefour Polska.

Równocześnie Carrefour Polska będzie pomagał Caritasowi w pozyskaniu kolejnych partnerów akcji #WdzieczniMedykom. Firma będzie promowała akcję w swoich kanałach komunikacyjnych w sklepach, m.in. w katalogach, na ekranach przykasowych oraz w mediach społecznościowych, zachęcając firmy i indywidualnych darczyńców do przyłączenia się do zbiórki.

Carrefour daje premie za pracę w czasie epidemii, sklepy czynne krócej

Carrefour przygotował dla pracowników sklepów i magazynów nagrodę do 1000 zł za pracę w czasie epidemii koronawirusa.

Od 30 marca czas pracy sklepów zintegrowanych Carrefour będzie skrócony do godziny 20.00. W niektórych sklepach odbywa się także nocne towarowanie. Przebywają w nich wtedy wyłącznie delegowane do tego zespoły.

Dla swoich pracowników sieć uruchomiła zewnętrzną telefoniczną pomoc psychologiczną.

Firmy pomagają walczyć z koronawirusem

Dotychczas już kilkadziesiąt polskich firm zadeklarowało przekazanie darowizn (w formie pieniężnej bądź materialnej - własne produkty itp.) na rzecz walki z koronawirusem. Wśród nich są m.in. Salony Agata, 4F, Żabka, CD Projekt, Koral, Colian czy Maspex.

Wsparcie finansowe walki z epidemią ogłosiło też kilka dużych firm państwowych i powiązanych z nimi fundacji: Orlenu (6 mln zł), Lotosu (5 mln zł), PGE (5 mln zł) i Totalizatora Sportowego (4 mln zł).

Pomagają również prywatni przedsiębiorcy. Jerzy Starak, właściciel Polpharmy, przekaże polskim szpitalom 100 respiratorów o wartości 7 milionów złotych.

Dominika Kulczyk zdecydowała się przekazać Fundacji Lekarze Lekarzom 20 mln zł

Darowizny ofiarowują także sportowcy (Robert Lewandowski, Jakub Błaszczykowski).

W ramach akcji #PosiłekDlaLekarza aktywiści z kilku stowarzyszeń zbierają środki na posiłki dla personelu medycznego, który w szpitalach opiekuje się chorymi na COVID-19. Na Siepomaga trwa zbiórka organizowana przez sam serwis, na pomoc w walce z koronawirusem. W kilkanaście dni udało się zebrać prawie 18 milionów złotych.

Dołącz do dyskusji: Carrefour przekaże polskim szpitalom 2 mln zł na walkę z koronawirusem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl