SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Carrefour w Polsce ma dyrektora operacyjnego

Sieć sklepów Carrefour polska utworzyła nowe stanowisko dyrektora operacyjnego (COO), które powierzono Tomaszowi Waligórskiemu. Z kolei funkcję dyrektora handlowego i supply chain objął Eric Yung.

Eric Yung to były dyrektor Maison Johanès Boubée - winiarskiej spółki zależnej Carrefour. Na stanowisku dyrektora handlowego i supply chain zastąpi Joëlle Bejjani, która objęła w Grupie Carrefour funkcję multiformat commercial development directorki.

Eric Yung jest z wykształcenia inżynierem żywności. Rozpoczął karierę w 1996 roku w sklepie Comptoirs Modernes, a potem dołączył do zespołu zakupów w dwóch oddziałach regionalnych. Trzy lata później, w 1999 roku dołączył do Grupy Carrefour i zajmował kilka stanowisk w obszarze marketingu produktów mlecznych, a następnie zakupów różnych kategorii produktów świeżych i artykułów spożywczych. W 2012 roku został dyrektorem ds. rynku dużego sprzętu AGD. W 2016 roku dołączył do zespołów FMCG jako organization and method merchandise director, a od 2018 roku był dyrektorem Maison Johanès Boubée.

Tomasz Waligórski, który obejmuje stanowisko dyrektora operacyjnego (COO) posiada bardzo duże doświadczenie w handlu detalicznym i hurtowym, które zdobywał zarówno na rynku polskim, jak i międzynarodowym. Rozpoczynał karierę w 1995 roku jako kupiec w sieci hurtowej Eurocash, a później w sieci sklepów Biedronka, gdzie pracował jako regionalny dyrektor operacyjny, a następnie dyrektor handlowy i członek zarządu. Ponad 7 lat spędził na kontrakcie w Portugalii, gdzie pracował jako dyrektor marek własnych dla Grupy Jeronimo Martins, a wcześniej jako kupiec senior w sieci supermarketów Pingo Doce. Następnie, po powrocie do Polski, piastował funkcję prezesa zarządu w sieci supermarketów Polomarket i ponownie w Eurocash, gdzie pracował jako Dyrektor Generalny Retail. Tomasz Waligórski niemal 2 lata spędził również w Afryce jako COO w sieci hipermarketów w Angoli, a przez ostatnie 3 lata był dyrektorem generalnym sieci Intermarche.

Obaj nowi dyrektorzy będą hierarchicznie raportować do prezesa Carrefour Polska - Tarcka Ouaibi.

Dołącz do dyskusji: Carrefour w Polsce ma dyrektora operacyjnego

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl