SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

CD Projekt będzie motywował menedżerów. W puli akcje za 550 mln zł

Walne zgromadzenie CD Projekt przyjęło zasady dwuczęściowego programu motywacyjnego na lata 2023-2027. Spółka będzie mogła wyemitować dla swoich menedżerów 5 mln akcji, wartych obecnie 550 mln zł, z czego maksymalnie 1,75 mln trafi do członków zarządu.

Członkowie zarządu CD Projekt wg stanu z 2021 rokuArticle

Program motywacyjny A skierowany jest do wybranych osób spośród pracowników i współpracowników CD Projekt i jego grupy kapitałowej, którzy nie są członkami zarządu spółki. Program motywacyjny B skierowany jest dodatkowo do członków zarządu firmy i spółek z grupy kapitałowej.

Obie części programu będą obowiązywać w latach 2023-2027. Celem jest stworzenie mechanizmów zwiększających stabilność związania jego uczestników z grupą oraz poprawa międzynarodowej konkurencyjności warunków zatrudnienia w spółce.

Łączna liczba uprawnień przyznanych w programie motywacyjnym A nie przekroczy 1,5 mln sztuk, a w programie motywacyjnym B 3,5 mln sztuk, w tym członkowie zarządu mogą otrzymać maksymalnie 1,75 mln uprawnień do akcji nowych emisji.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Walne zgromadzenie CD Projektu przegłosowało uchwałę o emisji warrantów subskrypcyjnych z pozbawieniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy, uprawniających do objęcia akcji serii O i P. Przegłosowane uchwały pozwolą wprowadzić przyjęte przez NWZ programy motywacyjne A i B na lata 2023-2027.

- To jest istotne narzędzie (program motywacyjny - przyp. PAP) w celu realizacji naszej (...) strategii. Dziękujemy też za informacje zwrotne od przedstawicieli rynku, i one nam pomogły w dostosowaniu programu do wymogów tak, aby został on przegłosowany - powiedział po zakończaniu nadzwyczajnego walnego zgromadzenia prezes CD Projektu Adam Kiciński.

Walne zgromadzenie spółki zadecydowało również o obniżeniu kapitału zakładowego i umorzeniu 860,3 tys. akcji własnych nabytych przez nią od 5 do 24 października ub.r.

Program motywacyjny w CD Projekt przyjęty za drugim razem

W grudniu ub.r. walne zgromadzenie CD Projektu podjęło uchwałę o wprowadzeniu planu motywacyjnego na lata 2023-2027. Program motywacyjny miał być realizowany w drodze przyznawania imiennych warrantów subskrypcyjnych, uprawniających do objęcia nie więcej niż 5 mln akcji zwykłych na okaziciela serii N. Uprawnienia w ramach programu motywacyjnego planowano przyznawać w pięciu oddzielnych etapach w latach obrotowych 2023-2027.

Wtedy walne przegłosowało uchwałę w sprawie programu motywacyjnego, ale nie przyjęło uchwały o emisji warrantów subskrypcyjnych w celu realizacji programu motywacyjnego z pozbawieniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy. Wymagano progu 4/5 głosów, którego projekt uchwały nie uzyskał

Akcje w programie warte 115 mln zł

Obecnie kapitał zakładowy CD Projektu składa się ze 110,77 mln akcji. We wtorek po godz. 11 kurs spółki wynosił 110,56 zł, do daje kapitalizacja w wysokości 11,2 mld zł. Natomiast pakiet 5 mln jej walorów, czyli maksymalna liczba w ramach przyjętych programów motywacyjnych, jest warty 553 mln zł.

Głównymi akcjonariuszami firmy są jej były wiceprezes Marcin Iwiński (odszedł z zarządu z końcem ub.r.) mający 12,78 proc. kapitału, współzałożyciel i wieloletni menedżer Michał Kiciński (10,35 proc.), wiceprezes Piotr Nielubowicz (6,81 proc.) i prezes Adam Kiciński (4,02 proc.).

Akcje CD Projekt są obecnie o jedną czwartą tańsze niż przed rokiem. Od początku stycznia kurs zmalał o 14 proc.

W ub.r. grupa CD Projekt zwiększyła przychody o 7,2 proc. do 952,6 mln zł i zysk netto z 208,9 do 347,1 mln zł. W czwartym kwartale osiągnęła 134,6 mln zł zysku netto, najwięcej od premiery „Cyberpunk 2077”.

Miesiąc temu firma dokonała odpisu w kwocie 42,9 mln zł dotyczącego nakładów na projekt Sirius, realizowany przez przejętą półtora roku temu amerykańską spółkę deweloperską The Molasses.

Dołącz do dyskusji: CD Projekt będzie motywował menedżerów. W puli akcje za 550 mln zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl