SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

CD Projekt może inwestować więcej w obligacje

Produkująca i sprzedająca gry wideo firma CD Projekt zdecydował, że w dłużne papiery wartościowe może inwestować do 80 proc. bieżących środków finansowych, a nie jak do tej pory maksymalnie 50 proc. tych środków.

Siedziba CD Projekt, fot. materiały prasowe Article

W komunikacie giełdowym CD Projekt wyliczono, że w ramach zmiany polityki dywersyfikacji inwestycji bieżących nadwyżek gotówkowych spółka może mieć zainwestowane w obligacje do 80 proc. wartości bieżącej środków finansowych zdefiniowanych jako suma łącznej wartości: środków pieniężnych i ich ekwiwalentów, lokat bankowych powyżej 3 miesięcy, obligacji Skarbu Państwa RP, obligacji zabezpieczonych gwarancją Skarbu Państwa RP, obligacji rządów państw obcych oraz obligacji zabezpieczonych gwarancją rządów państw obcych wraz z zawartymi transakcjami zabezpieczającymi typu forward.

CD Projekt podał, że środki mogą być lokowane w następujące dłużne papiery wartościowe niskiego ryzyka: krajowe obligacje Skarbu Państwa RP, krajowe obligacje zabezpieczone gwarancją Skarbu Państwa RP, zagraniczne obligacje skarbowe emitowane przez kraje o ratingu nie niższym niż Aa3 według agencji ratingowej Moody's oraz zagraniczne obligacje zabezpieczone gwarancją państw o ratingu nie niższym niż Aa3 według agencji ratingowej Moody's.

CD Projekt ma ponad 900 mln zł na kontach, lokatach i w obligacjach

Na koniec września ub.r. grupa CD Projekt miała zainwestowane w obligacjach Skarbu Państwa 223,59 mln zł, a w obligacje innych krajów - 220,3 mln zł, wobec odpowiednio 49,59 i 97,4 mln zł na koniec 2020 roku.

Łączna kwota przechowywana przez firmę na lokatach powyżej 3 miesięcy zmalała w tym okresie  ze 164,37 do 50,07 mln zł, a suma na rachunkach bankowych zwiększyła się z 563,33 do 690,68 mln zł.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Kwota należności handlowych grupy CD Projekt na koniec 2020 roku sięgała aż 1,2 mld zł, w związku z premierą „Cyberpunk 2077” w grudniu 2020 roku, natomiast na koniec września ub.r. było to 42,93 mln zł.

CD Projekt z serią przejęć i dywidendą

W lipcu ub.r. CD Projekt podpisał umowę nabycia Digital Scapes, studia deweloperskiego z siedzibą w Vancouver. List intencyjny w tej sprawie zawarto w marcu.

Z kolei w październiku CD Projekt przejął 60 proc. akcji amerykańskiej spółki deweloperskiej The Molasses Flood, znanej z gier survivalowych "The Flame in the Flood" oraz "Drake Hollow".

Na początku czerwca ub.r. CD Projekt wypłacił 503,69 mln zł dywidendy z zysku w 2020 roku, po 5 zł na akcję. Miesiąc później CD Projekt podpisał umowę nabycia Digital Scapes - studia deweloperskiego z siedzibą w Vancouver. List intencyjny w tej sprawie zawarto w marcu.

W trzecim kwartale ub.r. grupa CD Projekt zanotowała wyniki finansowe dużo niższe od oczekiwań analityków. Skonsolidowane przychody sprzedażowe wzrosły rok do roku ze 104,5 do 144,5 mln zł, a zysk netto zmalał z 23,4 do 16,3 mln zł.

Z początkiem lutego do zarządu CD Projekt zostali powołani Paweł Zawodny i Jeremiah Cohn. Obaj pracują w niej od kilku lat na stanowiskach dyrektorskich.

Dołącz do dyskusji: CD Projekt może inwestować więcej w obligacje

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl