SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

CD Projekt ma nowy pomysł na Projekt Sirius. Zmniejszył odpisy o 28 mln zł

CD Projekt ustalił nowe ramy Projektu Sirius tworzonego przez jego amerykańskie studio The Molasses Flood. Firma uznała, że 21,5 mln zł kosztów jego realizacji, które spisała w ub.r. na straty, jednak nie przepadło.

Siedziba CD Projekt, fot. materiały prasowe Article

W komunikacie CD Projekt podano, że firma zamierza kontynuować Projekt Sirius w nowo zdefiniowanych ramach, wykorzystując istotną część prac wykonanych dotychczas przez The Molasses Flood.

Pozwoliło to spółce odwrócić 21,5 mln zł z 33,4 mln zł odpisu aktualizującego nakłady poniesione w ub.r. na Projekt Sirius. Natomiast odpis kosztów prac w pierwszym kwartale br. określono na 2,7 mln zł (w połowie marca br. firma zapowiadała, że wyniesie on 9,5 mln zł).

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Zapowiadając wcześniejsze odpisy, CD Projekt jako przyczynę wskazał „wyniki ewaluacji zakresu i potencjału komercyjnego projektu Sirius w pierwotnej formule”, zaznaczając, że „prowadzone obecnie prace nad zdefiniowaniem nowych ram projektu”.

The Molasses Flood to amerykańskie studio deweloperskie jest znane m.in. z gier survivalowych „The Flame in the Flood” oraz „Drake Hollow”. CD Projekt jesienią 2021 roku przejął 60 proc. udziałów firmy.

CD Projekt wycofał mobilnego „Wiedźmina”

Z końcem stycznia br. ze sklepów Google Play i App Store wycofana została gra mobilna „Wiedźmin: Pogromca Potworów”, którą przygotowało należąca do CD Projekt spółka Spokko. CD Projekt zapowiedział, że w br. wchłonie Spokko, a wcześniej przeprowadzi test na utratę wartość udziałów spółki wycenianych dotychczas na 32,4 mln zł.

W ub.r. grupa kapitałowa CD Projekt zwiększyła przychody o 7,2 proc., głównie dzięki o 18 proc. wyższej sprzedaży „Cyberpunk 2077”. Tylko w czwartym kwartale osiągnęła 134,6 mln zł zysku netto, najwięcej od premiery tej gry.

Dołącz do dyskusji: CD Projekt ma nowy pomysł na Projekt Sirius. Zmniejszył odpisy o 28 mln zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl