SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

CD Projekt zawarł ugodę z amerykańskimi inwestorami ws. informacji przed premierą „Cyberpunk 2077”

Kancelaria reprezentująca CD Projekt w sprawie pozwu zbiorowego w USA zawarła formalny dokument ugody tzw. Stipulation and Agreement of Settlement wraz z załącznikami. Dokument jest zgodny z postanowieniami zawartego wcześniej Settlement Term Sheet - poinformował CD Projekt w komunikacie.

Siedziba CD Projekt, fot. materiały prasoweArticle

W komunikacie CD Projekt poinformowano, że zawarto też standardowe przy tego typu sprawach porozumienie precyzujące okoliczności, w których spółka będzie miała prawo odstąpienia od ugody. Dokument ugody, tak jak zawarte wcześniej porozumienie, zawiera oświadczenie o braku przyznania się do jakiejkolwiek winy spółki czy pozostałych osób pozwanych.

Dokument ugody zostanie złożony do sądu w Kalifornii z wnioskiem o wstępne zatwierdzenie ugody przez sąd.

W połowie grudnia CD Projekt podpisał wiążące porozumienie zawierające kluczowe warunki ugody, czyli "Settlement Term Sheet", ze skarżącymi spółkę w USA. Spółka wraz z ubezpieczycielem, Colonnade Insurance, wypłaci im łącznie 1,85 mln dolarów.

Zgodnie z porozumieniem, osoby skarżące spółkę wycofują się całkowicie z jakichkolwiek roszczeń wobec spółki oraz członków jej zarządu.

Spółka poinformowała, że zdecydowała się na zawarcie ugody, mając na uwadze: czas i koszt dalszego prowadzenia postępowania w USA, które mogłyby się pojawić niezależnie od postanowień sądu, akceptację głównych warunków ugody przez ubezpieczyciela spółki, rekomendację kancelarii amerykańskiej reprezentującej spółkę oraz pozostałych pozwanych, dotyczącą zawarcia ugody oraz powszechną praktykę rynkową funkcjonującą w Stanach Zjednoczonych w tego typu postępowaniach.

CD Projekt został pozwany ws. informacji przed premierą „Cyberpunka 2077”

W grudniu 2020 roku i styczniu 2021 roku spółka informowała o wniesionych pozwach zbiorowych przez kancelarie działające w imieniu grupy posiadaczy amerykańskich papierów wartościowych notowanych pod symbolami "OTGLY" oraz "OTGLF" i opartych na akcjach CD Projekt.

Z kolei w maju sąd dokonał konsolidacji złożonych pozwów zbiorowych w USA przeciwko CD Projekt i wybrał wiodącego powoda. Po konsolidacji wszystkie cztery złożone pozwy rozpatrywane miały być w ramach jednego ewentualnego postępowania sądowego.

Kancelarie występujące przeciwko polskiej spółce zarzucały jej składanie fałszywych oświadczeń oraz nieujawnienie faktu, że granie w nową produkcję firmy, "Cyberpunk 2077", było praktycznie niemożliwe na systemach Xbox i Playstation starszej generacji z powodu ogromnej liczby błędów. Przez złą jakość gry, Sony usunęło tymczasowo tytuł ze sklepu Playstation, a następnie zarówno japoński koncern, jak i Microsoft (producent Xboxa) oraz CD Projekt zostały zmuszone zaoferować graczom zwrot pieniędzy za grę.

"Cyberpunk 2077" zadebiutował 10 grudnia 2020 roku na platformach PC, PlayStation i Xbox oraz w usługach streamingowych Stadia i GeForce Now.

Na początku czerwca ub.r. CD Projekt wypłacił 503,69 mln zł dywidendy z zysku w 2020 roku, po 5 zł na akcję. Miesiąc później CD Projekt podpisał umowę nabycia Digital Scapes - studia deweloperskiego z siedzibą w Vancouver. List intencyjny w tej sprawie zawarto w marcu.

W trzecim kwartale ub.r. grupa CD Projekt zanotowała wyniki finansowe dużo niższe od oczekiwań analityków. Skonsolidowane przychody sprzedażowe wzrosły rok do roku ze 104,5 do 144,5 mln zł, a zysk netto zmalał z 23,4 do 16,3 mln zł.

Dołącz do dyskusji: CD Projekt zawarł ugodę z amerykańskimi inwestorami ws. informacji przed premierą „Cyberpunk 2077”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl