SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

CDA.pl w br. ze wzrostem wpływów o 51 proc. i 3,4 mln zł zysku

W pierwszym trzech kwartałach br. firma CDA, właściciel serwisu CDA.pl, zanotowała wzrost przychodów ze sprzedaży o 51 proc. do 18,67 mln zł oraz 3,41 mln zł zysku netto (wobec 2,36 mln zł rok wcześniej). Wpływy ze sprzedaży subskrypcji wyniosły 16,8 mln zł - wynika z analizy Wirtualnemedia.pl.

Article

Przychody sprzedażowe CDA zwiększyły się z 12,37 mln zł w pierwszym trzech kwartałach ub.r. do 18,67 mln zł od stycznia do września br., czyli o 51 proc. W ujęciu kwartalnych wpływy wzrosły z 4,35 mln zł w trzecim kwartale ub.r. do 6,78 mln zł w minionym kwartale.

Zdecydowana większość przychodów firmy pochodzi ze sprzedaży płatnych subskrypcji CDA Premium. Na koniec września br. z tej oferty korzystało 129,4 tys. użytkowników, o prawie 49 tys. więcej niż rok wcześniej. Przychody od nich w minionym kwartale wyniosły 6 mln zł (59 proc. więcej niż w trzecim kwartale ub.r.), a w pierwszych trzech kwartałach br. - 16,8 mln zł (po wzroście o 69 proc. w skali roku).

Z kolei wpływy reklamowe CDA w trzech kwartałach br. wyniosły 1,83 mln zł (wobec 2,42 mln zł rok wcześniej), a w minionym kwartale - 732,9 tys. zł (wobec 540,7 tys. zł rok wcześniej). Firma na początku br. uruchomiła własny dział sprzedaży reklam, zrezygnowała też ze sprzedaży powierzchni reklamowej - poprzez platformy aukcyjne - przy materiałach zamieszczanych przez internautów. Obecnie reklamy są wyświetlane tylko przy treściach pochodzących od zweryfikowanych użytkowników oraz partnerów.

Według badania Gemius/PBI we wrześniu br. sekcja CDA Premium na CDA.pl zanotowała 2,75 mln realnych użytkowników, 19,13 mln odsłon oraz 14 minut i 49 sekund średniego czasu korzystania przez odwiedzającego.

Koszty działalności CDA w pierwszych trzech kwartałach br. wyniosły 14,44 mln zł, po wzroście o 51,5 proc. w skali roku. Ich zdecydowaną większość stanowią wydatki na usługi obce, które w skali roku poszły w górę z 8,47 do 13,15 mln zł. Firma podała, że na prowizje dla producentów i dystrybutorów filmów i seriali dostępnych w ramach CDA Premium od stycznia do września br. przeznaczyła 8,9 mln zł, o 71 proc. więcej niż rok wcześniej.

W ujęciu trzech kwartałów zysk firmy z działalności operacyjnej zwiększył się z 2,76 do 4,07 mln zł, zysk brutto - z 2,71 do 4,21 mln zł, a zysk netto - z 2,36 do 3,41 mln zł.

CDA nie ma żadnych zobowiazań długoterminowych ani zobowiązań krótkoterminowych z tytułu pożyczek i kredytów.

Pod koniec ub.r. spółka CDA (działająca wówczas pod nazwą CwMedia) zaoferowała inwestorom do miliona swoich nowych akcji po 5,5 zł za sztukę. Firma planowała wydać ok. 4 mln zł na projekty związane z marketingiem, 0,66 mln zł - na wynagrodzenia programistów, a 0,79 mln zł na inne kwestie dotyczące rozwoju serwisu.

Inwestorzy zapisali się tylko na 154 645 akcji CwMedia, co oznacza, że z ich sprzedaży spółka pozyska 850,5 tys. zł brutto.

Pod koniec września Giełda Papierów Wartościowych podjęła uchwałę o wprowadzeniu akcji CDA do obrotu. - Jako spółka dopełniliśmy wszystkich wymogów formalnych, stosujemy się do rygorów informacyjnych, zaproponowany też został termin debiutu. Czekamy na dalsze decyzje Giełdy - przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl Wolfgang Laskowski, pełnomocnik zarządu ds. rozwoju usług i rzecznik prasowy CDA.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: CDA.pl w br. ze wzrostem wpływów o 51 proc. i 3,4 mln zł zysku

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Dawid
Firma ZREZYGNOWAŁA z prezentacji reklam przy materiałach wrzucanych przez internautów? Oj, to chyba Google zapowiedziało, że będzie wyłączać takie reklamy, żeby walczyć z piractwem? Tak coś mi się kojarzy ostatni komunikat plus puste razy widziałem, że zawsze mocno sprzątają w ostatnim kwartale ;)
odpowiedź
User
pytanie jak zawsze
Ile jeszcze promocji złodziejaszkostwa i cwaniaczkowego serwisiku pod pozorem że wszystko legal i pręmium co to 14 minut trwa?
odpowiedź
User
Cezary Cezary
Ile jeszcze promocji złodziejaszkostwa i cwaniaczkowego serwisiku pod pozorem że wszystko legal i pręmium co to 14 minut trwa?

Słychać wycie? Znakomicie!!! :)
odpowiedź