SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

CDA: przychody wzrosły o 53 proc., a zysk do 9,2 mln zł. 91 proc. wpływów z CDA Premium

W ub.r. właściciel serwisu CDA.pl zanotował wzrost przychodów o 53,3 proc. do 42,91 mln zł, z czego 91,1 proc. pochodziło ze sprzedaży subskrypcji w CDA Premium. Zarząd firmy chce, żeby 7,11 mln zł z zeszłorocznego zysku wypłacić w dywidendzie.

Jarosław Ćwiek, prezes CDA Article

Przychody CDA ze sprzedaży subskrypcji w sekcji CDA Premium zwiększyły się rok do roku z 25,06 do 39,11 mln zł, a ich udział w łącznych wpływach firmy - z 89,55 do 91,14 proc.

Na koniec ub.r. dostęp do CDA Premium miało wykupiony 231,7 tys. użytkowników, o 34,8 proc. więcej niż rok wcześniej. W ofercie jest ok. 6,5 tys. filmów i odcinków seriali, w ub.r. pojawiła się pierwsza autorska produkcja - serial animowany „Porucznik Kabura” (w styczniu br. zaczęto udostępniać jego drugi sezon).

Dostęp do CDA Premium kosztuje 19,90 zł miesięcznie, przez dwa tygodnie można testować usługę za darmo. Ogółem CDA Premium w styczniu br. zanotowało 2,81 mln odwiedzających i 33,25 mln odsłon (według badania Gemius/PBI).

Natomiast przychody CDA z emisji reklam wzrosły z 2,5 do 2,93 mln zł, a ich udział w łącznych wpływach zmalał z 8,93 do 6,83 proc. Cały portal CDA.pl, obejmujący też darmowe treści wideo (ponad 355 tys. materiałów od zweryfikowanych partnerów) i gry online, w listopadzie ub.r. zanotował 5,58 mln użytkowników i 85,53 mln odsłon.

Ponadto wpływy CDA określone jako pozostałe poszły w górę z 424,7 do 869,3 tys. zł, a ich udział - z 1,52 do 2,03 proc.

- W 2019 prowadziliśmy intensywne działania mające na celu rozwój dedykowanych aplikacji CDA Premium dla telewizorów SmartTV. W pierwszym kwartale ukooczońe zostały prace związane z opracowaniem dedykowanej aplikacji CDA Premium dla telewizorów LG oraz Philips, w drugim kwartale - dla telewizorów Panasonic, a z kolei w trzecim kwartale opracowano aplikację na telewizory Hitachi. Obecnie z dedykowanej aplikacji CDA mogą już korzystać posiadacze większości telewizorów takich marek jak Toshiba i JVC oraz LG, Philips, Sony Bravia, Panasonic, Hitachi, TCL, Thomson oraz użytkownicy konsoli Xbox - wylicza prezes Jarosław Ćwiek w piśmie do interesariuszy.

W połowie ub.r. karty prepaidowe do CDA Premium wprowadzono do sprzedaży w sieci partnerskiej Euronetu, obejmującej m.in. sklepy Media Expert, Media Saturn oraz saloniki prasowe Relay, inmedio i 1-minute.

Koszty 49 proc. w górę

Wydatki operacyjne CDA zwiększyły się z 21,21 do 31,55 mln zł, czyli o 48,8 proc. Złożył się na to głównie wzrost kosztów usług obcych z 19,45 do 29,3 mln zł. Pod koniec ub.r. firma kupiła od 4Fun Media prawa do prawie 200 animacji, m.in. filmów „Kapitan Bomba”, „Laserowy gniew dzidy” oraz „Kaliber 200 Volt”.

W efekcie zysk operacyjny CDA wzrósł z 6,6 do 11,4 mln zł, a zysk netto - z 5,39 do 9,22 mln zł.

- W nadchodzących kwartałach priorytetami rozwoju dla Spółki pozostaje stała rozbudowa sekcji CDA Premium i CDA Premium Free, pozyskiwanie nowych dostawców filmów i treści, rozwój technologiczny platformy, poszukiwanie i penetracja nowych kanałów dystrybucji oraz współpraca z kolejnymi producentami telewizorów - zapowiada Jarosław Ćwiek.

7,1 mln zł na dywidendę

We wtorek zarząd CDA, którego jedynym członkiem jest Jarosław Ćwiek, przyjął zasady dotyczące podziału zysku z ub.r. 2,11 mln zł ma zostać przeznaczone na kapitał zapasowy, a 7,11 mln zł na dywidendę (po 70 groszy na akcję).

Zaproponowano, żeby dzień uzyskania praw do dywidendy wyznaczyć na 30 marca, a dzień jej wypłaty - na 31 marca.

Na takie warunki co do dywidendy muszą się jeszcze zgodzić rada nadzorcza spółki i jej walne zgromadzenie akcjonariuszy. Głównymi akcjonariuszami CDA są jej dyrektor generalny Łukasz Ćwiek (ma 64,01 proc. kapitału) i Jarosław Ćwiek (34,46 proc.)

Ponadto zarząd zaproponował, żeby w statucie firmy wprowadzić zmiany pozwalające zarządowi decydować o wypłacie zaliczki na dywidendę.

W ub.r. CDA wypłaciło 5,08 mln zł dywidendy, po 50 groszy na akcję.

Firma jest notowana na rynku giełdowym NewConnect od maja ub.r. We wtorek na koniec sesji jej kurs wynosił 14,45 zł, co daje kapitalizację w wysokości 146,7 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: CDA: przychody wzrosły o 53 proc., a zysk do 9,2 mln zł. 91 proc. wpływów z CDA Premium

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Henio
pralnia pieniędzy
1 3
odpowiedź
User
ptak
Szymon, przyjacielu 3mam kciuki i kibicuje :)
0 0
odpowiedź