SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Cezary Kotowicz debiutuje na antenie Radia 357. To uczestnik kursów organizowanych przez stację

W najbliższy piątek, 24 lutego w audycji "Głośni jak miłość" zadebiutuje Cezary Kotowicz, jeden z uczestników kursu muzycznego Instytutu Dźwięków Radia 357. Zastąpi w roli prowadzącego Piotra Stelmacha. Stacja zapowiada, że wkrótce będzie można usłyszeć na antenie kolejnych debiutantów.

W ramówce internetowego Radia 357 w ostatnim czasie pojawia się sporo roszad w obsadzie programów. Na przykład w zeszłym tygodniu piątkową "Listę Piosenek 357" zamiast Marcina Łukawskiego prowadził Marek Niedźwiecki, niedzielne "Stonowanie" - Maja Piskadło (zamiast Oli Budki), "Patronautykę" - Jarosław Juszkiewicz (zamiast Patrycjusza Wyżgi), a w tym tygodniu poniedziałkową "Polskę na kozetce" - Gabi Darmetko (zamiast Katarzyny Pruchnickiej).

Za to w najbliższy piątek (24 lutego) kolejna zmiana prowadzącego. W ramówce pojawiło się zupełnie nowe nazwisko przy wieczornej audycji muzycznej "Głośni jak miłość", którą co tydzień prowadzi Piotr Stelmach. Tym razem gospodarzem programu ma być Cezary Kotowicz. Jego nazwisko nie widnieje w zakładce "zespół" na stronie internetowej Radia 357.

Najpierw kursy, później prowadzenie programu

- To jeden z uczestników kursu muzycznego Instytutu Dźwięków - wyjaśnia nam Filip Szuchta z Radia 357. Stacja uruchomiła Instytut Dźwięków w październiku ub.r. - To autorskie kursy dziennikarstwa radiowego prowadzone przez dziennikarzy Radia 357 i uznanych dziennikarzy innych redakcji oraz osób związanych z mediami - przypomina Szuchta. Wykłady prowadzą m.in. Marek Niedźwiecki, Kuba Strzyczkowski, Piotr Stelmach, Katarzyna Borowiecka oraz zaproszeni goście. - W ramach kursu uczestnicy poznają pracę w radiu także od strony praktycznej – dla wielu osób to szansa na pierwszy, i od razu bardzo poważny, krok w stronę dziennikarstwa.

Taki pierwszy krok w ten piątek wykona Cezary Kotowicz. - Takie okazje będą mieli także uczestnicy dwóch pozostałych kursów poświęconym reportażowi i publicystyce. Bardzo nas cieszy, że w Instytucie Dźwięków Radia 357 są osoby, które po kilkumiesięcznym kursie są gotowe np. do poprowadzenia audycji radiowej czy przygotowania reportażu. Czas antenowy dla nich to jednocześnie najważniejszy test, jak również najlepsze radiowe ćwiczenie - dodaje Filip Szuchta.

Audycja "Głośni jak miłość" nadawana jest w każdy piątek w godz. 22-0 w Radiu 357. Piotr Stelmach prezentuje w niej młodych polskich wykonawców.

Ponad 20 mln zł od patronów

Radio 357 to internetowa rozgłośnia, którą tworzą w większości byli dziennikarze Programu Trzeciego Polskiego Radia. Utrzymuje się dzięki zbiórkom prowadzonym na platformie Patronite.pl. W poniedziałek, 5 października 2020 r., punktualnie o godz. 14 kilkoro dziennikarzy dawnej Trójki umieściło posty w swoich mediach społecznościowych. Każdy nieco inaczej zachęcał do tego, by włączyć się w zbiórkę pieniędzy na rozkręcenie nowego radia. Ogłoszono, że w nowej stacji będzie można usłyszeć m.in. Marka Niedźwieckiego, Kubę Strzyczkowskiego, Piotra Kaczkowskiego, Marcina Łukawskiego, Piotra Stelmacha, Katarzynę Borowiecką, Ernesta Zozunia, Olę Budkę, Marcina Cichońskiego czy Marka Brzezińskiego. Do dziś ich wszystkich słychać na antenie Radia 357, które oficjalnie wystartowało trzy miesiące później - 5 stycznia 2021 r.

Po prawie dwóch i pół roku od uruchomienia zbiórki Radio 357 zebrało od wspierających je słuchaczy ponad 20 mln zł. - Marzymy, by nasza stacja była najmocniejszą marką w obszarze treści audio wysokiej jakości - mówił niedawno portalowi Wirtualnemedia.pl Paweł Sołtys, prezes Radia 357.

Obecnie stacja ma 49,3 tys. patronów, którzy deklarują miesięczne wpłaty na rozgłośnię w wysokości 882,5 tys. zł.

Dołącz do dyskusji: Cezary Kotowicz debiutuje na antenie Radia 357. To uczestnik kursów organizowanych przez stację

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zadowolona
Przestańcie czepiać się tych zastępstw. Mamy ferie i dziennikarz to też człowiek i ma prawo wyjechać.
A za "młodego" w piątek trzymamy kciuki. Powodzenia!
Fajnie, że 357 nie boi się oddać anteny komuś nowemu i daje szansę nowym głosom.
odpowiedź
User
walter
Przestańcie czepiać się tych zastępstw. Mamy ferie i dziennikarz to też człowiek i ma prawo wyjechać.
A za "młodego" w piątek trzymamy kciuki. Powodzenia!
Fajnie, że 357 nie boi się oddać anteny komuś nowemu i daje szansę nowym głosom.


jakis plugawy pracownik 357

tych sekciarzy powaliły juz totalnie
odpowiedź
User
K2101
Gadka o młodym wieku prowadzących w Radiu 357 to normalka. Dla mnie to już irytujące. Ukłony dla stacji, że wprowadza nowe głosy.
odpowiedź