SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Chanel rezygnuje z używania naturalnych skór i futer

Dom mody Chanel zapowiedział, że przestanie używać w swoich produktach i kolekcjach naturalne futra i skóry pochodzące z egzotycznych zwierząt. Ma je zastąpić skórami zwierząt pochodzącymi z przemysłu spożywczego jako odpady.

Article

Przedstawiciele firmy wyjaśnili, że głównym powodem rezygnacji ze stosowania skór i futer pochodzących od egzotycznych zwierząt jest przede wszystkim brak możliwości ich pozyskiwania w zgodzie z etycznymi zasadami Chanel.

Dodano, że coraz trudniej jest ustalić, skąd te zwierzęta pochodzą, jak są przetrzymywane i jak skóry z nich są pozyskiwane. A wiedzy takiej domagają się klienci.

Poza tym Chanel nie chce konfliktów z organizacjami działającymi na rzecz ekologii i ochrony środowiska.

Firma poinformowała, że całkowita rezygnacja z używania naturalnych futer i skór egzotycznych zwierząt potrwa jakiś czas, ale już prawdopodobnie w maju 2019 roku w ofercie Chanel nie będzie produktów i kolekcji wykorzystujących te materiały.

Docelowo futra i skóry mają zostać zastąpione innymi surowcami. Niewykluczone, że będą to zwierzęce skóry, które w przemyśle spożywczym traktowane są jako odpady.

Wcześniej rezygnację z używania naturalnych skór i futer zapowiedziały inne luksusowe marki, m.in. Burberry, Ralph Lauren i Michael Kors.

Dołącz do dyskusji: Chanel rezygnuje z używania naturalnych skór i futer

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Janusz
A po co w ogóle produkować ze skór? Tylko wegenizm, tylko etyka, tylko myślenie!
odpowiedź
User
@Janusz
I tylko oszołomstwo!
odpowiedź
User
Arturro
A po co w ogóle produkować ze skór? Tylko wegenizm, tylko etyka, tylko myślenie!


A ktoś Ci zabrania jeść trawę i ubierać się w papier.
Droga wolna.
odpowiedź