SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Chłopi”, „Rodzina Połanieckich”, „Zemsta” i „Mieszczanin szlachcicem” na TVP VoD

Telewizja Polska w swoim serwisie VoD udostępniła ostatnio kolejne archiwalne, cyfrowo odrestaurowane spektakle i seriale telewizyjne. Na platformę trafiły m.in. spektakle „Mieszczanin szlachcicem”, „Fircyk w zalotach” i „Zemsta” oraz seriale „Chłopi” i „Rodzina Połanieckich”. Wszystkie produkcje dostępne są za darmo.

Kadr z serialu „Rodzina Połanieckich”Article

W katalogu Teatrów Telewizji udostępnionych w TVP VoD można znaleźć teraz ponad 130 spektakli, zarówno produkcji jak produkcji archiwalnych. Jest już na niej dostępny np. ostatnią premierę Teatru TV - „Zemstę” w reż. Redbada Klynstry-Komarnickiego, osadzoną we współczesnych realiach z mocnymi postaciami Klary i Wacława. Jest też nowa wersja spektaklu „Igraszki z diabłem” (premiera: 2019r.) w reż. Artura Więcka „Barona” z Anną Dymną, Jerzym Trelą, Maciejem Musiałem i Marianem Dziędzielem, a także musical „Chłopi” (2014 r.) w reżyserii Wojciecha Kościelniaka. Reżyser po raz pierwszy w historii przełożył dzieło Władysława Reymonta na język musicalu.

Poza współczesnymi spektaklami, w portalu vod.tvp.pl można także znaleźć inscenizacje zrekonstruowane cyfrowo, m.in. jedno z najlepszych przedstawień w dziejach Teatru Telewizji - „Damy i huzary” (1973 r.) oraz „Kaprys” (1982 r.), oba w reżyserii Olgi Lipińskiej, „Pannę Maliczewską” (1969 r.) na podstawie dramatu Gabrieli Zapolskiej, a także spektakl „Pan Damazy” (1967r.) w reżyserii Józefa Słotwińskiego.

Biblioteka spektakli Teatru TV w VoD publicznego nadawcy powiększyła się właśnie o kolejne archiwalne tytuły: „Mieszczanin szlachcicem” (1969 r .) Moliera w reż. Jerzego Gruzy, „Wesele” (1971 r.) Stanisława Wyspiańskiego w reż. Lidii Zamkow, „Zemstę” (1972 r.) Aleksandra Fredry w reż. Jana Świderskiego, „Ich czworo” (1977 r.) Gabrieli Zapolskiej w reż. Tomasza Zygadło. Jest też na platformie „Noc listopadowa” (1978 r.) Stanisława Wyspiańskiego w reż. Andrzeja Wajdy, „Warszawianka. Pieśń z roku 1831” (1978 r.) Stanisława Wyspiańskiego w reż. Andrzeja Łapickiego,  „Dożywocie” (1968 r.) Aleksandra Fredry, w reż. Jacka Woszczerowicza czy „Fircyk w zalotach” (1968 r.) Franciszka Zabłockiego w reż. Andrzeja Łapickiego.

W serwisie udostępniono też kolejne cztery seriale archiwalne: „Podziemny front” (1965 r.) opowiadający o walce z okupantem oddziału Czwartaków z podziemnej organizacji Armii Ludowej, „Rodzina Połanieckich” (1978 r.) w reż. Jana Rybkowskiego o relacji Stanisława Połanieckiego i Maryni Pławickiej, serialowa wersja „Chłopów” (1972 r.) także w reż. Jana Rybkowskiego, a także serial dokumentalny „Dawno temu cichociemny” (1990r.) w reż. Ludwika Perskiego, skupiony wokół postaci Stanisława Jankowskiego (pseudonim Agaton), dowódcy oddziału specjalizującego się w czasie II wojny światowej w fałszowaniu dokumentów do celów konspiracyjnych.

W TVP VoD dostępne są seriale polskie i zagraniczne, krajowe i międzynarodowe produkcje fabularne i dokumentalne, programy rozrywkowe, teleturnieje, a także teatry telewizji, treści informacyjne, publicystyczne, filmy i seriale archiwalne, koncerty artystów polskich i zagranicznych, opery, balety, widowiska, gale, festiwale, treści sportowe i przeznaczone dla najmłodszych widzów. To łącznie od kilkudziesięciu do kilkuset premier tygodniowo.

Według badania Gemius/PBI styczniu br. dział VoD na TVP.pl zanotował 2,83 mln użytkowników, 40,6 mln odsłon oraz aż 12,06 mln godzin spędzonych przez internautów (na każdego przypadło średnio 4 godziny i 15 sekund).

Dołącz do dyskusji: „Chłopi”, „Rodzina Połanieckich”, „Zemsta” i „Mieszczanin szlachcicem” na TVP VoD

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl