SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ciech zadowolony z zainteresowania inwestorów branżowych

Spółka chemiczna Ciech jest zadowolona z zainteresowania firm branżowych, znajdujących się wśród kilkunastu podmiotów, które odebrały memoranda informacyjne w sprawie zakupu akcji firm pierwszej grupy chemicznej (Ciech, Azoty Tarnów i ZAK), wynika z poniedziałkowych wypowiedzi prezesa Ryszarda Kunickiego.

"To dobrze, że pojawili się inwestorzy branżowi" - powiedział prezes Ryszard Kunicki w poniedziałek na spotkaniu z dziennikarzami.

Według prezesa, spółka nie preferuje żadnego typu inwestora.

"Memorandum, zawierające strategię rozwoju trzech spółek do 2016 roku, jest dokumentem uniwersalnym" - powiedział Kunicki, dodając, że przewiduje możliwość wejścia do spółek zarówno inwestorów finansowych, jak i branżowych.

Prezes poinformował, że memorandum mówi też o wspólnych inwestycjach pierwszej grupy chemicznej, m.in. budowie linii do produkcji aminy, która miałaby powstać w Tarnowie.

Z wypowiedzi Kunickiego wynika, że dokument ten wspomina także o konieczności dokapitalizowania grupy przez inwestora. Sugeruje też utworzenie w grupie trzech dywizji: organika i plastiki, soda i krzemiany oraz agrochemia.

"Z analiz wynika, że największe przychody osiągałaby agrochemia" - czytamy w informacji prasowej Ciechu.

Harmonogram prywatyzacji pierwszej grupy chemicznej przewiduje, że do 10 września zainteresowani inwestorzy otrzymają memoranda informacyjne, a do 15 września będą mieli czas na złożenie ofert prywatyzacyjnych.

"Oferta może dotyczyć zakupu akcji 1, 2 lub 3 spółek, choć preferowana będzie przewidująca zakup 3 firm jednocześnie" - powiedział Kunicki.

Według niego, po złożeniu ofert powstanie krótka lista inwestorów, na której znajdzie się 2-5 podmiotów. Harmonogram przewiduje, że zamknięcie transakcji ma nastąpić do końca roku.

W czerwcu br. Nafta Polska, która w imieniu Skarbu Państwa będzie zbywać akcje w spółkach Wielkiej Syntezy Chemicznej, zaprosiła do negocjacji na kupno 36,7% akcji Ciechu, 52,6% akcji Zakładów Azotowych Tarnów i 86,3% akcji Zakładów Azotowych Kędzierzyn.

  • Więcej informacji:
  • Ciech
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ciech zadowolony z zainteresowania inwestorów branżowych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl