SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Cisco uruchamia dwuzakresową, bezprzewodową sieć

Firma Cisco potrzebowała czasu, aby wprowadzić bezprzewodową sieć przeznaczoną do użytku domowego do Europy.

Dwa lata od wprowadzenia jej w Stanach Zjednoczonych Cisco uruchami dwu zakresowy WLAN na stary kontynent.

Bezprzewodowa sieć Linksys Wireless A+G pracuje w dwóch częstotliwościach 2,4 GHz 802.11g oraz 5Ghz 802.11a. Nowy produkt Cisco zapewnia bardzo dobre parametry połączenie z siecią i co ważne, jest kompatybilny ze starszymi urządzeniami.

Początkowo produkt był przeznaczony wyłącznie dla amerykańskiego świata biznesu. Opóźnienie z wprowadzeniem bezprzewodowej sieci do Europy związane było z wydłużającym się czasem oczekiwania na wymagane koncesje i certyfikaty.

Sieć Wireless A+G zapewnia teoretyczną, maksymalną prędkość połączenia na poziomie 54Mbit/s. Dla porównania standard 802.11b, który jest najczęściej spotykany, osiąga zaledwie 11Mbit/s. Cisco zapewnia, że urządzenia obsługujące standard "b" będą kompatybilne z nowymi standardami "a" oraz "g".

Firma rekomenduje używania standardu 802.11a dla przesyłania plików, zdjęć, muzyki oraz dostępu do internetu. Natomiast standard 802.11g jest zalecany do obsługi przekazów video.

Cisco udostępni produkt natychmiast na terenie całej Europy, bliskiego wschodu i Afryki. Jak zapowiadają przedstawiciele firmy, reuter (WRT 55AG) oraz punkt dostępowy (WAP55AG) będą kosztowały około 100 funtów brytyjskich. Natomiast cena karty sieciowej , zapewniająca łączność bezprzewodową (WPC55AG) z adapterem USB wyniesie około 80 funtów brytyjskich.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Cisco uruchamia dwuzakresową, bezprzewodową sieć

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl