SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Cloud computing, analiza danych i marketing z najlepszymi perspektywami dla pracowników

Serwis rekrutacyjny LinkedIn przeanalizował specjalizacje, które w 2016 roku dadzą kandydatom do pracy największe szanse na zatrudnienie. Wśród najbardziej poszukiwanych przez pracodawców umiejętności są te związane z usługami w chmurze, obsługą i analizą danych oraz zarządzaniem kampaniami marketingowymi.

LinkedIn podkreśla, że przygotowując swoje zestawienie oparł się na dostępnych w jego serwisie danych dotyczących kompetencji, których pracodawcy poszukiwali najbardziej w ub.r. Według serwisu pożądane wówczas umiejętności będą aktualne również w nadchodzących miesiącach, a ich posiadacze mają największe szanse na atrakcyjne zatrudnienie.

Na pierwszym miejscu zestawienie Top 25 znalazły się kompetencje związane z branżą cloud computingu. To właśnie specjaliści związani z biznesem usług w chmurze będą najbardziej pożądani przez firmy w nadchodzących miesiącach. Powodem tego boomu ma być przede wszystkim szybko rosnąca liczba nowych firm funkcjonujących w obszarze cloud computingu, a także dynamiczny rozwój podmiotów, które już działają w tej branży.

Na drugim miejscu listy LinkedIn umieścił umiejętności związane z gromadzeniem, obsługą i analizą danych. Ta dziedzina rozwija się równie gwałtownie jak cloud computing ze względu na wciąż rosnącą ilość informacji powstających w cyfrowym świecie i koniecznością ich biznesowego wykorzystania.

Trzecią w kolejności dziedziną, z której specjaliści będą pilnie poszukiwani w br. jest zarządzanie kampaniami marketingowymi. Na dalszych miejscach znalazły się takie segmenty jak marketing SEO/SEM, bezpieczeństwo informatyczne czy wirtualizacja.

LinkedIn podkreśla, że niektóre umiejętności straciły w oczach pracodawców na wartości w porównaniu z poprzednim zestawieniem. Z listy Top 25 wypadły m.in. takie dziedziny jak projektowanie gier komputerowych, online marketing, obsługa systemów SAP ERP, a także grafika komputerowa i animacja.

l

Dołącz do dyskusji: Cloud computing, analiza danych i marketing z najlepszymi perspektywami dla pracowników

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl