SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Cyfrowy Polsat dokupił 23,5 proc. akcji Netii

Cyfrowy Polsat kupił łącznie 78.989.066 akcji Netii, zwiększając zaangażowanie w spółkę do ok. 97,82 proc. - podała Netia w komunikacie.

23 czerwca Cyfrowy Polsat zaprosił do składania ofert sprzedaży 47.667.885 akcji Netii, stanowiących 14,2 proc. kapitału spółki, po 7 zł za sztukę. Potem zwiększył do 86,3 mln zł liczbę akcji Netii, które akcjonariusze mogli sprzedać w ramach ogłoszonego zaproszenia. Cena zakupu wynosiła 7 zł za akcję.

Wcześniej Cyfrowy Polsat miał 74,29 proc. walorów Netii.

W minionym tygodniu na walnym zgromadzeniu grupa mniejszościowych akcjonariuszy chciała, żeby Netia z zeszłorocznego zysku wypłaciła dywidendę, ale wniosek został odrzucony głosami Cyfrowego Polsatu, który zdecydował, że zysk trafi na kapitał zapasowy.

W drugiej połowie grudnia Cyfrowy Polsat ogłosił wezwanie na wszystkie pozostałe walory spółki, zaproponował 4,80 zł za sztukę, co dawało wycenę całego pakietu w wysokości 548 mln zł. Do sprzedaży zapisali się posiadacze jedynie 84,9 tys. walorów Netii stanowiących 0,02 proc. jej kapitału.

Rekordowa dywidenda od Cyfrowego Polsatu

W pierwszym kwartale br. grupa Cyfrowy Polsat, do której oprócz Polkomtelu należą m.in. Telewizja Polsat, Eleven Sports, Grupa Interia i większościowy pakiet akcji Netii, zanotowała wzrost przychodów sprzedażowych o 4,9 proc. do 2,99 mld zł i zysku netto ze 183,8 do 390,4 mln zł. Każdy abonent płacił firmie średnio 90,5 zł miesięcznie, o 6 proc. więcej niż rok wcześniej.

W minionym tygodniu walne zgromadzenie Cyfrowego Polsatu zdecydowało, że spółka w dwóch transzach wypłaci rekordową w swojej historii dywidendę - 767,5 mln zł, po 1,20 zł na akcję. Nowymi członkami rady nadzorczej firmy zostali jej większościowy akcjonariusz Zygmunt Solorz, jej były prezes Tobias Solorz, prawnik Jarosław Grzesiak i rektor UW Alojzy Nowak.

Z kolei grupa Netia w pierwszym kwartale br. osiągnęła wzrost przychodów sprzedażowych o 0,4 proc. do 324,29 mln zł i zysku netto z 13,41 do 13,52 mln zł. W segmencie B2C znacząco wzrosła sprzedaż usług telewizji, internetu szerokopasmowego i mobilnych, a coraz mniej popularna jest telefonia stacjonarna.

Dołącz do dyskusji: Cyfrowy Polsat dokupił 23,5 proc. akcji Netii

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
A
Ciekawe kiedy Plus i Netia postawią na budowę własnej infrastruktury światłowodowej aby objąć nią także mniejsze miejscowości .
odpowiedź